NATO priešakinių pajėgų batalionas | Spausdinti ![]() |
NATO priešakinių pajėgų batalionas
Svarbiausios saugumo garantijos Lietuvai, kurias šalis gavo NATO viršūnių susitikime 2016 m. liepą Varšuvoje, - tai priimtas bendras Aljanso sprendimas nuo 2017 m. Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuoti po NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę. Tokį sprendimą NATO valstybių vadovai priėmė atsižvelgdami į agresyvius Rusijos veiksmus Ukrainoje ir pasikeitusią saugumo aplinką regione. Šis sprendimas demonstruoja NATO aljanso solidarumą, vienybę ir yra patikimo atgrasymo ir pasiruošimo kolektyvinei gynybai išraiška.

Trijose Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuojami aukštos parengties ir puikiai aprūpinti daugianacionaliniai koviniai pajėgumai yra reikšmingas sąjungininkų indėlis į regiono saugumo sustiprinimą.
Lietuvoje nuo 2017 m. vasario dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei vadovauja Vokietija. Nuo dislokavimo pradžios kartu su Lietuvos kariais rotuodamiesi jau yra treniravęsi per 8 tūkst. karių iš devynių NATO vakstybių - Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Čekijos, Islandijos, Liuksemburgo, Kroatijos, Prancūzijos.
Lietuva ypač vertina šias Vokietijos ir kitų sąjungininkų pastangas, kuriomis siekiama stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą Baltijos šalių regione.
Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvauja pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.
NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė yra dislokuota Rukloje (Jonavos r.) ir yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" sudėtį. Sąjungininkų kariai kartu su brigados kariais dalyvauja karinio rengimo programoje.
Lietuvoje dislokuojama NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę sudaro štabas ir štabo kuopa, aprūpinimo kuopa, trys-keturios kovinės kuopos. Be to, priskiriami ir įvairūs kovinės paramos vienetai. Sąjungininkų bataliono kovinė grupė pagal poreikį, pvz. grėsmė, pratybos ir pan., galės būti pastiprinama.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai Rukloje dislokavo dešimtis tankų ir šarvuotos technikos, kelis šimtus ratinės technikos vienetų - tankų „Leopard 2", šarvuočių - CV90, M113, BOXER, FENEK , kt. technikos.
Batalionui yra vadovaujama pagal NATO vadovavimo ir valdymo procedūras. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė rotuojasi kas pusę metų.
Lietuva NATO priešakinių pajėgų batalionui suteikia priimančiosios šalies paramą. Lietuvos kariuomenei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės dislokavimas yra unikalus ir sudėtingas, gerąja prasme, projektas, kadangi pirmą kartą Lietuvoje priimtas tokio dydžio kovinis vienetas.
Bataliono kovinės grupės naujienos Facebooke https://www.facebook.com/eFPLithuania/
Informacija apie bataliono kovinę grupę (anglų kalba)
Informacinis biuletenis (anglų kalba)
__________________________
Naujienos
Vaizdo medžiaga
Naudingos nuorodos
Klausimai - atsakymai
Nuotraukos
Informacija žiniasklaidai