Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos stovykloje Afganistane lankėsi NATO televizijos žurnalistė

2010-02-10
image


Sausio 30–vasario 8 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje Čagčarane lankėsi NATO televizijos kanalo „NATO Channel“ žurnalistė Ruth Owen.


Žurnalistė domėjosi Lietuvos vadovaujamos PAG misijos veikla, ypač stiprinant vietos valdžią ir Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, PAG civilių vykdomais projektais, karių užduotimis, kitais misijos aspektais.


Goro provincijos sostinėje Čagčarane žurnalistė rinko medžiagą apie Lietuvos koordinuojamus vystomojo bendradarbiavimo projektus, tarp jų – Lietuvos ir Afganistano lėšomis rekonstruojamas ir asfaltuojamas Čagčarano centrines gatves, kuriamą Čagčarano viešąjį parką, Čagčarano bibliotekos, interneto skaityklos steigimo projektus ir kt.


Kartu su PAG Lietuvos ir PAG tarnaujančiais Kroatijos ir Ukrainos kariais žurnalistė vyko patruliuoti į vieną Goro provincijos kaimų, kur kariai nugabeno ir padalijo paramą vargingiausiems kaimo bendruomenės žmonėms, susitiko su vietos seniūnų tarybos atstovais, bendravo su kaimo žmonėmis, skaitė paskaitą vaikams apie minų keliamą pavojų.


R. Owen taip pat dalyvavo ir pėsčiajame karių patrulyje Čagčarano mieste, kur bendravo su vietos gyventojais.


„NATO Channel“ – nuo 2008 metų veikiantis oficialus NATO internetinės televizijos kanalas (www.natochannel.tv). Šio kanalo žurnalistų parengtą medžiagą gali retransliuoti kitos televizijos visame pasaulyje. Dauguma NATO televizijos reportažų yra skirti NATO operacijai Afganistane. Afganistane dirba kelios „NATO Channel“ reporterių ir operatorių grupės.


Lietuvos vadovaujama PAG Gore – bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis – savo veiklą pradėjo 2005 metais. PAG civilio komponento atstovai koordinuoja ir įgyvendina ilgalaikius vystomojo bendradarbiavimo projektus provincijoje, karių užduotis - kartu su vietos saugumo pajėgomis padėti vietos valdžiai užtikrinti saugumą provincijoje, kariai taip pat užtikrina saugias sąlygas PAG civilių veiklai.

 

Be maždaug 150 Lietuvos karių ir civilių, čia tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai, tarp jų - Lietuvos specialiosios misijos, JAV valstybės departamento, JAV tarptautinio vystymo agentūros (angl. USAID) ir Japonijos atstovai. PAG veikloje dalyvauja ir ES policijos misijos Afganistane (angl. EUPOL) padalinys. Bendrai karių ir civili misijai Goro provincijoje vienu metu vadovauja PAG Lietuvos karių pamainos vadas ir Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovo pavaduotojas – PAG civilio elemento vadovas.


Dabar PAG tarnauja jau dešimtoji Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudaro Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kariai.


 

PAG-10 visuomenės informavimo karininkas vyr. ltn. Skomantas Povilionis.

 

Nuotraukos jaunesniosios puskarininkės Linos Ambroževičiūtės.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media