Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Afganistano Goro provincijoje atidaryta rankdarbių iš Lietuvos paroda

2011-11-02
image

Spalio 30 d. Afganistano Goro provincijos Moterų reikalų departamente buvo atidaryta iš Lietuvos atvežtų rankdarbių paroda.

 

Parodoje eksponuojami lietuviški žaislai, papuošalai, pirštinės, šalikai, įvairūs suvenyrai, siuvinėtos stalo puošmenos. Visas šias dovanas atkeliavo iš Panevėžio miesto, iš kurio yra dauguma šiuo metu Gore tarnaujančių Lietuvos karių. Rankdarbius perdavė Panevėžio apskrities Turizmo ir informacijos centras, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Panevėžio pataisos namai, neformalaus ugdymo įstaigos, miesto mokyklų.

 

Kartu su lietuviškais dirbiniais parodoje taip pat eksponuojami ir afganistaniečių rankdarbiai: tradiciniai rūbai, staltiesės ir papuošalai. Šiai parodai pasibaigus dalis lietuviškų rankdarbių liks Moterų reikalų departamente ir reprezentuos Lietuvą, kitus departamento darbuotojos perduos Goro provincijos moterims ir vaikams.

 

Gore veikiančios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) atstovai nuolat bendradarbiauja su Goro provincijos Moterų reikalų departamentu, derinami įvairius moterims skirtus projektus, spręsdami moterų teisių klausimus.

 

Šiuo metu tarnybą Afganistano Goro provincijos sostonėje vykdo PAG tryliktoji Lietuvos karių pamaina, kuri suformuota daugiausia iš Panevėžyje dislokuoto Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių. Mindaugo bataliono kariai misijoje Goro provincijoje dalyvauja jau antrą katą. Lapkričio mėnesį misiją baigiančią tryliktąją pamainą pakeis keturioliktoji Lietuvos karių pamaina, suformuota daugiausia iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės karių savanorių.


Lietuvos vadovaujama PAG Gore - bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis - padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Bulgarijos ir Ukrainos atstovai.


Teksto ir nuotraukų autorius - PAG-13 visuomenės informavimo karininkas vyresnysis leitenantas Paulius Babilas.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media