Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2010 - 04) naujienų archyvas

Akcija „Darom 2010“: Algirdo bataliono kariai Svilonių, Užusalių ir Gaižiūnų miškuose surinko apie 20 tonų šiukšlių ir išvežė tris sunkvežimius naudotų padangų
2010-04-19
img

Balandžio 16 d. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai dalyvavo akcijoje „Darom 2010“ – padėjo Jonavos miškų urėdijai tvarkyti Svilonių, Užusalių ir Gaižiūnų urėdijų miškus.

 

Talkoje dalyvavo apie 120 bataliono karių, kurie miškuose rinko šiukšles ir tvarkė virtuolius. Iš viso kariai surinko apie 20 tonų šiukšlių ir išvežė tris sunkvežimius naudotų padangų.

null
„Darom 2010“ akcija Kovinio rengimo centre Nemenčinėje
2010-04-19
img

Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centras tvarkymo akcijoje „Darom 2010“ šiemet dalyvavo dvi dienas. Balandžio 16 dieną padėjo netoli Nemenčinės miesto esančiai Eitminiškių mokyklai sutvarkyti mokyklos teritoriją, pakeles ir aplinkines vietoves, vėliau kartu su Eitminiškių bendruomene sodino medelius.

null
Surengtos bendros kariuomenės ir Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos išminavimo pratybos
2010-04-19
img

Balandžio 16 d. vyko bendros kariuomenės ir Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos išminavimo pratybos „Improvizuotų sprogstamųjų užtaisų aptikimas, nustatymas ir neutralizavimas“.

 

Pratybų metu buvo imituojami keli incidentai, kurių metu buvo sėkmingai neutralizuotas automobilis-bomba, kiti objektai.

null
Pavasario šventė „Paukščių sugrįžimas“
2010-04-16
img

Balandžio 15 d. Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro kariai  ir darbuotojai organizavo jau tradicine tapusią pavasario šventę „Paukščių sugrįžimas“. Paprastai renginyje kiekvienais metais dalyvauja Vilniaus pirmųjų globos namų auklėtiniai ir Nemenčinės miesto gimnazijų moksleiviai, tačiau šiemet prie gausaus būrio vaikų prisijungė Nemenčinės vaikų ir paauglių socialinis centro auklėtiniai.

null
Nemenčinėje baigėsi Taikos meto užduočių operacinių pajėgų pratybos „Purpurinis lietus 2010“
2010-04-16
img

Balandžio 16 d. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje (Vilniaus r.) pasibaigė savaitę trukę kompiuteriniai mokymai „Purpurinis lietus 2010“. Jų metu buvo treniruojamos ir vertinamos Taikos meto užduočių operacinių pajėgų Sausumos pajėgų elemento valdymo elementų pasirengimas taikos meto užduotims vykdant gynybos ir stabdymo operacijas Lietuvos teritorijoje.

null
Birutės bataliono kariai prisijungė prie akcijos „Darom 2010“
2010-04-16
img

Balandžio 16 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono (Alytus) kariai ir civiliai darbuotojai prisijungė prie švarinimosi akcijos „Darom 2010“.

 

Birutiečiai, pasiskirstę į grupeles, tvarkė pakeles ir miško teritoriją, esančią tarp dalinio ir bataliono poligono. Akcijos dalyviai pririnko įspūdingą kiekį šiukšlių – pakelėje rikiavosi apie 100 pilnų maišų.

null
Aviacijos bazėje vyko pavasarinė talka „Darom 2010“
2010-04-16
img

Balandžio 16 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje vyko kasmetinė pavasarinė talka – talkininkai tvarkė karinę teritoriją ir Aviacijos bazės prieigas.

 

Šiemet talkoje dalyvavo net tik Aviacijos bazės kariai, bet ir kitų Lietuvos kariuomenės Šiaulių apskrities įgulos padalinių atstovai – Ginkluotės ir remonto depo kariai, inžinieriai, policininkai, medikai. Prie aplinkos tvarkymo mielai prisijungė ir NATO oro policijos misiją atliekantys Prancūzijos karinių oro pajėgų kariai.

null
Gedimino štabo bataliono kariai dalyvavo pavasarinėje aplinkos tvarkymo akcijoje
2010-04-16
img

Balandžio 16 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariai dalyvavo pavasarinėje aplinkos tvarkymo akcijoje, kurią organizavo Vilniaus Jeruzalės bendruomenės centras. Ne pirmi metai bendrų akcijų metu kariai kartu su bendruomenės nariais, Jeruzalės mokyklos mokiniais, Vilniaus vaikų socializacijos centro auklėtiniais tvarko Jeruzalės, Visorių rajonų teritoriją, Vanaginės mišką.

null
Tartu baigėsi Baltijos šalių karinio komiteto susitikimas
2010-04-16
img

Balandžio 16 d. Tartu (Estija) baigėsi dviejų dienų Baltijos šalių karinio komiteto susitikimas, kuriame dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, Latvijos kariuomenės vadas generolas majoras Juris Maklakovsas (Juris Maklakovs) ir Estijos kariuomenės vadas generolas leitenantas Antsas Laaneotsas (Ants Laaneots) ir juos lydinčios delegacijos. Komitetui pirmininkavo Estijos kariuomenės vadas.

null
Kariuomenės išminuotojai sunaikino buvusiame Rūdninkų poligone rastas aviacines bombas
2010-04-15
img

Balandžio 13–14 d. buvusiame Rūdninkų aviacijos poligone (Šalčininkų r.) buvo rastos ir sunaikintos aviacinės bombos: AO-2,5 (1 vnt.), OFAB-50 (1 vnt.), FAB-100 (3 vnt.), ŠOAB-0,5 (1 vnt.) ir 152 mm artilerijos sviedinys, perdarytas į aviacinę bombą. Sprogmenis sėkmingai neutralizavo Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai išminuotojai.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media