Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos karžygio statulėlė įteikta nuo užpuolikų Indijos pilietį apgynusiam ir sužeistam kariui savanoriui

2017-11-23
image

Lietuvos kariuomenės dienos išvakarėse Vilniuje, Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmuose įvyko iškilminga „Lietuvos karžygio“ apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo pagerbti ne tarnybos metu kilniais poelgiais pasižymėję Lietuvos kariai. Pagrindinis apdovanojimas – statulėlė „Lietuvos karžygys“ – iš Lietuvos kariuomenės vado rankų įteiktas šių metų pradžioje nuo užpuolikų žmogų apgynusiam ir peiliu sužeistam Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariui jaunesniajam eiliniui Lukui Nemeikai.

 

Pirmoji šių metų diena Krašto apsaugos savanorių pajėgų jaunesniajam eiliniui atmintyje išliks ilgam. Slūgstant naujamečiam šurmuliui, šių metų sausio pirmąją dieną, jis, eidamas namo, pačiame Vilniaus centre pastebėjo dviejų žmonių grumtynes. Karys savanoris nedelsdamas pribėgo prie užpuoliko ir nustūmė jį. Užpuolikas Lukui du kartus smogė peiliu į veidą ir pasišalino. Atvykę medikai suteikė pirmąją medicinos pagalbą sumuštam, sunkios būklės Indijos piliečiui ir kariui – jam žiojėjo gili durtinė žaizda prie nosies ir buvo išmušta kairė akis. Iki šiol L. Nemeika gyvena rūpestingai prižiūrimas medikų, tačiau kol kas negali aktyviai sportuoti ir tęsti kario savanorio tarnybos. Atlikus operaciją, karys kaire akimi šiuo metu mato apie 80 proc.   Karys apdovanotas už ryžtą apsaugoti kito žmogaus gyvybę net ir rizikuojant savąja.

 

„Karinėje tarnyboje įgyti įgūdžiai, žinios ir duota priesaika „negailint jėgų ir gyvybės ginti Lietuvos valstybę“ gali pasitarnauti ne tik mūšio lauke, bet ir kasdieniame gyvenime. Tokie atvejai ypatingai malonūs ir motyvuojantys vadams, kurie dėjo pastangas ir ugdė šiuos karius.“ – sveikindamas susirinkusiuosius sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

 

Be pagrindinės, apdovanojimams buvo atrinktos dar keturios šiais metais įvykusios istorijos. Už moterį apiplėšusio užpuoliko sulaikymą Jonavoje XIV a. kario statulėle apdovanotas Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione tarnaujantis jaunesnysis eilinis Airidas Gankovas. Taip pat apdovanojimą gavo birželio mėnesį magistralėje Vilnius – Klaipdėda įvykusio eismo įvykio metu sužalotiems asmenims pagalbą teikusi karė savanorė vyresnioij eilinė Viktorija Jefremovaitė. Apdovanoti ir du Lietuvos kariuomenės karo policininkai, po tarnybos vykdami namo pastebėję bėgantį asmenį įtariamą vagį, kurį, pasinaudodami tarnyboje įgytais įgūdžiais, pasivijo, sulaikė ir perdavė policijai – kaip paaiškėjo, asmuo buvo „etatinis“ juvelyrinių dirbinių parduotuvių vagis. Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga ceremonijos metu apdovanojo ir Lietuvos karo akademijoje tarnaujantį kapitoną Gintautą Razmą – karininkas savo iniciatyva globoja sunkiai besivertusią jauną šeimą.

 

Ruošiantis kasmet vykstantiems apdovanojimams iš visų gautų istorijų atrenkamos penkios, kurias vertina speciali komisija. Šiais metais komisiją sudarė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, profesorius Alfredas Bumblauskas, olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė, Lietuvos kariuomenės vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Dainius Snarskis, režisierius ir rašytojas Vytautas V. Landsbergis ir žurnalistas Dovydas Pancerovas.

 

Už kilnius poelgius „Lietuvos karžygio“ apdovanojimai kariams šiemet teikiami jau dešimtąjį kartą.

 

Ievos Budzeikaitės nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media