Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadai aptarė būsimus karinius mokymus Baltijos regione

2010-01-25
image

Sausio 21-22 dienomis Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius Helsinkyje (Suomijoje) dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikime, kuriame susitiko su Danijos, Estijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos kariuomenių vadais.

 

Kariuomenių vadai aptarė saugumo situaciją Baltijos jūros regione, būsimas tarptautines karines pratybas, tarptautines operacijas, bendradarbiavimo klausimus kibernetinės gynybos bei jūros stebėjimo srityse.

 

Aptariant būsimus karinius mokymus daugiausia dėmesio buvo skirta šiais ir kitais metais Baltijos regione planuojamoms karinėms pratyboms „Baltijos šeimininkas" (angl. - Baltic Host), „Kardo kirtis" (angl. „Sabre Strike") ir „Gintarinė viltis" - (angl. Amber Hope) aptarti.

 

Pratybos „Baltijos šeimininkas" šiais metais vyks Latvijoje. Jose dalyvaus Lietuvos, Latvijos, Estijos ir JAV kariai. "Baltijos šeimininkas" pratybos pirmą kartą buvo surengtos pernai Estijoje. Pratybų „Baltijos šeimininkas" tikslas - plėtoti trijų Baltijos šalių logistinį suderinamumą ir bendradarbiavimą vykdant priimančios šalies paramos operacijas bei karių ir civilių bendradarbiavimą.

 

Šiais metais pirmą kartą bus organizuojamas karinės pratybos „Kardo kirtis". Jos taip pat vyks Latvijoje ir jose dalyvaus Lietuvos, Latvijos, Estijos ir JAV kariai. Tai bus pirmosios tokio pobūdžio pratybos, kuriose kartu treniruosis trijų Baltijos valstybių ir JAV kariai.

 

Susitikimo metu vadai aptarė ir Lietuvos nacionalines pratybas „Gintarinė viltis", kuriose dalyvauti kviečiamos ir kitos NATO šalys. Pratybas planuojama organizuoti 2011 metais Lietuvoje. Šiuo metu pradėtas pratybų planavimas.

 

„Manau, kad būtų tikslinga įtraukti karines pratybas „Baltijos šeimininkas" į pratybų, koordinuojamų iš NATO vadaviečių, sąrašą, - tai mums leistų jas pakelti į aukštesnį lygį," - kalbėdamas apie Baltijos regione rengiamas pratybas sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius. - O Lietuvos organizuojamas pratybas „Gintarinė viltis" mes siūlome išlaikyti nacionalinėmis ir toliau kviečiame jose dalyvauti Šiaurės ir Baltijos bei kitas NATO šalis."

 

„Šiaurės šalių indėlis mokant mūsų šalies karius ir civilius yra didelis ir labai svarbus, būtent dėl to dabar galime vykdyti bendras operacijas ir pratybas kaip lygiaverčiai partneriai," - Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių susitikime sakė  Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius.

 

Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikimai vyksta vieną kartą per metus vis kitoje šalyje. Pastarąjį kartą toks susitikimas buvo surengtas Latvijoje; kitąmet planuojama, kad Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadai susitiks Estijoje.

 

Lietuvos bendradarbiavimas su Šiaurės valstybėmis prasidėjo 1994 metais, kai buvo pasirašyta pirmoji šalies karinio bendradarbiavimo sutartis su NATO nare Danija. Nuo tada laiko daugiau kaip 400 Lietuvos karių mokėsi ilgalaikiuose kursuose Skandinavijos valstybėse. Šiaurės šalys ir toliau remia trišalius Baltijos valstybių projektus, Norvegijos ir Danijos karinių oro pajėgų junginiai vykdė NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse. Šiaurės šalys taip pat yra suteikusios įvairios materialinės pagalbos Lietuvos kariuomenei tiek modernizuojant ginkluotę, tiek ir rengiant karius ir karinius vienetus šalies viduje.

 

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Tomas Balkus, mob. tel. 8 682 2535.

 

Nuotr. -- Šiaurės ir Baltijos kariuomenių vadai prie suomių laivo minininko „Pohjanmaan"

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media