Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Įpusėjo didžiausios pratybos Estijoje „Spring Storm 2016“

2016-05-11
image

Gegužės 10 d. pratybose „Spring Storm 2016" (liet. Pavasario audra) Estijoje baigėsi pirmas pratybų etapas - padalinių integravimo, kuopos ir bataliono lygmens imitacinės pratybos, kurių metu padaliniai treniravosi vykdyti įvairaus mąsto operacijas.

 

Per pirmą etapą Lietuvos kariai kartu su partneriais iš kitų 10 šalių, treniravosi vykdyti puolamąsias ir gynybines operacijas. Iš pradžių karių padaliniai treniravosi vykdyti užduotis kuopos sudėtyje, o paskutines dvi paras vykdė suplanuotas operacijas bataliono sudėtyje, kurias koordinavo brigados štabas.

 

Pasibaigus šiam pratybų etapui, gegužės 11 d. parsidėjo galutinė aktyvioji pratybų fazė, kuri truks iki gegužės 19 d. Per šį etapą brigada atliks taktinį žygi per visą Estijos valstybę, užims susitekimo rajoną ir vykdys puolamąsias ir gynybines operacijas. Operacijos rajonas apims didesnę Estijos valstybės teritorijos dalį.

 

Lietuvos karių grupę, priskirtą trišaliam Baltijos batalionui, sudaro Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kuopa ir štabo karininkai, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai su prieštankiniu būriu, Karo policijos ir Karo medicinos tarnybos atstovai, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių kuopa, priskirta tarptautiniam KALEV batalionui, kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų ir Didžiosios Britanijos kuopomis. 

 

Trišalį Baltijos batalioną sudaro 2 kuopos iš Estijos ir po vieną kuopą iš Lietuvos ir Latvijos - iš viso apie 1 tūkst. karių su 250 vienetų karinės technikos. Batalionui paramą teikia Tiesioginės paramos kuopa, sudaryta iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių logistikos specialistų. Nuo 2016 metų sausio 1 d. jungtinis Baltijos batalionas budi NATO greitojo reagavimo pajėgose (NRF16).

 

 

Kontaktinis asmuo Estijoje kpt. Raimundas Jareckas. Tel. +37067222250

 

Kpt. Raimundo Jarecko ir eil. Edvino Urbono nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media