Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2018-12) naujienų archyvas

2018 metai Karinių oro pajėgų orlaiviams: be įprastų užduočių – tūkstančiai tonų vandens, išpiltų gesinant gaisrus Latvijoje ir Švedijoje
2018-12-30
img

„Metinis operacijų skaičius išlieka panašus, šiais metais mažiau rūpesčių kėlė žvejai, tačiau daug laiko ore praleista gesinant gaisrus Latvijoje ir Švedijoje. Šiose šalyse darbavosi ne tik budintys ekipažai, bet buvo pasitelktos ir papildomos įgulos“ – besibaigiančius metus apibendrino Karinių oro pajėgų Operacijų skyriaus karininkas majoras Sergejus Bogačiovas.

null
Dalius Žygelis, Aldona Vilutienė: Partizanų Kalėdos
2018-12-27
img

Kalėdos – ypatingas metas, kai pakyli virš kasdienybės, kai šviesos sugrįžimą pasitinki su meile ir pagarba... Kalėdos – tai stebuklas, sidabrinis Vakarės žvaigždės skambėjimas ir tyli, tyli naktis, savo tyloje slepianti paslaptį apie žmogų, jo didybę ir menkumą, apie visada gyvą viltį rytoj būti geresniam, teisingesniam, tobulesniam, nei buvai vakar... Kalėdos – tai Dievo gimimas mumyse, tai Kūdikėlio, Dievo sūnaus, atėjimas į mūsų gyvenimą. Kalėdos – tai laikas, kai visi – šeima, giminė – gali susėsti prie vieno stalo ir pasidalyti malda, šiluma, ateities viltimi. Kai įvyksta virsmas, pripildantis širdis gerumo, meilės, tvirtumo, ryžto ir Aukščiausiojo palaimos. Mintys nukrypsta į pokarį...

null
2018 metai Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui: ant ledo įstrigę žvejai, jachtos seklumose ir du išskirtiniai įvykiai
2018-12-27
img

2018 metais Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų jūrų gelbėjimo koordinavimo centre pirmieji gelbėjimo darbai įvyko jau sausio 11 dieną, kuomet virš Kuršių marių dingo parasparnis. Jo ir piloto buvo ieškoma pasitelkus Karinių oro pajėgų sraigtasparnį ir Valstybės sienos  apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės resursus. Parasparnis buvo rastas Kaliningradui priklausančioje paieškos ir gelbėjimo zonoje, pilotas tuo metu rastas nebuvo. Taip pat jau sausio pabaigoje į bėdą papuolė ant ledo Kuršių mariose buvę žvejai – atskilus ledo lyčiai jie nukelti pasitelkus VSAT laivą ant oro pagalvės.

null
Skaudi nelaimė kelyje
2018-12-21
img

Gruodžio 21 d. apie 11 val. Vilniaus rajone,  kelio Pikeliškio-Maišiagala 35-ame kilometre, ties Melkio kaimu, susidūrė karinis sunkvežimis „MAN“ ir lengvasis automobilis  Volvo „S60“. Policija patvirtino, kad eismo įvykio metu žuvo dvi lengvuoju automobiliu važiavusios keleivės.  Viena jų - karė.

null
Švenčių išvakarėse kariniuose vienetuose vieningai skambėjo karių priesaikos žodžiai
2018-12-21
img

Prieš prasidedant didžiosioms metų šventėms bazinį kursą atliekantys paskutinieji šių metų šauktiniai įvairiose Lietuvos kariuomenės įgulose prisiekė Lietuvos Respublikai.


null
Kunigaikščio Margirio batalione pirmą kartą prisieks nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai
2018-12-20
img

Gruodžio 21 d. Klaipėdoje ir Radviliškyje Lietuvos Respublikai prisieks Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" batalionuose tarnaujantys šauktiniai. Šiais metais įkurtame Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalione nuolatinės privalomos pradinės karo tarnybos kariai prisieks pirmą kartą.

null
Juozo Lukšos mokymo centre atidaryta mokomoji sprogdinimo darbų aikštelė
2018-12-19
img
Kariniame miestelyje Rukloje atidaroma praktinė mokomoji sprogdinimo darbų aikštelė, kurioje kariai specialistai mokysis atlikti sprogdinimo ir išminavimo darbus, nenaudojant tikros amunicijos. Aikštelę bendromis jėgomis įrengė Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokomasis centras (JLMC) ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje.
null
Gynybos štabe susitiko Baltijos šalių strateginių karinių štabų viršininkai
2018-12-19
img
Gruodžio 18 d. Vilniuje vyko darbinis strateginių karinių štabų viršininkų susitikimas, kuriame Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinių štabų viršininkai aptarė trišalio bendradarbiavimo gynybos srityje projektus, karines pratybas, tolesnio trišalio bendradarbiavimo plėtojimą.
null
Apdovanoti geriausi Lietuvos kariuomenės sportininkai
2018-12-18
img

Gruodžio 18 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje buvo pagerbti geriausi 2018 metų Lietuvos kariuomenės sportininkai bei sporto šakų puoselėtojai.

null
Husarų bataliono karių pagrindu sudaryta instruktorių mokymo grupė grįžo iš Ukrainos
2018-12-17
img
Gruodžio mėn. 17 dieną iškilminga rikiuote pasitikta karių instruktorių grupė, pabaigusi dviejų mėnesių pamainą Ukrainos karių mokymo misijoje. 
null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media