Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

80-ojo jubiliejaus proga L. Raštikytę-Dobrovolskienę pasveikino Puskarininkių mokyklos atsovai

2010-04-20
image

Balandžio 19 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokyklos atstovai 80-ies metų jubiliejaus proga pasveikino Laimutę Juliją Raštikytę - Dobrovolskienę - Divizijos generolo Stasio Raštikio dukrą.

 

Pasveikinti generolo dukrą šia ypatinga proga atvyko Stasio Raštikio puskarininkių mokyklos atstovų delegacija, vadovaujama mokyklos viršininko plk. ltn. Aleksandro Kucharevo.  „Nuoširdžiai džiaugiamės, jog turime progą pagerbti ir pasveikinti Jus garbingo jubiliejaus proga. Jūsų gyvenimo kelias - tarsi mūsų tautos laisvės kovotojų istorijos atspindys, liudijantis nepalaužiamą lietuvio patrioto dvasią, gebančią ne tik išlikti, bet negandose ir persekiojimuose užgrūdinti ir rodyti tvirtybės pavyzdį kitiems. Linkime Jums ilgų gyvenimo metų, prasmingų kasdieninių darbų ir sveikatos", - kreipdamasis į jubiliatę sakė plk. ltn. A. Kucharevas.  

 

J. Raštikytė - Dobrovolskienė gimė 1930 m. Kaune. 1941 m. su seneliais ir dar dviem seserimis Meilute ir Aldute buvo ištremta į Sibirą, į Altajaus kraštą. 1946 m. grįžo į Lietuvą. Pasak L. Raštikytės, jų šeimai teko patirti nuolatinius persekiojimus ir pažeminimus, tačiau jokie grasinimai nepalaužė tvirtų moralinių bei dvasinių nuostatų. Grįžę iš tremties tvirtai tikėjome mūsų tautos dvasiniu atgimimu. „Didžiausias mūsų tautos turtas - jos laisvė ir nepriklausomybė", - apie savo gyvenimo kelią kalbėjo L. Raštikytė.

 

Lietuvos kariuomenės Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykla - nepriklausomos Lietuvos Respublikos įsteigta pirmoji karinė mokymo įstaiga ir vienas pirmųjų Lietuvos kariuomenės dalinių. Pagerbiant Lietuvos kariuomenės savanorį, divizijos generolą, Lietuvos kariuomenės vadą, 1996 rugsėjo 11 d. puskarininkių mokyklai suteiktas Divizijos generolo Stasio Raštikio vardas.

 

Parengė Divizijos generolo puskarininkių mokyklos ramovės vyr. specialistė Irena Skuodienė, nuotraukos - j. psk. L. Vizbaro.

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media