Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pratybose „Medžiotojas 2016“ - individualūs koviniai šaudymai

2016-05-12
image

Jau trečią parą besitęsiančiose prieštankinių padalinių pratybose „Medžiotojas 2016" kovinius šaudymus ir taktikos treniruotes vykdė kariai iš Lietuvos, Latvijos, Kanados ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

 

Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai šaudė į antžeminius taikinius, naudodami raketinius oro gynybos kompleksus „RBS70". Kanadiečiai treniravosi šaudyti su prieštankiniais granatsvaidžiais „Carl Gustaf", vienkartiniais granatsvaidžiais „M-72" ir kulkosvaidžiais FN MAG. Pėstininkai iš Kęstučio bataliono lavino įgūdžius naudoti 12,7 mm kalibro sunkiuosius kulkosvaidžius „M2HB". Bendroje šaudykloje petys į petį treniravosi Latvijos ir JAV kariai, naudodami visą į pratybas atsivežtą ginkluotę, pradedant lengvaisiais pėstininkų ginklais, baigiant prieštankinėmis raketų paleidimo sistemomis „Javelin" ir „Spike".

 

Šiais metais pratybos „Medžiotojas" pasiekė aukštesnį sudėtingumo ir kompleksiškumo lygmenį -kariai ne tik atliks kovinį šaudymą naudodami prieštankinę ginkluotę, bet treniruosis šiuos šaudymus vykdyti kartu su pėstininkų manevriniais padaliniais remiami artilerijos ir minosvaidžių ugnies.

 

Taip pat daug dėmesio bus skirta padalinių vadų treniruotėms, kaip efektyviai integruoti į padalinių struktūrą sąjungininkų karius ir maksimaliai efektyviai išnaudoti jų naudojamą ginkluotę. Pratybose dalyvaujančių šalių kariai bendrai vykdys paskirtas užduotis ir skirtingo pobūdžio gynybines operacijas tarptautiniuose junginiuose.

 

Asmuo ryšiams: Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro viešųjų ryšių vyr. specialistas vrš. Gintautas Mauricas, tel. 8 665 19398.

Susijęs pranešimas:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/prasideda_tarptautines_priestankiniu_padaliniu_pratybos_medziotojas_2016.html?pbck=10


Vyr. eil. Pauliaus Čilinsko ir vrš. Gintauto Maurico nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media