Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vargingiausius Afganistano Goro provincijos gyventojus pasieks Lietuvos humanitarinė parama

2010-01-27
image

Sausio 26 d. Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje (PAG) tarnaujantys Lietuvos kariai perdavė Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio Judėjimo atstovams Gore Lietuvos humanitarinę paramą – apie toną miltų ir aliejaus maistui gaminti.

 

Humanitarinę paramą Raudonojo Kryžiaus atstovai pristatys ir išdalys vargingai gyvenančioms provincijos šeimoms.

 

Žiemą kalnuotoje Goro provincijoje paprastai yra labai šalta, iškrenta daug sniego, dėl kurio keliai tampa neišvažiuojami, o atokių vietovių gyventojai – izoliuoti nuo pagrindinių centrų. Nepasiturinčioms šeimoms labiausiai trūksta maisto ir šiltų drabužių.

 

Reaguodamas į šia problemas, Goro provincijos Ekstremalių situacijų valdymo komitetas, kurį sudaro vietos administracijos ir provincijoje veikiančių nevyriausybinių ir tarptautinių organizacijų atstovai ir kurio posėdžiuose nuolat dalyvauja PAG ir Lietuvos specialiosios misijos nariai, pavedė Raudonajam Kryžiui nugabenti ir paskyrstyti vargingiems gyventojams Lietuvos humanitarinę paramą.

 

Į sunkiai pasiekiamas vietoves humanitarinę paramą dažnai nugabena ir patys kariai. Sausio pradžioje vietos bendruomenėms buvo perduota 3 t miltų, aliejaus, šiltų drabužių, avalynės.

 

Lietuvos vadovaujama PAG Goro provincijoje – bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Gore pradėjo veikti 2005 metų vasarą. PAG stovykla įsikūrusi provincijos sostinėje Čagčarane. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

PAG, be maždaug 150 Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai. Šiuo metu Afganistane tarnaujanti dešimtoji PAG Lietuvos karių pamaina (PAG-10) suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės pagrindu.

 

PAG-10 visuomenės informavimo karininkas vyr .ltn. Skomantas Povilionis. Nuotraukos vyr. ltn. Ingos Pranaitienės.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media