Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2011 - 10) naujienų archyvas

Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla Lietuvos šaulių sąjungai padovanojo metodinės medžiagos
2011-10-14
img

Spalio 14 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla (Kaunas) Lietuvos šaulių sąjungai perdavė įvairių kariuomenės išleistų leidinių.

 

Kaip sakė leidinių perdavimo renginyje dalyvavęs Pilietinės gynybos centro prie Krašto apsaugos ministerijos vyriausiasis specialistas majoras Vytautas Drąsutis, Lietuvos kariuomenės mokyklos ir Lietuvos šaulių sąjungos bendradarbiavimas užsimezgė seniai, tačiau buvo apsiribojama jaunųjų šaulių stovyklų rengimu. „Labai dėkojame Lietuvos kariuomenės mokyklai už pagalbą šauliams. Jūsų dovanotos knygos bus rimta paspirtis rengiant šaulių vadus“, – sakė mjr. V. Drąsutis.

null
Krašto apsaugos ministerijos tyrimo komisija nustatė orlaivių susidūrimo priežastis
2011-10-14
img

Krašto apsaugos ministerijos atstovų komisija pabaigė Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivio L-39 ZA „Albatross" ir Prancūzijos naikintuvo „Mirage 2000C" susidūrimo š. m. rugpjūčio 30 d. priežasčių tyrimą.

Komisija nustatė, kad per treniruotę, kurioje dalyvavo Lietuvos lengvasis atakos lėktuvas „Albatross" ir du NATO oro policijos misiją atliekantys Prancūzijos naikintuvai „Mirage", atlikdami orlaivio atpažinimo ir gaudymo procedūras ir dideliu greičiu skrisdami grupuotėje orlaiviai „Albatross" ir „Mirage" pavojingai suartėjo ir susidūrė ore. Tai įvyko dėl to, kad abiejų orlaivių pilotai skirtingai interpretavo skrydžio eigą.

null
Bus pristatytos Lietuvos ir Prancūzijos karinių orlaivių susidūrimo priežastis tyrusios komisijos išvados
2011-10-13
img


Spalio 14 d., penktadienį, 11.30 val. Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje rengiama spaudos konferencija, kurioje bus pristatytos Lietuvos ir Prancūzijos karinių orlaivių susidūrimo priežastis tyrusios komisijos išvados.

null
Pabradės poligone vyksta pirmasis pratybų „Tvirtas skydas 2011
2011-10-13
img

Spalio 10 - 16 dienomis Pabradės poligone (Švenčionių r.) vyksta Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinių pajėgų Sausumos pajėgų elemento (TMU OP SPE) padalinių integravimo pratybos „Antras kirtis".


Tai pirmasis pratybų etapas, kurio metu vyksta galutinis pasirengimas prieš kitą savaitę prasidėsiančias Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadovybės štabo organizuojamas vertinamąsias lauko taktines pratybas, kuriose dalyvaus daugiau kaip 1 tūkst. karių iš Lietuvos kariuomenės Sausumos, Oro ir Specialiųjų operacijų pajėgų, Logistikos valdybos, Karo policijos ir Karo medicinos tarnybos.

null
Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre baigtas patrulio kursas
2011-10-13
img

Spalio 14 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (SPJL MC) baigėsi devynių savaičių Patrulio kursas, skirtas Lietuvos kariuomenės žvalgybos padalinių kariams. Iš viso tai jau 15 Patrulio kursas, tačiau SPJL MC Žvalgybos kursuose organizuotas pirmą kartą, nes 2010 m. gruodžio 14 d. įsteigus Sausumos pajėgų Mokymo centrą Žvalgų mokyklos personalas buvo perkeltas į Mokymo centrą ir tapo Žvalgybos kursais, o kartu su personalu buvo perimti ir Žvalgų mokykloje vedami kursai.

null
Karo medicinos tarnyboje vyksta tarptautiniai baziniai štabo medicinos karininkų kursai
2011-10-12
img

Spalio 11 d. Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karo medicinos mokymo centre prasidėjo tarptautinis baziniai štabo medicinos karininkų kursai. Kursuose dalyvauja 15 medicinos karininkų iš Lietuvos, Armėnijos, Azerbaidžano,Estijos, Gruzijos, Moldovos,Ukrainos. Kursą veda Lietuvos ir Latvijos kariuomenių instruktoriai.

null
Lietuvos ginkluotės kontrolės inspektoriai lankysis Kaliningrado srities kariniuose daliniuose
2011-10-11
img

Spalio 11-13 d. Lietuvos kariuomenės ginkluotės kontrolės skyriaus inspektoriai atliks vertinamąjį vizitą Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje.

 

Vertinamasis vizitas į karinį dalinį bus atliekamas pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 1999 metų Vienos dokumento reikalavimus. Pagal jį valstybės narės įsipareigoja kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą.

null
Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras koordinavo pagalbos suteikimą jūroje esančiam laivui
2011-10-11
img

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras spalio 11d. 01:48 val. gavo pranešimą, kad laivas KARACHAROVO, esantis 16 jūrmylių į pietvakarius nuo Klaipėdos uosto vartų, dreifuoja 1,5 mazgo greičiu kranto link.

Laive yra 38 įgulos nariai ir 2 keleiviai.

null
Aviacijos bazė ir Radviliškio kultūros centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį
2011-10-11
img

Spalio 5 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Radviliškio miesto kultūros centro ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės. Sutartį pasirašė Aviacijos bazės vadas plk. ltn. Virginijus Steponavičius ir Kultūros centro direktorius Romualdas Juzukonis.

 

Šia sutartimi abi pusės įsipareigojo glaudžiai bendradarbiauti kultūros srityje – sutartyje numatytas Šiaulių įgulos Karininkų ramovės įkūrimas bei jos funkcijų vykdymas Radviliškio miesto kultūros centre, valstybinių švenčių šventimas, karininkų laisvalaikio ir kultūrinių poreikių tenkinimas.

null
Karinių oro pajėgų Ginkluotės ir technikos remonto depe įamžintas vyr. ltn. Jurgio Dobkevičiaus vardas
2011-10-11
img

Spalio 7 d. minint Lietuvos karinių oro pajėgų Ginkluotės ir technikos remonto depo septintąsias įkūrimo metines, depo angarui buvo suteiktas nepriklausomos Lietuvos pirmojo lėktuvų konstruktoriaus, aviacijos inžinieriaus ir karo lakūno vyresniojo leitenanto Jurgio Dobkevičiaus vardas.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media