Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Puikiai pasirodę pratybose Danijoje, Algirdo bataliono kariai grįžta namo

2017-11-24
image

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono 3-iosios mechanizuotosios pėstininkų kuopos kariai sėkmingai užbaigė dvi savaites trukusias tarptautines pratybas „Brave Lion" pratybas, vykusias Danijoje, ir grįžta namo.

 

Danijos kariuomenės Oksbøl" poligone vykusiose pratybose buvo vertinamas Lietuvos karių ir Danijos kariuomenės Dragūnų pulko 2-ojo mechanizuotojo bataliono pasiruošimas budėti Jungtinės Karalystės vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose, JEF. Kartu su algirdiečiais pratybose dalyvavo sąjungininkai iš Jungtinės Karalystės ir Danijos.

 

„Šios pratybos mūsų kuopai buvo rimtas išbandymas, turėjome nemažai iššūkių, bet su jais puikiai susitvarkėme ir savo užsibrėžtus tikslus pasiekėme su kaupu. Pratybas vertinu puikiai", - sakė 3-iosios mechanizuotosios pėstininkų kuopos vado pavaduotojas vyresnysis leitenantas Marius Dzencevičius.


Algirdo bataliono 3-iosios mechanizuotosios pėstininkų kuopos kariai metus budėję NATO ypač greito reagavimo pajėgose (angl. VJTF) nuo 2018 m. sausio 1 d. Algirdo batalionas budės Jungtinių ekspedicinių pajėgų gretose.


Jungtinės Karalystės vadovaujamos Jungtines ekspedicinės pajėgos įsteigtos 2015 metais. Kuriamoms pajėgoms, kurios galės būti panaudotos atsakui į krizę bet kuriame pasaulio taške, pajėgumus taip pat skiria Danija, Estija, Latvija, Nyderlandai, Norvegija bei nuo šių metų vasaros prie pajėgų prisijungusios Švedija ir Suomija.

Be pėstininkų kuopos Lietuva Jungtinėms ekspedicinėms pajėgoms yra taip pat deklaravusi štabo karininką - jis nuo 2016 m. pradžios tarnauja Nuolatinės parengties jungtinėje vadavietėje Nortvude, medicinos specialistą bei nacionalinį paramos elementą.

Kuriamos Jungtinės ekspedicinės pajėgos bus aukštos parengties, jų tikslas - vykdyti plataus spektro karines operacijas, įskaitant atgrasymo, kovinių veiksmų ir humanitarinės pagalbos teikimo. Pajėgos taip pat galės dalyvauti ir NATO, Jungtinių Tautų, valstybių partnerių vadovaujamose tarptautinėse operacijoje. Dėl Jungtinėms ekspedicinėms pajėgoms skirtų vienetų panaudojimo sprendimus priims juos delegavusios valstybės.

Jungtinių ekspedicinių pajėgų steigimo memorandumas buvo pasirašytas 2015 m. lapkritį Londone. Planuojama, visą operacinį pajėgumą šios daugianacionalinės pajėgos pasieks 2018 metais.

JEF Lietuvai - tai dar viena patikima greitojo reagavimo karinė priemonė, leisianti greitai reaguoti į saugumui kylančias grėsmes. Dalyvaudama kuriant JK vadovaujamas ekspedicines pajėgas Lietuva stiprina karinį bendradarbiavimą su šiose pajėgose dalyvaujančiomis šalimis, ir ypač su Jungtine Karalyste, su kuria bendradarbiavimas saugumo ir karinėje srityse pastaraisiais metais tapo ypač intensyvus.


Grandinio Arno Čemerkos nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media