Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Paminėtas pirmojo lietuvio kpt. Vlado Morkaus šuolio parašiutu 90-metis

2018-01-29
image

Sausio 26 d., lygiai po 90 metų, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla kartu su Lietuvos aviacijos muziejumi organizavo pirmojo lietuvio kpt. Vlado Morkaus šuolio parašiutu 90-mečio paminėjimą. Renginio metu kariams buvo surengta pažintinė ekskursija Lietuvos aviacijos muziejuje bei prisiminta Lietuvos kariuomenės parašiutizmo istorija. Lietuvos kariuomenės mokyklos Parašiutinio rengimo centro instruktoriai šią sukaktį pažymėjo šuoliais parašiutu S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome.

 

„Visai gerai nusiteikęs, su parašiutu ant nugaros, sėdau į lėktuvą. Pakilom, skridom ratu, pamažu artinos laikas, kai reiks šokti... Pajutau, kad po kojų tuščia, rodos į šalto vandens duobę smunku. Oro lyg nebūtų, bet tuščia bedugnė. Tuo laiku, tarytum šmėkla, juodu šešėliu virš galvos praūžė kriokdamas lėktuvas. Darosi trošku ir norisi įkvėpti kaip galima daugiau oro. Tai pats bjauriausias momentas ir tik toj akimirkoj pasidarė aišku, kad lėktuvui jau pasakyta sudiev. Aplinkui tyla - žavėtina tyla. Jaučiu ant nugaros lyg gyvatė, šiurendama iš lizdo šliaužia. Gal vėjas? Bet ne, tai parašiutas rangosi iš savo krepšio. Kaip bebūtų trumpas tas laikotarpis, bet aš puikiai jaučiau ir įvertinau tą pirmąją daug žadančio reiškinio kibirkštį.." - pirmojo lietuvio kpt. Vlado Morkaus šuolio parašiutu įspūdžius (1928 m. sausio 26 d., S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas) perskaitė Lietuvos aviacijos muziejaus istorikas Gytis Ramoška.

 

Antroji renginio dalis vyko Lietuvos kariuomenės mokykloje, naujose Parašiutinio rengimo centro daugiafunkcinėse patalpose, kur parašiutinio rengimo centro instruktoriai susirinkusiems svečiams pristatė parašiutų, naudojamų nuo Lietuvos kariuomenės atkūrimo pradžios iki šių dienų, ekspoziciją, buvo demontruojama vaizdo medžiaga apie parašiutinį rengimą.

Kpt. I. Klenauskienė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media