Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sudaryta sutartis dėl karinių lėktuvų „Spartan

2011-07-04
image

Birželį Lietuvos kariuomenė su Italijos bendrove „Alenia Aeronautica S.p.A.“ sudarė sutartį dėl Lietuvos kariuomenės lėktuvų C-27J „Spartan“ pogarantinio techninio aptarnavimo paslaugų teikimo.

 

Lėktuvų techninio aptarnavimo sutartis, kuri pasirašoma trejiems metams, įpareigoja minėtą bendrovę sutarties galiojimo laikotarpiu vykdyti trijų Lietuvos kariuomenės lėktuvų „Spartan“ ir lėktuvų eksploatacijai reikalingos antžeminės įrangos techninę priežiūrą, per nustatytą maksimaliai trumpą laiką tiekti atsargines detales, šalinti gedimus, teikti inžinierinės pagalbos paslaugas, mokyti ir kelti lėktuvų pilotų ir aptarnaujančio personalo kvalifikaciją, padėti operatyviai spręsti kitas galimas su lėktuvų eksploatacija susijusias technines problemas.

 

„Naujos kartos orlaiviai keičia ne tik skrydžio filosofiją, bet ir požiūrį į lėktuvų aptarnavimą ir techninę priežiūrą. Eksploatuojant modernius orlaivius dabar naudojamas modulių keitimo principas, t. y. išimamas sugedęs modulis ir keičiamas nauju. Panašiai kaip kompiuteriuose, pavyzdžiui, principu „plug and play“ įdiegiama nauja vaizdo plokštė, - sakė Karinių oro pajėgų aviacijos bazės vadas pulkininkas leitenantas Virginijus Steponavičius. – Turėti ir atsargoje visus modulius yra be abejo labai brangu, todėl pasirašius techninio aptarnavimo paslaugų teikimo sutartį išlaidos sumažinamos ir sudaro tik jau sugedusių modulių keitimo išlaidas“.

 

Tam, kad įvykus gedimui, jo pašalinimas būtų atliktas per sutartyje nustatytą laiką - daugiausia per 18 dienų - sutartis įpareigoja tiekėją sukaupti detalių atsargas logistikos padalinyje Italijoje, nuolat išlaikyti bazėje vieną technikos inžinierių, kuris padėtų operatyviai spręsti iškilusias lėktuvų eksploatacijos problemas. Pasak Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vado, tokios sutarties sąlygos ypač svarbios turint nedidelį lėktuvų parką, kuriam keliama daug įvairių užduočių.

 

Pasak plk. ltn. V. Steponavičiaus, tokią praktiką kai orlaivių techninį aprūpinimą vykdo logistika užsiiminėjančios kompanijos naudoja daugelis NATO valstybių, nes išlaidos detalėms kaupti ir sandėliuoti, aptarnaujančiam personalui paruošti ir išlaikyti, techninės priežiūros įrangai įsigyti, savarankiškai užtikrinant techninę priežiūrą – yra nepalyginti didesnės nei patikint priežiūrą orlaivius gaminančiai bendrovei. Jo teigimu, turint tik kelis orlaivius naudoti pilnai savarankišką orlaivių techninį aprūpinimą būtų ekonomiškai neracionalu.

 

Sutarties vertė, už kurią per trejus metus gali būti suteikta paslaugų, yra apie 14 mln. eurų arba apie 48 mln. litų su PVM.

 

Transporto lėktuvai C-27J „Spartan“, dažnai vadinami „mažaisiais herkulesais“ (nes turi daug panašių sistemų ir tos pačios serijos „Rolls Roys“ variklius kaip ir gerai žinomas JAV transporto lėktuvas C-130J „Hercules“), naudojami kariams ir kroviniams transportuoti, mokomiesiems skrydžiams. Lėktuvai taip pat gali būti naudojami desantavimo, medicininės evakuacijos ir kitoms panašioms užduotims, gali gabenti apie pusšimtį karių, jam pakanka vieno degalų pasipildymo nuskristi iki Lietuvos karių misijos vietos Afganistane. Lėktuvas taip pat apginkluotas pasyviosios gynybos priemonėmis (pvz. apsaugančiomis nuo priešlėktuvinės ginkluotės ir kt.).

 

Lietuvos kariuomenės ir Italijos bendrovės „Alenia Aeronautica S.p.A.“ sutartis dėl trijų taktinių transporto lėktuvų C-27J „Spartan“ pirkimo pasirašyta 2006 metų birželį. Pirmas iš trijų lėktuvų „Spartan“, pakrikštytas „Gedimino“ vardu Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido 2006 metų gruodį, antrasis „Algirdas“ – 2008, trečiasis „Vytautas“ – 2009

 

Už tris lėktuvus Lietuvos kariuomenė sumokėjo apie 306 mln. Lt. Dviejų lėktuvų - „Gedimino“ ir „Algirdo“ - garantinio aptarnavimo terminas jau yra pasibaigęs, trečiojo, „Vytauto“, garantinio aptarnavimo terminas baigiasi šių metų spalį.

Lėktuvus „Spartan“ taip pat naudoja JAV, Italijos, Graikijos, Bulgarijos ir kitų šalių kariuomenės, kurios analogiškas pogarantinio aptarnavimo paslaugas iš „Alenia Aeronautica S.p.A.“ yra įsigijusios arba planuoja pirkti pasibaigus lėktuvų garantiniam laikotarpiui.

A.Tamošiūno nuotrauka

 

2013-03-01 12:54

Shermaine

More posts of this qualtiy. Not the usual c***, please
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media