Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

JAV Specialiųjų operacijų pajėgų Europoje vadas: „JAV ir Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgas sieja stiprus ryšys

2017-11-30
image

Lapkričio 30 d. Lietuvoje Jungtinių Amerikos Valstijų Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietės Europoje vadas generolas majoras Markas Schwartzas (Mark Schwartz), susitikęs su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku ir Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadovybe, pabrėžė puikų Lietuvos ir JAV specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimą.

 

„Lietuva yra stipri NATO sąjungininkė, todėl kartu su JAV sausumos ir Specialiųjų operacijų pajėgomis sukurtas stiprus ryšys, paremtas bendromis vertybėmis ir pasitikėjimu", - sakė gen. mjr. M. Schwartzas. Generolas pabrėžė, kad JAV specialiųjų operacijų pajėgų vadovybė Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų kariaus vertina kaip ypač puikius partnerius.

 

Pasak generolo, abipusis dalijimasis žiniomis ir patirtimi padeda Lietuvos ir JAV kariams būti geriau pasiruošusiems užtikrinant saugumą ir stabilumą tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje.

 

Susitikime su Lietuvos kariuomenės ir Specialiųjų operacijų pajėgų vadais, gen. mjr. M. Schwartzas aptarė aktualius klausimus, susijusius su saugumo situacija regione, kalbėjo apie Lietuvos ir JAV karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose, dvišalį ir daugiašalį Lietuvos kariuomenės ir JAV Specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimą.

 

JAV specialiųjų operacijų pajėgų buvimas Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse nuo 2014-ųjų rodo JAV tvirtą pasiryžimą kartu su vietos pajėgomis didinti sąveikumą veikti kartu prieš bet kokią agresiją prieš NATO ir jos sąjungininkus.


Mjr. M. Neimonto nuotraukos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media