Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Geriausiu Sausumos pajėgų pėstininkų skyriumi tapo kariai iš Algirdo bataliono. Kaip tapti geriausiu?

2018-08-31
image

2018 metų rugpjūčio 31 d. buvo paskelbti šeštųjų tarptautinių Geriausio Sausumos pajėgų skyriaus varžybų nugalėtojai. Pereinamąją varžybų taurę metus pas save saugos ir geriausiu Sausumos pajėgų skyriumi vadinsis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo bataliono kariai.

 

Be aštuonių geriausių Sausumos pajėgų skyrių iš Lietuvos, šiemet varžėsi pėstininkai iš Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Nyderlandų, Portugalijos ir Vokietijos, varžybų trofėjaus repliką (molinę varžybų taurės kopiją) iškovojo svečių teisėmis dalyvavęs skyrius iš Latvijos, tai yra jau trečia tokia taurė varžybų istorijoje, kuri iškeliauja į brolių latvių rankas.

 

Šiemet varžybose kariai turėjo atlikti eilę užduočių, kurių metu buvo tikrinimas jų gebėjimas dirbti komandoje, priimti sprendimus ir išnaudoti savo žinias, patirtį ir sumanumą. Pėstininkai turėjo paruošti artilerijos pabūklą M50 šūviui ir vėl jį prikabinti prie vilkiko, gal ne taip, kaip artileristai tai būtų vykdę, bet tai juk ne jų duona. Taip pat turėjo įveikti minų lauką, persikelti per vandens kliūtį, surinkti, atlikti šūvį ir vėl išardyti visą eilę pėstininkų skyriaus ginklų, orientuotis vietovėje tiek dieną, tiek naktį, atlikti šaudymą iš skyriaus ginklų, mesti mokomąją granatą, suteikti pirmąją medicininę pagalbą bei iš mūšio lauko evakuoti sužeistą karį ir atlikti dar keletą užduočių. Nors kariai varžyboms ruošėsi iš anksto, buvo užduočių, kurių jie nesitikėjo ir turėjo jas atlikti tik naudodami savo sumanumą, intuiciją ir gebėjimą veikti kaip vienas. Ištvermės iš karių pareikalavo tiek didelis atstumas, kurį reikėjo nueiti nedėkinga, raižyta, miškinga ir pelkėta vietove, tiek miego trūkumas, tiek didelis tempas, kurio siekiant atlikti visas užduotis nebuvo galima mažinti, taigi, po dviejų parų finišas ir poilsis palapinėje pasidarė labai saldus.

 

Kaip gi tampama geriausiais? To klausėme perinamąją varžybų taurę iškovojusio Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono skyriaus vado seržanto Vyto Lapėno. Vadas teigė: „Pagrindiniai dalykai yra karių susivienijimas, motyvacija, fizinis pasiruošimas ir sunkesnis nei varžybose darbas ruošiantis joms. Tada nuteiki vyrus, kad tikrai lengviau nebus ir viskas gaunasi."

 

Šiom varžyboms vadovavęs Sausumos pajėgų vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Remigijus Katinas palinkėjo kitose varžybose dalyvausiantiems skyrių vadams pažinti kiekvieno savo kario silpnąsias savybes, jas treniruoti ir išnaudoti stipriąsias. Jis teigė, kad stebint varžybose dalyvaujančias komandas pastebėjo, kad tie skyriai, kurie užėmė prizines vietas, sugebėjo rasti aukso vidurį tarp skubėjimo atlikti užduotį greitai ir laiko naudojimo jai analizuoti, rasti tinkamiausią sprendimą ir ją atlikti tinkamai.

 

Pagrindinis šių varžybų tikslas - plėtoti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų tradicijas, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir įvertinti pėstininkų skyriaus karių ir vadų gebėjimą vykdyti skiriamas užduotis.

 

Vrš. G. Maurico nuotr.  

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media