Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

NATO priešakinių pajėgų batalionas

Svarbiausios saugumo garantijos Lietuvai, kurias šalis gavo NATO viršūnių susitikime 2016 m. liepą Varšuvoje, - tai priimtas bendras Aljanso sprendimas nuo 2017 m. Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuoti po NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę. Tokį sprendimą NATO valstybių vadovai priėmė atsižvelgdami į agresyvius Rusijos veiksmus Ukrainoje ir pasikeitusią saugumo aplinką regione. Šis sprendimas demonstruoja NATO aljanso solidarumą, vienybę ir yra patikimo atgrasymo ir pasiruošimo kolektyvinei gynybai išraiška.

 

 

Trijose Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuojami aukštos parengties ir puikiai aprūpinti daugianacionaliniai koviniai pajėgumai yra reikšmingas sąjungininkų indėlis į regiono saugumo sustiprinimą.


Lietuvoje nuo 2017 m. vasario dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei vadovauja Vokietija. Nuo dislokavimo pradžios kartu su Lietuvos kariais rotuodamiesi jau yra treniravęsi per 8 tūkst. karių iš devynių NATO vakstybių  - Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Čekijos,  Islandijos, Liuksemburgo, Kroatijos, Prancūzijos. 

 

Lietuva ypač vertina šias Vokietijos ir kitų sąjungininkų pastangas, kuriomis siekiama stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą Baltijos šalių regione.

 

Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvauja pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė yra dislokuota Rukloje (Jonavos r.) ir yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" sudėtį.  Sąjungininkų kariai kartu su brigados kariais dalyvauja karinio rengimo programoje.

 

Lietuvoje dislokuojama NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę sudaro štabas ir štabo kuopa, aprūpinimo kuopa, trys-keturios kovinės kuopos. Be to, priskiriami  ir įvairūs kovinės paramos vienetai. Sąjungininkų bataliono kovinė grupė pagal poreikį, pvz. grėsmė, pratybos ir pan., galės būti pastiprinama.

 

Ievos Budzeikaitės nuotr.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės  kariai Rukloje  dislokavo dešimtis tankų ir šarvuotos technikos,  kelis šimtus ratinės technikos vienetų - tankų „Leopard 2", šarvuočių - CV90, M113, BOXER, FENEK , kt. technikos.

 

Batalionui yra vadovaujama pagal NATO vadovavimo ir valdymo procedūras. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė rotuojasi kas pusę metų.

 

Lietuva NATO priešakinių pajėgų batalionui suteikia priimančiosios šalies paramą. Lietuvos kariuomenei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės dislokavimas yra unikalus ir sudėtingas, gerąja prasme, projektas, kadangi pirmą kartą Lietuvoje priimtas tokio dydžio kovinis vienetas.

 

 

Bataliono kovinės grupės naujienos Facebooke https://www.facebook.com/eFPLithuania/

 

Informacija apie bataliono kovinę grupę (anglų kalba)

 

Informacinis biuletenis (anglų kalba)

__________________________

  Naujienos
  Vaizdo medžiaga
  Naudingos nuorodos 
  Klausimai - atsakymai
  Nuotraukos  
  Informacija žiniasklaidai

 

 

 

 

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2020-09-10
Sprendimas: Fresh Media