Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2018-08) naujienų archyvas

Belgijos kariuomenės konvojus pasipuošė Vyčiu
2018-08-28
img

Šį trečiadienį, rugpjūčio 29 d. trys Belgijos ir Liuksemburgo kariuomenių karinės technikos konvojai, pasipuošę Vyčiu ir NATO vėliavomis, iš Klaipėdos jūrų uosto  pagrindiniais sausumos keliais – Klaipėda – Kaunas – Jonava –  judės į NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės nuolatinės dislokacijos vietą Rukloje.  Tai naujos Belgijos ir  Liuksemburgo karių pamainos, skirtos kovinei grupei Lietuvoje.  Kovinę  grupę papildys  65 karinės technikos vienetai. Savaitgalį lėktuvu į Lietuvą atvyko ir Belgijos bei Liuksemburgo kariai.

null
Baigėsi pratybos „Budrus Grifonas 2018
2018-08-27
img

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" (MPB „Žemaitija") organizuotose pratybose „Budrus Grifonas 2018", kurios vyko rugpjūčio 20 - 26 dienomis generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradėje), dalyvavo beveik 500 karių. Šį skaičių sudarė ne tik MPB „Žemaitija" vienetų kariai, bet ir Portugalijos rotacinių pajėgų kontingentas. Dalis pratybų dalyvių veikė kaip imitaciniai priešiškų pajėgų elementai, kurie padėjo sukurti realistišką operacinę aplinką ir sudarė tinkamas sąlygas tarnybą baigiantiems kariams pademonstruoti per tarnybos laikotarpį įgytus įgūdžius.

null
Į Juozo Vitkaus inžinerijos batalioną atvyko 4-oji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių laida
2018-08-27
img

Šiandien į Juozo Vitkaus inžinerijos batalioną (toliau - JVIB) atvyko būsimieji karo inžinerijos specialistai ‒ 186 vaikinai ir 14 merginų. Atnaujinus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, Inžinerijos batalione tai jau ketvirtoji šauktinių karių laida. Šiemet karo inžinerijos paslapčių mokysis net 50 jaunuolių iš Kauno, po 30 iš Vilniaus, Alytaus, Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos apskričių. Galima pasidžiaugti, kad į JVIB tarnauti atvyko sąmoningi ir atsakingi piliečiai, kurių dauguma atlikti pareigą Tėvynei pasirinko savo noru, o kai kurie iš jų dėl tarnybos Lietuvos kariuomenėje net skalsios emigrantų duonos atsisakė. Vienas jų - į šauktinių gretas savanoriu įsirašęs Gytis Dailidėnas, iki šiol dirbęs ir studijavęs politikos mokslus Anglijoje. Paklaustas, kas paskatino pasirinkti karo tarnybą, jaunuolis teigė: „Noriu atrasti Tėvynę iš naujo, pamilti ją ir atlikti pareigą." Gyčiui antrino ir Dominykas Žižys, kuris neslėpė, kad būtent patriotizmas bei noras ateityje būti profesionaliu kariu ir sugrąžino jį iš Anglijos, kurioje iki tarnybos taip pat studijavo bei dirbo.

null
Sausumos pajėgų mokymo centrui pradėjo vadovauti pulkininkas leitenantas Žilvinas Gaubys
2018-08-27
img

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų mokymo centrui pradėjo vadovauti pulkininkas leitenantas Žilvinas Gaubys. Pareigas pulkininkas leitenantas perėmė iš tris metus Mokymo centrui vadovavusio pulkininko leitenanto Ernesto Gaigalo. Pasak Sausumos pajėgų vado brigados generolo Valdemaro Rupšio, mokymo centrui kasmet vis daugėja iššūkių, tad daug karinės patirties sukaupęs naujasis vadas turės labai atsakingas pareigas.

 

null
„Budraus Grifono“ pratybose savo įgūdžius tobulina Oro atakos valdymo grupės
2018-08-25
img
Rugpjūčio 20-26 dienomis Generolo Silvestro Žukausko poligone „Budraus Grifono“ pratybose treniruojasi Lietuvos kariuomenės Oro atakos valdymo grupės. Kariai ruošiasi kitą mėnesį Čekijoje prasidėsiančioms NATO didelio masto oro operacijų pratyboms „Platus kirtis“ (angl. „Ample Strike“).
null
Lietuvos kariuomenė modernizuos trumpojo nuotolio oro gynybos sistemą RBS 70, įsigys naujų raketų
2018-08-24
img

Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, siekdamos stiprinti turimus oro gynybos pajėgumus ir padidinti turimos ginkluotės funkcionalumą, pasirašė pirkimo sutartis su  Švedijos bendrove „Saab“, pagal kurias įsigis naujesnio tipo  raketų  ir  naktinio matymo įrangą BORC.  Jos bus skirtos Lietuvos kariuomenėje  naudojamai  trumpojo nuotolio oro gynybos sistemai  RBS 70 modernizuoti.  

null
Šiauliuose įsikurs naujas Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų batalionas
2018-08-24
img

Toliau vystant Lietuvos kariuomenės Motorizuotąją pėstininkų brigadą „Žemaitija“, Šiauliuose įsikurs naujas karinis vienetas – Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas.

null
Sausumos pajėgų pėstininkai varžysis dėl geriausiųjų vardo
2018-08-24
img

Rugpjūčio 28-31 d. Gaižiūnų poligone (Jonavos raj.) vyks kasmet organizuojamos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybos. Šiais metais kartu su aštuoniomis stipriausiomis Sausumos pajėgų padalinių komandomis taip pat rungsis kariai iš Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Nyderlandų, Portugalijos ir Vokietijos.

null
Lietuvos Respublikai prisiekė Kęstučio bataliono kariai
2018-08-24
img

Rugpjūčio 24 d. Pagėgių miestelyje Lietuvos valstybei iškilmingai prisiekė 473 Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.

null
Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmečiui paminėti - karinis paradas Vilniaus Konstitucijos prospekte
2018-08-23
img

Lietuvos kariuomenė, kaip ir Lietuvos valstybė, šiais metais mini savo atkūrimo šimtmetį. Pagrindinis šios šventės akcentas - lapkričio mėnesį planuojamas surengti iškilmingas karinis paradas Konstitucijos prospekte Vilniuje.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media