Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

SPMC baigėsi trijų savaičių trukmės Štabo darbo kursas

2018-01-26
image

Sausio 25 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (JLMC) baigėsi 3 savaičių trukmės Štabo darbo kursas, kuriame JLMC ekspertai ir kviestiniai instruktoriai suteikė bazinių žinių ir mokė atlikti praktinius darbus, reikalingus bataliono lygmens, štabo S1-S6 skyrių specialistų pareigų vykdymui operacijų planavimo metu.

Šio kurso mokymo užduotys suteikia klausytojams progą susipažinti su štabo darbu vykdant mokomąjį operacijų planavimą, kurio metu svarbiausia yra proceso tikslo, eigos ir rezultatų supratimas. Tinkamiems sprendimams ir rezultatams reikalingos specifinės žinios, sprendimo priėmimo proceso (toliau - SPP) patirtis ir platesnio profilio karinis išsilavinimas, tai vėliau atskleidžia štabo veiksmingumą planavimo metu.

Štabo darbo kursas organizuojamas jau šešti metai. Per šį laikotarpį, kursą baigė dauguma karių vykdančių štabo specialistų pareigas, bet auditoriją vis papildo planuojami ar nauji į štabus paskiriami kariai.


Vyrauja bendra klausytojų nuomonė, kad kurso informacija yra gana sudėtinga, neturint specifinių žinių apie bataliono lygmens taktiką ar nebaigus karininko lygmens kursų, bet visi vienareikšmiškai sutinka, kad sprendimo priėmimo (SPP) pradinis supratimas labai padeda tinkamai vykdyti specialistų pareigas štabui atliekant operacijų planavimo treniruotės. SPP principų naudojimas taikomas bet kokio uždavinio ar probleminės srities optimaliausio sprendimo nustatymui ne tik karybos srityje, bet ir civiliniame sektoriuje, vadyboje, versle, verslo ir ekonomikos studijose.


Kurso pradžioje kariai dažnai klausia ar reikės mintinai mokintis visus SPP žingsnius ir jų produktus, tad visada tenka šią baimę šalinti mokant karius suprasti SPP etapus, principus, esmę ir svarbiausia operuoti informacijos duomenų ištekliais - žinoti apie tam tikros informacijos egzistavimą, kur ją rasti ir kaip ją pritaikyti. Pagal mokslinių tyrimų duomenis šiuolaikinio žmogaus smegenys kasdien apdoroja tiek informacijos kas atitinka maždaug 40 GB, todėl geras informacinių išteklių žinojimas ir taikymas apsaugo nuo Informacinės perkrovos, kuri apsunkina mokymasi ar žinių panaudojimą.


Kurso metu klausytojai yra mokomi daryti SPP produktus naudojantis IT priemonėmis ir paprastai pildant dokumentus, įsakymus rašytinių būdu, nes tai gali buti neišvengiama realių operacijų planavimo metu, todėl patyręs planuotojas neturėtu pasiklauti tik kompiuteriu ir MS Power Point prezentacija ar vykdyti planavimo reniruotes tik palankioje IT aplinkoje.


Štabo darbo kursą organizavo JLMC Įgūdžių formavimo kursų ekspertai vrš. Deivis Kurtinaitis ir srž. mjr. Modestas Valkiūnas, paskaitas dėstė ir praktinėse SPP pratybose dalyvavo neetatiniai instruktoriai iš JLMC ir Sausumos pajėgų vienetų. Visi instruktoriai savo kasdieninėje tarnybos veikloje susiduria su SPP todėl jie perteikė klausytojams savo žinias ir patirtį bei davė daug naudingų praktinių patarimų.

Mokymo centro uždavinys - organizuoti ir vykdyti Sausumos pajėgų karių karinį mokymą, karinių vienetų taktinį kovinį rengimą, užtikrinti karinę ekspertizę manevro, karo inžinerijos, žvalgybos ir paramos ugnimi srityse.

 

vrš. G. Maurico nuotraukos 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media