Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2014 - 12) naujienų archyvas

Karių talka - dovana tarptautinėje misijoje sužeistam tarnybos draugui
2014-12-27
img
Per šventes norisi dovanoti ne tik dovanas, bet ir dėmesį, ir gerus darbus. Kalėdų išvakarėse Vilniaus įgulos puskarininkių asociacijos nariai aplankė vyresnįjį eilinį Liną Mackevičių, sužeistą 2013 metais misijoje Afganistane.
Linas kolegoms buvo užsiminęs, kad nusipirko malkų ir jam nėra taip paprasta jas suskaldyti, sunešti ir sudėti.
null
1914: fronto Kalėdų stebuklas
2014-12-24
img

Darius Sutkus

„Kardas“, 2014, Nr. 4 (464) 

 

Pirmieji karo mėnesiai. Tuo metu dar neatrodė, kad šis karas bus pasaulinis. Atvirkščiai - bemaž lengvabūdiškai pradėtas, atrodė, plykstelės ir pasibaigs dar tais pačiais metais. O Europa, Henrio Kisindžerio žodžiais tariant, vis labiau slinko prarajos link, ir niekas negalėjo prognozuoti, kaip ją pakeis šis karas.

null
Parengti profesionalūs JAVELIN raketų sistemos operatoriai
2014-12-23
img

Gruodžio 8-19 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (toliau - Mokymo centras) vyko JAVELIN raketų sistemų operatorių (toliau - JAVELIN RSO) kursai. Per dvi savaites trukusius mokymus buvo parengti kariai, gebantys efektyviai valdyti JAVELIN raketų sistemą. Tai jau septintoji Mokymo centro Paramos ginklų kursuose parengta JAVELIN RSO kurso laida.

null
Trys kariuomenės štabai kartu pasitiko artėjančias Šv. Kalėdas
2014-12-23
img

Gruodžio 23 d., švenčių išvakarėse, Vilniuje viename pastate įsikūrę Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų (SP), Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bei Mokymo ir doktrinų valdybos (MDV) štabai drauge minėjo artėjančias Šventas Kūčias ir Šventas Kalėdas. Renginyje dalyvavo šių štabų kariai ir darbuotojai, taip pat KASP karys, sužeistas Afganistane.

null
Lietuvos Respublikai prisiekė paskutinės šiais metais laidos kariai
2014-12-22
img

Gruodžio 19 d. Jonušo Radvilos mokomajame pulke Lietuvos Respublikai prisiekė dvidešimt šeštoji Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso laida. Šiemet tai buvo paskutinis kursas. Per iškilmingą ceremoniją prisiekė 47 kariai savanoriai. Juos  pasveikino Sausumos pajėgų vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Osvaldas Žurauskas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Darius Masiulis, karius palaimino Lietuvos kariuomenės Ordinariato Ruklos įgulos vyresnysis kapelionas mjr. Arnoldas Valkauskas. Priesaikos ceremonijoje taip pat dalyvavo misijoje Afganistane sužeistas karys vyr. eil. Linas Mackevičius.

null
Artėjant Valstybės vėliavos dienai, inspektuotos Sausumos pajėgų vėliavos
2014-12-22
img

Gruodžio 22 d. Lietuvos kariuomenės vado įsakymu inspektuotos Sausumos pajėgų karinių vienetų kovinės vėliavos. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione susirinkusi komisija, vadovaujama Sausumos pajėgų štabo viršininko pulkininko Daliaus Polekausko, įvertino keturiolikos vėliavų kokybę bei heraldikos tikslumo, dydžio standartų, atributų ir apipavidalinimo atnaujinimo poreikį.

null
Šalies gynyba – kiekvieno mūsų pareiga. Kaip ją atliksime?
2014-12-22
img

Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Vytautas Žukas

***

Mano manymu, artėjančios šventės - Šv. Kalėdos ir Naujieji metai - yra metas, kai turėtume ne dar labiau padidinti savo gyvenimo tempą siekdami užbaigti visus pradėtus darbus, surasti ir nupirkti artimiesiems kuo originalesnių dovanų, o atvirkščiai - stabtelėti ir pamąstyti apie save, apie tai, kas esame, ką per metus nuveikėme, ką planuojame nuveikti ateinančiais metais, kokius tikslus sau kelsime. Būtent šiuo laikotarpiu visus Lietuvos piliečius kviečiu šiek tiek laiko skirti pamąstymams ir apie savo pilietines pareigas, apie pasiruošimą šalies gynybai.

null
Kariuomenės Jungtiniame štabe buvo aptartos kariuomenės aktualijos, pristatyti ateities planai
2014-12-19
img

Gruodžio 19 d. Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas susitiko su kariuomenės pajėgų, štabų, valdybų ir dalinių vadais. Susitikimas surengtas siekiant aptarti Lietuvos kariuomenės aktualijas, dalyvavimą tarptautiniuose renginiuose ir projektuose ir pateikti tolimesnes veiklos gaires.

null
Ulonų bataliono kariai treniravosi Alytaus mieste
2014-12-18
img

Gruodžio 16-18 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono padaliniai vykdė planines kovinio rengimo pratybas Alytaus mieste. Pratybos buvo ypatingos tuo, kad bataliono motorizuotosios pėstininkų kuopos kariai treniravosi apgyvendintoje vietovėje - atliko taktinį žygį naudojant vikšrinius šarvuotus transporterius M113.

null
Lietuvos ir Danijos kariuomenių vadai aptarė karinį bendradarbiavimą
2014-12-18
img

Gruodžio 16-17 d. Kopenhagoje vyko oficialus Lietuvos kariuomenės vado generolo majoro Jono Vytauto Žuko ir Danijos Karalystės kariuomenės vado generolo Peterio Bartramo (Peter Bartram) susitikimas, kurio metu buvo aptarta regioninio saugumo situacija, dvišalis bei daugiašalis karinis bendradarbiavimas, dalyvavimo tarptautinėse operacijose ir kiti klausimai, apsikeista nuomonėmis dėl NATO viršūnių susitikime Velse priimtų sprendimų įgyvendinimo.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media