Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2011 - 12) naujienų archyvas

Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose budėjimą perims nauja karių pamaina
2011-12-30
img

Nuo sausio 1 d. dviejų metų budėjimą Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose (TMU OP) pradės nauja, iš beveik 950 karių sudaryta pamaina. Kaip ir iki šiol, TMU OP bus sudarytos iš Sausumos, Jūrų, Oro ir Specialiųjų operacijų pajėgų elementų.

 

Pajėgų kariai bus pasirengę reaguoti į Lietuvos Respublikos suvereniteto pažeidimus, esant būtinybei, stiprinti valstybinės sienos apsaugą, vykdyti svarbių valstybės ar savivaldybių objektų apsaugą, jų gynybą nuo teroro ar masinio pobūdžio smurtinių išpuolių, teikti pagalbą valstybės institucijoms ekstremalių situacijų atveju.

null
PAG-14 kariai sveikina Lietuvos gyventojus su Naujaisiais metais
2011-12-30
img

Lietuvos kariai atliekantys tarnybą Goro provincijoje, Čagčarane sveikina artimuosius ir visus Lietuvos gyventojus su artėjančiais Naujaisiais metais, ir linki sėkmingų ir laimingų ateinančių metų. Naujuosius metus PAG-14 sutiks savo stovykloje, 21 val. 30 min. Lietuvos laiku.

null
Lietuvos kariuomenės padaliniai kitais metais tęs budėjimą NATO greitojo reagavimo pajėgose
2011-12-29
img

Gruodžio 31 d. budėjimą NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. NATO Response Force, NRF ) baigia Lietuvos kariuomenės padaliniai. Šiais metais budėti NRF Lietuvos kariuomenė buvo skyrusi įvairios paskirties padalinius, suformuotus iš Sausumos, Oro ir Jūrų pajėgų bei logistikos vienetų - iš viso daugiau kaip du šimtus karių. Lietuvos kariai NRF budės ir kitąmet.

null
Kalėdinių sveikinimų sulaukė Afganistane tarnaujantys Lietuvos kariai
2011-12-27
img

Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje (PAG) tarnaujantys Lietuvos kariai pasitiko Šv. Kalėdas karių stovykloje, Čagčarane. Švenčių išvakarėse tiesioginės vaizdo konferencijos metu karius pasveikino krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius ir Jungtinio štabo viršininkas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis.

null
KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai su šventėmis pasveikino vaikus
2011-12-27
img

Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės štabo kariai su šv. Kalėdomis pasveikino Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų laikino apgyvendinimo namuose gyvenančius vaikus. Gruodžio 23 d. rinktinės štabo kariai lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų laikino apgyvendinimo tarnyboje ir su šv. Kalėdomis pasveikino ten gyvenančius vaikus.

„Artėjančios šventės priverčia mus visus susimąstyti apie kitų žmonių likimus, jų netektis ir pasidalinti savo gerumu su kitais. Juk tai nieko nekainuoja, tereikia tik mažo lašelio širdies", - savo mintimis pasidalijo rinktinės vadas majoras Egidijus Budraitis.

 

null
Kęstučio bataliono kariai kartu su jaunaisiais bičiuliais dėkojo už 2011 metus
2011-12-23
img

Gruodžio 23 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione vyko metų padėkos diena. Šventiniame renginyje kartu su kariais dalyvavo ir bataliono globojama Viešvilės vaikų globos namų šeimyna „Draugystė".
 
Padėkos diena prasidėjo šventine rikiuote. Jos metu kariams buvo suteikti aukštesni kariniai laipsniai, pasižymėjusieji kariai paskatinti bataliono vado padėkomis.

null
Vaidoto bataliono kariai prie bendro Kūčių stalo
2011-12-23
img

Gruodžio 23 dieną Kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos batalione (TPLB, Jonavos r., Rukla) lankėsi Ruklos „Carito" atstovai. Vaidoto bataliono kariai ir svečiai susėdo prie bendro Kūčių stalo.

 

Ruklos įgulos kapelionas kpt. Saulius Noretas palaimino karius, palinkėjo stiprybės, dvasinės ramybės ir padėkojo kariams už jų vaišingumą. Po kapeliono sveikinimo bataliono vadas plk. ltn. Sigitas Mundris taip pat pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis. Palinkėjo ištvermės, sveikatos, drąsos ir sąžiningos tarnybos Tėvynės labui ir įteikė karių surinktas aukas Ruklos „Carito" centrui.

null
Lietuvos kariuomenės mokykloje baigėsi pirmasis karinės kovinės savigynos instruktoriaus kursas
2011-12-23
img

Gruodžio 23 d. Lietuvos kariuomenės mokykloje baigėsi pirmą kartą organizuotas karinės kovinės savigynos instruktoriaus kursas. Tris savaites trukusį kursą sėkmingai baigė dvylika karių iš įvairių Lietuvos kariuomenės dalinių.

null
Kęstučio bataliono kariai kartu su jaunaisiais bičiuliais dėkojo už 2011 metus
2011-12-23
img

Gruodžio 23 d. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione vyko metų padėkos diena. Šventiniame renginyje kartu su kariais dalyvavo ir bataliono globojama Viešvilės vaikų globos namų šeimyna „Draugystė".

null
Kūčių dvasia apjungė tris kariuomenės štabus
2011-12-23
img

Gruodžio 23 d. kaimyniniai Lietuvos kariuomenės štabai - Sausumos pajėgų vadovybės (SPV), Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) štabai ir Mokymo ir doktrinų valdybos (MDV) – drauge paminėjo Kūčias. Minėjimu siekta skatinti štabų karių ir darbuotojų sielovadą, lietuviškų tradicijų puoselėjimą ir vidinę komunikaciją.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media