Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2019-02) naujienų archyvas

Brigadoje ,,Žemaitija‘‘ - Lietuvos kariuomenės vado vizitas
2019-02-28
img

Vasario 27-28 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas lankėsi Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" štabe ir padaliniuose.

null
Lietuvoje lankėsi USAREUR štabo viršininko pavaduotojas
2019-02-27
img
Vasario 26-27 d. Lietuvoje lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų Europoje (angl. U. S. Army Europe, USAREUR) štabo viršininko pavaduotojas brigados generolas Šonas Bernabe (Sean Bernabe) ir jį lydinti delegacija.
null
Oro gynybos bataliono senbuvis apie 2001-aisiais gautą užduotį saugoti Ignalinos atominės elektrinės oro erdvę: „Oro gynybos kompetencijos kaupimas prasidėjo nuo krosnelių kūrenimo palapinėje“
2019-02-27
img

Lietuvos kariuomenės Karinėse oro pajėgose egzistuoja nedažnai minimas, tačiau kone visai kariuomenei gyvybiškai svarbus  karinis vienetas, kurio užduotis – ne skraidyti, o saugoti sausumos padalinius nuo oro antpuolių – Oro gynybos batalionas. Kad šio dalinio užduotis yra „tupdyti“ priešiškus orlaivius, iliustruoja ir iškalbingas bataliono šūkis „Dangus – tik saviems“. Šio karinio vieneto pajėgumai nuo pat dalinio įkūrimo 2000 metais taip pat buvo skiriami ir valstybės strateginių objektų oro gynybai, o pasak batalione tarnaujančių senbuvių, vienas svarbiausių ir ryškiausių objektų, kurį teko saugoti, buvo Ignalinos atominė elektrinė (IAE). Prie šio objekto Oro gynybos bataliono kariai nepertraukiamai budėjo ištisus 9 metus.

null
Klaipėdoje vyko trišalis Baltijos šalių KJP vadų susitikimas
2019-02-27
img

Š. m. vasario 26 – 27 d. Klaipėdoje Karinių jūrų pajėgų štabe vyko 58-asis Estijos, Latvijos ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadų komiteto posėdis. Posėdyje dalyvavo Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas flot. adm. Arūnas Mockus, Latvijos KJP vadas flot. adm. Ingus Vizulis ir Estijos KJP vadas jūrų kpt. Juri Saska bei trijų šalių KJP delegacijos. Posėdžio metu buvo svarstomi klausimai, susiję su BALTRON junginio pratybų programa, Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų jaunesniųjų štabo karininkų kursų organizavimu, narų rengimu, apsikeitimu jūros stebėjimo informacija bei kitų bendrų projektų vystymu. Susitikimo pabaigoje buvo pasirašytas bendras pareiškimas. Sekantis šio komiteto susitikimas vyks 2019 m. rugsėjo mėn. Latvijoje.

null
Karo akademijos kariūnai treniruojasi vadovauti gynybos operacijoms
2019-02-26
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ketvirtojo kurso kariūnai vasario 18 – kovo 1 dienomis dalyvauja Generolo Silvestro Žukausko poligone vykstančiose lauko pratybose, kur mokosi planuoti ir vykdyti būrio gynybos operacijas.

null
Karinės kovinės savigynos instruktoriaus kursą baigė ir Lietuvos policijos atstovas
2019-02-25
img

Vasario 22 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje baigėsi Karinės kovinės savigynos instruktoriaus (KKSI) kursas. Penkių savaičių trukmės kurse mokėsi septyni klausytojai iš įvairių Lietuvos kariuomenės vienetų, taip pat vienas klausytojas iš Lietuvos policijos mokyklos.

null
Dingusio kolegos visą savaitgalį savanoriškai ieškojo karo inžinieriai, pasitelkta asmeninė valtis ir keli dronai
2019-02-25
img

Šeštadienį vakare apie 20 Lietuvos kariuomenės  Juozo Vitkaus Inžinerijos bataliono profesinės karo tarnybos karių ne tarnybos metu, kartu su dingusiojo kario vyresniojo eilinio Deivido Petkaus kario artimaisiais, policija ir kinologais ieškojo dingusio tarnybos draugo. Buvo apeitos Nemuno pakrantės, visos aplink dirbančios viešojo maitinimo įstaigos, įmonės, klausinėta aplinkinių. Paieška šeštadienį baigta apie 23 val. vakare.

null
Ant patrulinio laivo ,,Sėlis” stiebo iškeltas naujo vado vimpelas
2019-02-25
img

,,Jeigu Jūsų kada nors paklaus, kas yra laivo pagrindinis ginklas, neabejodami atsakykite, jog tai yra jo įgula. Laivo įgula yra laivo siela. Tai šeima, į kurią visada malonu sugrįžti ir kuriai yra garbė priklausyti. Mes visų pirma esame kariai. Kariai, kurie valdo ne tik ginklus, bet ir jūrą, todėl galime didžiuotis savo profesija“ – atsisveikindamas su patrulinio laivo P15 ,,Sėlis“ įgula tarė buvęs laivo vadas kmdr. ltn. Andrius Guralis. Savo pareigas vasario 25 d. perdavė kpt. ltn. Justinui Žukauskui.

null
Inžinerijos bataliono keturkojai kariai protu ir gabumais nenusileidžia garsiajam komisarui Reksui
2019-02-23
img
2015 metais tarnybą Inžinerijos batalione pradėjo pirmieji du belgų aviganiai Gilzė ir Bornas, o po poros metų prie jų prisijungė dar du keturkojai kariai - vokiečių aviganis Goras ir belgų aviganė Kaira. Apie senbuvių Gilzės ir Borno bei jų kinologų demonstruojamus rezultatus esame rašę jau ne kartą, todėl šįkart pasidomėkime, kaip sekasi krimsti mokslus kinologams grandiniui Edvinui Pakutkai ir grandiniui Raimundui Braziui bei jų tarnybos partneriams Gorui ir Kairai. Juk šunį sugadinti lengva, o gerai paruošti tarnybai sunku - reikia nueiti ilgą, daug laiko, žinių, kantrybės, pastangų ir širdies reikalaujantį kelią. 
null
Pratybų metu susižeidė Lietuvos karys
2019-02-22
img
Vasario 21 d. Klaipėdoje, šaudymo pratybų metu susižeidė Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgulos profesinės karo tarnybos karys. Pirminiais duomenimis, karys netyčiniu šūviu į koją susižeidė pats. Nukentėjusysis gydomas Klaipėdos ligoninėje, gyvybei pavojus negresia.
null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media