Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos karo policininkai išvyksta treniruoti būsimus Ukrainos karo policininkus

2018-01-29
image

Lietuvos Karo policija tarptautinių pajėgų sudėtyje prisideda prie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų teisėtvarkos tarnybos MLOS (angliškai „Military law and order services") reformos, kuriant profesionalią Ukrainos Karo policijos tarnybą, gebančią vykdyti funkcijas ne tik savo šalyje, bet ir už jos ribų. Š. m. sausio pabaigoje šešių karo policininkų grupė išvyksta į Ukrainą vesti Bazinį karo policininko kursą. Pagrindinis kurso tikslas - Ukrainos ginkluotųjų pajėgų besiformuojančiai Karo policijai paruošti kvalifikuotus instruktorius, kurie įgytą patirtį perduos būsimiems karo policininkams.


Visas mokymo pasiruošimas suskirstytas į modulius, už kurios atsakingos skirtingos šalys. Lietuvos Karo policija atsakinga už modelį „Patruliavimas ir tyrimai". Kurso metu ukrainiečiai mokomi Karo policijos profesinės veiklos pagrindų. Esminis akcentas bus skirtas patruliavimui, kaip vienai iš pagrindinių prevencijos priemonių, siekiant užkardyti drausminių pažeidimų, nusikalstamų veikų ir baudžiamųjų nusižengimų įvykdymą tiek karinėse, tiek ir nekarinėse teritorijose. Kursantai teoriškai ir praktiškai bus mokomi atlikti karo policininkų veiksmus atvykus į įvykio vietą, stabdant transportą, tikrinant dokumentus, atliekant tyrimus. Parengtas karo policininkas turi išmanyti teisinį reglamentą (teisinį pagrindą), žinoti rizikos faktorius ir išmanyti profesinės veiklos taktiką, todėl lietuviai supažindins ukrainiečius su tarptautiniais teisės aktais, šaunamųjų ginklų, fizinės ir kitokios prievartos panaudojimo atvejais, bendravimo su asmenimis ypatumais.

 

Tai jau antra tokia „mokymo misija" Ukrainoje Lietuvos karo policijai. Pernai, pirmos misijos metu karo policininkai paruošė 58 kursantus. Šį kartą bus organizuoti du kursai po tris savaites. Vieno kurso metu planuojama paruošti 30 kursantų, kurie sėkmingai baigus mokslus gauna pažymėjimus. Visą mokymo procesas planuojama užbaigti iki 2020 metų.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media