Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvoje pirmą kartą organizuotas Danijos karių žygis.

2018-01-29
image

Nuo sausio 5 d. Danijos karalystės KOP kariai KOP Aviacijos bazėje vykdo NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. Jie atvyko ne tik su naikintuvais F16, bet atsigabeno kai ką daugiau ne įprastai. Danai į šią keturių mėnesių misiją atsivežė sumanymą organizuoti DANCON žygį. DANCON yra Danijos kontingento trumpinys (anglų k. Danish Contingent). Žygis pirmą kartą suorganizuotas 1972 metais Kipre ir patapo ilgamete tradicija. DANCON organizuojamas ten kur yra dislokuoti danų kariai, kurie kviečia sąjungininkus sudalyvauti tradiciniame žygyje bei gauti unikalų apdovanojimą. Be Kipro žygis jau vyko Kroatijoje, Kosove, Afganistane, Irake, Libane, Eritrėjoje, Kuveite, Jungtiniuose Arabų Emyratuose bei kitose šalyse. Žygyje yra dalyvavę nesuskaičiuojamas skaičius įvairių tautybių karių, tame tarpe yra dalyvavę ir lietuviai. Lietuvių kariai pirmuose žygiuose dalyvavo Balkanuose, vėlesnėse misijose mūsų kariai žygiavo Afganistane. Tai ko gero yra vienas seniausių NATO šalių kariuomenių žygių, skaičiuojantis net 46-us gyvavimo metus.


Pirmasis DANCON žygis įvyko sausio 28 d. Įprastai žygis atliekamas 25 arba 40 km. distancijose. Be to kiekvienas dalyvis turi nešti ne mažiau 10 kg. svorio kuprinę. Buvo pasirinkta trumpesnioji versija maršrutu Oro gynybos batalionas - Aviacijos bazė. Danijos karalystės KOP kariai pirmus išbandyti ir įvertinti pasirinktą trasą pakvietė Lietuvos kariuomenės KOP vienetų karius. Viso žygyje dalyvavo 40 lietuvių ir danų karių. Prieš startą įvyko saugumo instruktažas, paskutiniai nurodymai dėl maršruto. Danijos kario išauta signalinė raketa davė startą žygio dalyviams, kurie patraukė pro OGB vartus link Šiaulių. Oro sąlygos nelepino. Snigo ir pūtė gana stiprus vėjas. Pusiaukelėje visi žygio dalyviai gavo karštos sriubos. Pailsėję kelias minutes žygeiviai tęsė kelionę link AB. Kiekvieną įveikusį distanciją dalyvį danai ir lietuviai pasitikdavo plojimais. Finišo vietoje, simbolinės ceremonijos metu, netrukus buvo išdalinti sertifikatai ir DANCON žygio medaliai. Tiesa, kiekvienas dalyvis turėjo sumokėti 15 eurų starto mokestį. Danai prižadėjo visus surinktus pinigus paaukoti labdarai vaikų namų auklėtiniams.


Žygyje dalyvavęs Danijos karalystės KOP NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse kontingento vadas plk. ltn. Uffe Holstener padėkojo už pademonstruotą ištvermę ir solidarumą ilgas tradicijas puoselėjančiame žygyje DANCON bei pažadėjo, kad savo misijos metu dar suorganizuos bent vieną tokį pat žygį.


Žygyje dalyvavę LK KOP vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas, lietuvių karių vardu padėkojo žygio organizatoriams, paminėjo, kad šis žygis yra net tik fizinio pajėgumo pasitikrinimo renginys, bet kartu tai yra ir tarptautinės, o kartu ir NATO karinės kultūros puoselėjimas bei tvirtos sąjungininkų bendrystės demonstravimas.

 

Nuotraukos Brian Junker Jensen.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media