Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2014 - 05) naujienų archyvas

Atvirų durų diena Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione
2014-06-03
img

Gegužės 29 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje vyko tradicinė atvirų durų diena, skirta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti. Į šventę atvyko apie 400 vaikų su savo mokytojais, auklėtojais ar tėveliais iš įvairių Vilniaus ugdymo įstaigų, taip pat iš Kauno ir Molėtų.

null
Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Almantas Leika stebėjo Vokietijoje vykstančias pratybas „Jungtinis ryžtas II“
2014-06-02
img

Gegužės 26-29 d. Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika oficialiu vizitu lankėsi Vokietijoje, kur stebėjo JAV Sausumos pajėgų Europoje (angl. U. S. Army in Europe, USAREUR) organizuotas tarptautines pratybas „Jungtinis ryžtas II" (angl. Combined Resolve II) ir oficialiu susitarimu praplėtė bendradarbiavimą su USAREUR.

null
„Rakštis 2014” – algirdiečių žvalgų išbandymas
2014-06-02
img

Gegužės 26‒30 d. Mechanizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono (Algirdo MPB) Žvalgybos būrio kariai dalyvavo lauko taktinėse pratybose „Rakštis 2014".  Savaitę Ruklos Gaižiūnų poligone, Pravieniškių miške bei Kauno marių apylinkėse vykusios pratybos algirdiečiams žvalgams buvo puiki proga atnaujinti bazines žinias, kurios būtinos kiekvienam kariui (veiksmai standartinėse situacijose (VSS), orientavimasis nežinomoje vietovėje naktį su kompasu ir žemėlapiu, gamtinių kliūčių įveikimas), bei įvertinti savo pasirengimą vykdant kovos patrulį.

null
Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė Marijampolėje
2014-06-02
img

Gegužės 31 d. Marijampolės karinių dalinių įgulos kariai organizavo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventę. Marijampolės miesto dienų metu Vilkaviškio gatvėje buvo įrengta karinė stovykla.

null
Vaidoto batalione – parengtojo rezervo karių mokymų pradžia
2014-06-01
img

Gegužės 31-ąją mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto batalione prasidėjo parengtojo rezervo karių mokymai. Į mokymus atvyko 100 karių iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Jonavos ir kitų raj. Mokymų tikslas - vykdant parengtojo rezervo karių kovinį rengimą, atnaujinti jų žinias bei įgūdžius įgytus dar tarnaujant kaip privalomosios pradinės tarnybos kariais. Mokymai truks tris savaites nuo gegužės 31 d. iki birželio 20 d.

null
Jurbarkas šventė partizanų pagerbimo ir kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną
2014-06-01
img

Gegužės 30 d. Jurbarko mieste vyko renginys, skirtas Partizanų pagerbimo, Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti. Renginį kartu su Jurbarko rajono savivaldybe organizavo Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas.

null
„Sumanus Drakonas“ galando nagus Klaipėdoje
2014-05-31
img

Gegužės 26-30 dienomis Klaipėdoje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione vyko Sausumos pajėgų vienetų štabų mokymai „Sumanus drakonas", kurių tikslas - treniruoti ir vertinti pratybose dalyvaujančių Sausumos pajėgų karinių vienetų štabų gebėjimus pasirengti ir vykdyti puolamąsias operacijas.

null
Baigėsi Mindaugo bataliono pratybos „Nenuspėjamas karalius“
2014-05-30
img

Gegužės 19‒23 d. ir 26‒30 d. Karaliaus Mindaugo husarų batalionas vykdė skyriaus vertinamąsias lauko taktikos pratybas. Pratybos vyko rytinėje Panevėžio rajono dalyje, Velžio, Miežiškių ir Karsakiškio seniūnijų teritorijose. Šiomis pratybomis buvo siekiama įvertinti bataliono skyrių pasirengimą vykdyti nustatytas užduotis. Šių pratybų pavadinimas - „Nenuspėjamas karalius" nurodo, kad jos buvo neįprastos ir kariams, ir vietos gyventojams. Pratybos vyko neįprastomis sąlygomis - apgyvendintoje vietovėje.

null
Judėjimo kontrolės centro kariai pirmąkart dalyvavo pasieniečių organizuotose pratybose
2014-05-30
img

Gegužės 21 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Kenos užkardoje vyko taktinės pratybos. Kartu su policijos, Viešojo saugumo tarnybos, bendrovės „Lietuvos geležinkeliai" atstovais bei bendrovės „Gelsauga" darbuotojais pratybose pirmąkart dalyvavo ir Lietuvos kariuomenės Judėjimo kontrolės centro (JKC) kariai.

null
Brigados generolo Kazio Veverskio poligone - atvirų durų diena
2014-05-30
img

Gegužės 28 d. Brigados generolo Kazio Veverskio poligone organizuota atvirų durų diena. Oficialiame atvirų durų dienos atidarymo renginyje buvo iškilmingai paskelbtas įsakymas dėl Kazlų Rūdos poligonui suteikto Brigados generolo Kazio Veverskio vardo.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media