Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2017 - 01) naujienų archyvas

Kunigaikščio Vaidoto batalione imamasi prevencinių priemonių
2017-01-30
img

Nuo pat ryto imamasi prevencinių priemonių Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kunigaikščio Vaidoto batalione, kuriame tarnavo sausio 29 d. nuo meningokokinės infekcijos miręs nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys: su jaunesniuoju eiliniu gyvenusiems, artimiau bendravusiems kariams suleista prevencinės medicininių preparatų dozė, vykdoma papildoma karių sveikatos apžiūra. Taip pat dezinfekuojamos, valomos, vėdinamos kareivinės.

null
Mirė savaitgaliui į namus išleistas karys
2017-01-29

Su giliu liūdesiu pranešame, kad sausio 29 dieną Vilniaus infekcinėje ligoninėje, kaip įtariama, nuo ūminio meningokoko infekcijos mirė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys, jaunesnysis eilinis A. M. (g. 1997 m.). Karys savaitgaliui buvo išleistas į namus, pasijutęs blogai paguldytas į ligoninę.

 

null
Suomija ir Švedija svarstys galimybes treniruotis kartu su į Lietuvą atvykstančiomis priešakinėmis NATO pajėgomis
2017-01-27
img

Sausio 26 dieną Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas Helsinkyje (Suomijoje) dalyvavo kasmetiniame Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikime. Jame Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos kariuomenių vadai ir atstovai aptarė aktualius regiono saugumo klausimus, bendrus karinio bendradarbiavimo projektus, dalyvavimą NATO ir ES karinėse operacijose ir pasirengimą gynybai.

null
Stipriausi slidininkai Lietuvos kariuomenėje - kariai savanoriai
2017-01-27
img

Telšiuose įvyko 2017 m. Lietuvos kariuomenės karinio slidinėjimo ir slidinėjimo čempionatas. Čempionate dalyvavo daugiau nei 50 karių iš 13 skirtingų Lietuvos kariuomenės padalinių. Karinio slidinėjimo distanciją kariai įveikė naudodamiesi karinėmis slidėmis (pagamintos iš medžio, ilgis 180-220 cm., plotis nuo 6 cm.) ir slidinėjimo lazdomis (pagamintos iš aliuminio), dėvėdami karinę uniformą (lauko uniforma, kareiviški batai ir trikotažinė kepuraitė). Slidinėjimo įskaitoje kariai distanciją įveikė laisvai pasirinktu slidinėjimo inventoriumi, dėvėdami sportinę aprangą.

null
Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja: lipti ant Kuršių marių ledo - pavojinga
2017-01-27
img

Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja gyventojus, kad ilgainiui vyraujant teigiamai oro temperatūrai Kuršių marių ledas yra nestabilus, jame yra properšų, o dėl poledinės vandens tėkmės jis gali būti paplautas ir suplonėjęs. Padidėjus vėjui, ledas gali pradėti skilti, o tarp ledo lyčių gali atsirasti naujų properšų, dėl kurių ant ledo esantys asmenys gali nebeturėti galimybių pasiekti kranto.

null
Lietuvos kariuomenės vadas vyksta į Suomijoje vyksiantį Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadų kasmetinį susitikimą
2017-01-26
img

Sausio 26 dieną Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas Helsinkyje (Suomija) dalyvaus kasmetiniame Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikime, kur su Danijos, Estijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos kariuomenių vadais aptars aktualius regiono saugumo klausimus, bendrus karinio bendradarbiavimo projektus, dalyvavimą NATO ir ES karinėse operacijose.

null
Dalinių štabuose tarnaujantys puskarininkiai kraunasi žinių bagažą
2017-01-26
img

Sausio 26 dieną Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre baigėsi 3 savaičių trukmės Štabo darbo kursas, kuriame JLMC ekspertai ir kviestiniai instruktoriai teikė bazines žinias ir mokė atlikti praktinius darbus reikalingus bataliono lygmens štabo, S1-S6 skyrių specialistų pareigų vykdymui operacijų planavimo ir valdymo metu.

null
Ulonai pratybose „Alytaus gynyba“
2017-01-25
img
Sausio 24 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai dalyvavo taktiniuose mokymuose „Alytaus gynyba". Beveik 160 karių su daugiau kaip 40 vnt. įvairios karinės ratinės ir vikšrinės technikos treniravosi Alytaus mieste ir jo apylinkėse. Mokymų tikslas - treniruoti Ulonų bataliono vadų gebėjimą planuoti ir valdyti gynybines operacijas mieste. Visos pratybų situacijos kariams buvo rengiamos urbanizuotoje, tankiai užstatytoje ir apgyvendintoje civilinėje erdvėje.
null
Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai intensyviai ruošiasi ledo sprogdinimui
2017-01-25
img

Kaip ir kiekvienais metais, Lietuvos kariuomenei savo pajėgumais rengiantis teikti paramą kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu potvynio užlietuose rajonuose, JVIB Sprogmenų neutralizavimo specialistams buvo organizuojamos įgūdžių atnaujinimo pratybos. Šiais metais įvairias ledo sprogdinimo užduotis Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai vykdė sausio 24‒25 d. Gaižiūnų poligone. Pratybų metu parinktose ledo vietose buvo gręžiamos išgrąžos, į jas nardinami ir vėliau susprogdinami parengti sprogstamieji užtaisai. Naujai į kuopą paskirtiems kariams tai buvo pirmosios pratybos, kuriose visa veikla vyko ant ledo.

null
Finišavo „Geriausio inžinierių skyriaus
2017-01-23
img

Sausio 18‒20 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione vyko „Geriausio inžinierių skyriaus" lauko taktinės pratybos, kurių metu bataliono kariai, vykdydami įvairias individualias ir kolektyvines užduotis, varžėsi tarpusavyje. Šių pratybų tikslas - ne tik išsiaiškinti geriausiai pasirengusį JVIB skyrių, bet ir įvertinti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių karinį pasirengimą, tobulinti darbo komandoje įgūdžius, įvertinti karių individualius gebėjimus vykdant minimalių individualaus kovinio rengimo reikalavimų užduotis. Siekiant sudaryti kuo didesnę konkurenciją, šiemet „Geriausio inžinierių skyriaus" varžybose buvo įvesta naujovė ‒ jose leista dalyvauti ir profesionalios karo tarnybos karių skyriams.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media