Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2018-01) naujienų archyvas

Aptartas tolesnis Danijos ir Lietuvos Sausumos pajėgų karinis bendradarbiavimas
2018-01-25
img

„Danijos ir Lietuvos Sausumos pajėgų bendradarbiavimas yra ilgametis ir labai svarbus mūsų kariams. Iš danų nuolat semiamės karinio planavimo, operacijų valdymo ir kitos patirties, taip pat dalinamės savo žiniomi, rengiame bendras pratybas. Tai labai svarbi partnerystė stiprinant regiono saugumą ir gynybos pajėgumus." - per kasmetinių štabų pokalbių atidarymą kalbėjo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų delegacijos vyriausias atstovas - plk. Tomas Masaitis, Sausumos pajėgų štabo viršininkas.

null
Į Jungtinių Tautų operaciją Malyje MINUSMA bus išlydėta antroji Lietuvos karių pamaina
2018-01-25
img

Sausio 26 d. Panevėžyje vyks Lietuvos kariuomenės Pajėgų apsaugos vieneto antrosios pamainos karių, išvykstančių į Jungtinių Tautų vadovaujamą situacijos stabilizavimo operaciją Malyje MINUSMA, išlydėjimo ceremonija.

null
Karių savanorių būrys prisieks partizanų priesaikos vietoje
2018-01-25
img

Sausio 26 d. Alytaus raj., Nemunaityje, šalia pastato (Vytauto g. 48), kuriame 1945 m. kovo 6 d. naktį priesaiką davė 120 A. Ramanausko Vanago vadovaujamų partizanų, vyks Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso (BKSĮK) 58-osios laidos karių priesaikos ceremonija.

null
Lietuvos kariai išvyksta į karinę mokymo operaciją Ukrainoje
2018-01-24
img

Sausio 25 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai išvyksta į karinę mokymo operaciją Ukrainoje. 12 Lietuvos karių grupė, sudaryta iš karininkų bei puskarininkių, Vakarų Ukrainoje esančiame Yavoriv poligone du mėnesius kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados ir Lenkijos kariniais instruktoriais vykdys ukrainiečių karių rengimą.

null
Karinių jūrų pajėgų šauktinių įspūdžiai ir pasirinkimas po tarnybos likti kariuomenėje
2018-01-24
img

Šalia Baltijos jūros dislokuotas vienas mažiausiai šauktinių turintis dalinys išsiskiria savo jaukumu - vos 45 karius teturinti Karinių jūrų pajėgų (KJP) Logistikos tarnybos Apsaugos kuopa pasibaigus tarnybai vienas kitą pažįsta ne prasčiau nei jų šeimos nariai. Čia susirinkę motyvuoti jaunuoliai - beveik 90 proc. tarnybą čia atlieka savo noru arba išreiškę pirmumo teisę. Likus kelioms savaitėms iki iškilmingos išlydėjimo į atsargą ceremonijos, šauktiniai vieningai teigia, kad devyni mėnesiai griežtos disciplinos ir išmoktų pamokų sėkmingai persikels ir į civilinį gyvenimą. Tiesa, palikti kariuomenės jaunuoliai nežada - net 27 iš jų išreiškė norą savo karjerą tęsti profesinėje karo tarnyboje.

null
Karo policininkai išgelbėjo skęstantį žmogų
2018-01-23
img

Savaitgalio žvejybą trys Lietuvos karo policininkai prisimins ilgai, bet šį kartą ne dėl gero žuvų laimikio, o dėl to, kad pavyko išgelbėti skęstantį žmogų.

null
Paskirtas naujas JAV Sausumos pajėgų Europoje vadas
2018-01-23
img

„JAV Sausumos pajėgos yra vieni iš pagrindinių strateginių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų partnerių. Glaudžiai bendradarbiaujame įvairiose srityse jau ketvirtį amžiaus. Esu tikras, kad su naujuoju JAV Sausumos pajėgų Europoje vadu puikiai sutarsime ir sėkmingai plėtosime bendradarbiavimą tarp pajėgų." - po inauguracijos ceremonijos Vokietijoje kalbėjo Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Valdemaras Rupšys.

null
Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre kariai išleisti į atsargą
2018-01-23
img

Sausio 23 d. į atsargą išleisti 139 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai atlikę tarnybą Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Operacinės aplinkos kuopoje "Vanagas".

null
Šiais metais Lietuvos kariuomenė pereis prie naujo pavyzdžio uniformos
2018-01-22
img

Jau šiais metais Lietuvos kariuomenė pradės keisti karių aprangą į naują - universalaus marginimo lauko uniformą. Planuojama, kad kariams naujo pavyzdžio uniformos bus pradedamos išduoti nuo 2018 m. II -ojo ketvirčio.

„Sprendimą peržiūrėti uniformos spalvinę gamą lėmė keli faktoriai. Kariai atkreipė dėmesį, kad vykdant užduotis dabar naudojamo žalio marginimo uniformos išsiskiria ne miškingoje vietovėje, pavyzdžiui, mieste. Naujo pavyzdžio uniformas testavo Specialiųjų operacijų pajėgų kariai ir po jų vertinimo buvo priimtas sprendimas palaipsniui atnaujinti uniformas", - sakė Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vado pareigas laikinai einantis plk. ltn. Eimantas Juodzevičius. Pasak karininko, praktinė šio pakeitimo pusė yra ta, kad viena uniforma gali būti naudojama skirtingoms užduotims - šio pavyzdžio uniformas kariai dėvės ir tarnaudami Lietuvoje, ir - tarptautinėse operacijose. Tokią praktiką taiko vis daugiau NATO ir kitų partnerių šalių.

null
Dalyvaudami tarptautinėse pratybose Vokietijoje susimušė du KASP kariai savanoriai
2018-01-22

Sausio 21 d. rytą Vokietijoje, Jungtinių Amerikos Valstijų mokymų vadavietei Europoje priklausančioje Hohenfels karinėje bazėje, tarp dviejų tarptautinėse pratybose „Sąjungininkų dvasia VIII" (angl. Allied Spirit) dalyvavusių Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių savanorių kilo konfliktas, po kurio vienas jų pateko į Regensburgo universitetinę ligoninę. Nukentėjusio grandinio T. B. būklė yra stabili, artimieji apie įvykį informuoti.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media