Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Algirdo bataliono Sunkiosios ginkluotės kuopos pratybos „Operacija – taika“

2010-04-30
image

Balandžio 26-29 dienomis Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono Sunkiosios ginkluotės kuopa dalyvavo lauko taktinėse vertinamosiose pratybose „Operacija - taika". Pratybos vyko Gaižiūnų poligone (Jonavos raj., Rukla).

 

Šios pratybos - buvo pasirengimo taikos rėmimo operacijoms (TRO) kulminacija. Šių pratybų tikslas - įvertinti Sunkiosios ginkluotės kuopos Prieštankinio ir Minosvaidžių būrių pasirengimą vykdyti TRO užduotis, su kuriomis kariams tenka susidurti tarptautinėse misijose.

 

 

Pratybų Gaižiūnų poligone metu buvo įkurta padalinio stovykla, iš kurios kariai vykdė paskirtas užduotis. Operacijas buvo stengiamasi kuo labiau priartinti prie realiai galimų veiksmų. Karo inžinierių pagalba buvo imituojamas artilerinis apšaudymas, o patys ,,taikdariai" naudojo dažasvydžio įrangą. Kariams teko reaguoti į savižudžių išpuolius,  stovyklos užpuolimus, vietinių gyventojų provokacijas ir kitas krizines situacijas. Operacijos metu buvo imituojamas pagalbos teikimas civiliams gyventojams ir bendradarbiavimas su jais.

 

Taikos rėmimo operacijų (TRO) mokymo ciklą sudarė karių individualus rengimas bei veiksmai padalinio sudėtyje. Individualaus rengimo metu buvo mokoma elgesio su karo belaisviais bei jėgos panaudojimo taisyklių, transporto ir asmenų apieškos subtilybių. Kariai reagavo į savižudžių veiksmus ir tobulino jų neutralizavimo įgudžius. Įgytos žinios buvo pritaikytos vertinamųjų pratybų metu vykdant ginkluotą palydą, įrengiant praleidimo-kontrolės punktą, patruliuojant pavojingoje vietovėje, apieškant bei tikrinant pastatus.

 

Aukšta motyvacija ir profesionalumas leido Sunkiosios ginkluotės kuopos kariams teko įveikti visus iškilusius sunkumus ir paskirtas užduotimis  ir pasiekti pratyboms iškeltus tikslus.

 

Dėl Lietuvos kariuomenei keliamų aukštų universalumo ir profesionalumo reikalavimų kovinės paramos vienetai turi būti pasirengę vykdyti ne tik specifines užduotis bet ir kitas įvairaus pobūdžio operacijas.

 

Sunkiosios ginkluotės kuopos pagrindinis uždavinys yra remti Algirdo bataliono padalinius netiesiogine ir tiesiogine ugnimi, vykdančius gynybos, puolimo ir/ ar stabilizavomo operacijas.

 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai, trišalio Baltijos Bataliono (Angl. Baltic Battalion) sudėtyje iki liepos mėnesio vykdo budėjimą NATO greitojo reagavimo pajėgų keturioliktoje pamainoje (angl. NATO Response Force, NRF-14). Taip pat Algirdiečiai vykdo pasirengimą būsimai misijai Afganistane. Bataliono pagrindu suformuota Lietuvos vadovaujamos provincijos atkūrimo grupės dvyliktoji pamaina (PAG 12), kuri dar šių metų lapkričio mėnesį išvyks vykdyti pusės metų trukmės misiją Afganistano Goro provincijoje.

 

 

Teksto ir nuotraukų autorius - Algirdo bataliono Sunkiosios ginkluotės kuopos Prieštankinio būrio vadas leitenantas Jurgis Norvaiša

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media