Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2015 - 02) naujienų archyvas

Planuojamos didžiausios šių metų nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis“
2015-02-27
img

Vasario 24-25 d. vyko didžiausių šiais metais nacionalinių Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgų ir remiančiųjų vienetų vertinamųjų pratybų „Žaibo kirtis 2015", kurios prasidės po kelių mėnesių, pagrindinė planavimo konferencija.

null
Vilniaus savanorių šventė šiemet vyks Švenčionyse
2015-02-26
img

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-oji rinktinė šiais metais švenčia 24-ąsias įkūrimo metines. Tradiciškai rinktinės diena švenčiama mieste ar miestelyje, kur yra dislokuotas jos padalinys. Šiemet šventę organizuoti nutarta vasario 27 d., penktadienį, Švenčionių mieste, kur dislokuota viena iš Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kuopų.

null
Nyderlandų Karalystės kariuomenės vadas: „Nyderlandai imsis visų būtinų priemonių sąjungininkų saugumui sustiprinti“
2015-02-26
img

Vasario 25-26 d.  su oficialiu vizitu Vilniuje lankėsi Nyderlandų Karalystės kariuomenės vadas generolas Tomas Middendorpas (Tom Middendorp). Vasario 26 d. svečias susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Jonu Vytautu Žuku, LR užsienio reikalų viceministru Andriumi Krivu, LR Krašto apsaugos ministerijos (KAM) ir  Lietuvos kariuomenės atstovais, susipažino su Vilniuje įsikūrusiu NATO Energetinio saugumo kompetencijos centru. Anot svečio, jo vizitas nėra skirtas ceremonijoms, o labai konkretiems saugumo stiprinimo klausimams aptarti. 

null
Oro gynybos bataliono kariams Lietuvos Respublikos Prezidentė įteikė trispalvę
2015-02-25
img

Vasario 24 d. Oro gynybos bataliono (OGB) kariai lankėsi renginyje Lietuvos Respublikos prezidentūroje. Renginio metu Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo akcijos „Vasario 16-ąją švęsk išradingai" aktyviausias bendruomenes ir originalias pilietines iniciatyvas. OGB kolektyvas buvo atrinktas ir pateko tarp 20-ies pilietiškiausių bendruomenių.

null
Dragūnai atnaujino karinius įgūdžius
2015-02-25
img

Sausio - vasario mėn. pajūrio regione vyko Lietuvos didžiojo Butigeidžio bataliono karių individualių rengimo įgūdžių atnaujinimo pratybos.

null
Karių šaudymo įgūdžiams lavinti – nauja radijo bangomis valdoma įranga
2015-02-24
img

Nuo šiol Lietuvos kariai šaudymo įgūdžius Lietuvos kariuomenės mokyklos Brigados generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje galės tobulinti  kokybiškiau, tiksliau ir profesionaliau. Tai jiems padės užtikrinti poligone pradėti naudoti naujieji radijo bangomis valdomais taikinių kėlikliai. 

null
Lietuvos kariuomenės vadas konferencijoje ragino aktyviau išnaudoti šalies gynybos pramonės ir akademinės bendruomenės galimybes
2015-02-24
img

„Visada privalome ieškoti geriausio kainos ir kokybės santykio, krašto apsaugai skiriamus asignavimus turime panaudoti kuo racionaliau. Manome, kad vienas iš būdų tai padaryti ir yra pirmiausiai savo šalies gynybos pramonės ir akademinės bendruomenės galimybių išnaudojimas. Tai naudinga ne tik patiems gamintojams ar mokslininkams, tačiau ir mūsų valstybei. Ir ne tik ekonomine, bet ir intelektine bei socialine prasme", - sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas vasario 24 d. Seime vykstančios konferencijos apie gynybos pramonę atidaryme.

 

null
Baigės kulkosvaidžio M2HB kulkosvaidininko kursas
2015-02-23
img

Vasario 20 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (JLMC) baigėsi 3 savaites trukęs M2HB kulkosvaidžio kulkosvaidininko kursas, kurio metu JLMC ekspertai ir instruktoriai kartu su jiems talkinusiais neetatiniais instruktoriais iš kitų Sausumos pajėgų padalinių, parengė Sausumos pajėgų ir Karinių jūrų pajėgų vienetų M2HB kulkosvaidžio kulkosvaidininkus, gebančius valdyti ir prižiūrėti šią ginkluotę.

null
Marijampolės įgulos kariai dalyvavo žygyje „Protėvių valdovų ir partizanų kovos keliais“
2015-02-23
img

Vasario 21 d. Marijampolėje nuo pat ryto iš visos Lietuvos rinkosi žygeiviai, kurie pasiryžo dalyvauti antrajame pėsčiųjų žygyje „Protėvių valdovų ir partizanų kovos keliais", skirtame Bartos žemės karvedžiui Divainiui Klakiui bei pirmajam Tauro apygardos vadui kapitonui Leonui Tauniui - Kovui atminti. Šiame žygyje gausiai dalyvavo Marijampolės karinių dalinių įgula - LDK Vytenio bendrosios paramos bataliono kariai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės, Marijampolės apskrities šaulių 4-osios rinktinės ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos atstovai.

null
Lauko taktinės pratybos „Sąveika 2015“ baigėsi – tikslai pasiekti
2015-02-21
img

Vasario 21 dienos popietę baigėsi penkias dienas Gaižiūnų poligone, Rukloje ir Jonavos mieste vykusios lauko taktinės pratybos „Sąveika 2015", kurių metu apie 1800 karių iš Sausumos pajėgų greitojo reagavimo batalionų kovinių grupių ir kitų Lietuvos kariuomenės vienetų treniravosi reaguoti į hibridinio karo grėsmes.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media