Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Algirdo bataliono karininkai domisi karo istorija

2010-04-19
image

 

Balandžio 15 d. Algirdo bataliono karininkų klubo ,,Algirdas" nariai klausė paskaitos apie vieną įdomiausių ir žinomiausių istorinių mūšių Vaterlo, kurį parengė Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono Štabo kuopos karininkai.

 

Pasak Algirdo bataliono štabo viršininko majoro Aurelijaus Motiejūno, tokių renginių metu karininkai mielai dalijasi savo žiniomis ir patirtimi. „Gerai, kad net ir intensyviame bataliono gyvenime randame laiko savišvietos renginiams ir tarpusavio bendravimui, kai galime pasisemti patirties iš karo meno istorijos. Tokio pobūdžio paskaitų tikslas -  vykdyti karininkų rengimą ne tik analizuojant šių dienų kovines užduotis, bet ir vertinant istorinius mūšius ir skatinant karininkų domėjimąsi istoriniais įvykiais".

 

Pranešimą parengę algirdiečiai sugebėjo įdomiai ir detaliai pateikti Vaterlo mūšio priešistorę, scenarijų ir supažindinti su žymiausiais karvedžiais. Klausytojams jie pateikė kariavusių pajėgų vertinimą, taktinius sprendimus ir priežastis, lėmusias mūšio baigtį. Taip pat karininkai palygino istorinio mūšio principus su šių dienų taktika ir įvertino išmoktas pamokas.

 

Vaterlo mūšis - vienas didžiausių XIX a.mūšių, įvykusių tarp Napoleono Bonaparto ir sąjungininkų kariuomenių. Mūšis įvyko 1816 metų birželio 18 dieną prie Vaterlo, netoli Briuselio. Jame susigrūmė Prancūzijos ir jungtinė Anglijos bei Prūsijos kariuomenės. Anglų kariuomenė vadovaujama A. Velingtono, sugebėjo atlaikyti prancūzų armijos puolimą, o laiku į mūšio lauką atskubėjusi Prūsijos kariuomenė nulėmė visą mūšio eigą. Napoleonas pralaimėjo. Šis mūšis buvo išskirtinis ir lemiamas dėl daugelio priežasčių. Jis visiškai užbaigė nuo pat Didžiosios Prancūzijos revoliucijos (1790 m.) Europą drebinusią ir daug šalių įtraukusią karų virtinę. Taip pat jis užbaigė iškiliausio Prancūzijos istorijoje karvedžio Napoleono Bonaparto politinę ir karinę karjerą. Galiausiai, po jo Europoje įsivyravo pusę amžiaus trukusi taika.

 

Tai ne paskutinis tokio pobūdžio karininkų rengimas, nes artimiausiu metu Algirdo bataliono kuopų atstovai pristatys kitus gerai žinomus istorinius mūšius iš skirtingų epochų.

 

Algirdo bataliono karininkų klubas „Algirdas" - savo noru ir laisva valia susibūrusių karininkų susivienijimas. Jis buvo įkurtas 2004 m. rugsėjo 4 d. Rukloje. Karininkų klubo keliami tikslai: puoselėti karininkų pagarbą tradicijoms ir Lietuvos kariuomenei, didinti karininkų tarpusavio supratimą, bendravimą ir bendradarbiavimą siekiant bendrų tikslų, formuoti draugišką kolektyvą, skatinti karininkų ir jų šeimos narių laisvalaikio praleidimą drauge, atkurti  senas ir puoselėti naujas Algirdo bataliono karininkų tradicijas.

 

 

Teksto ir nuotraukų autorius - Algirdo bataliono visuomenės informavimo karininkas vyresnysis leitenantas Ainaras Jonaitis.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media