Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2020-05) naujienų archyvas

Lietuvos karininkas atliko 9000-ąjį šuolį parašiutu
2020-05-31
img

Gegužės 27 dieną Lietuvos kariuomenės Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Parašiutinio rengimo centro viršininkas majoras Audrius Miečius pratybų metu Pajuosčio aerodrome (Panevėžio r.) atliko savo 9000-ąjį šuolį parašiutu. Karininkas yra atlikęs daugiausia šuolių ne tik Lietuvos kariuomenėje, bet ir yra vienas iš rekordininkų tarp lietuvių parašiutininkų.

null
Karininko aistra akrobatikai, kino dublerio duona ir kasdienybe tapę sumušimai
2020-05-29
img

Greitis, lankstumas, judesių koordinacija, plastika ir aikčioti verčiantys triukai: įspūdingi šuoliai, persivertimai, kūlversčiai ir salto suktukai ore... Grožis, už kurio slypi begalinis užsispyrimas ir daugybė skaudžių kritimų, sumušimų, nubrozdinimų ir mėlynių. Visa tai – gatvės akrobatika: parkūras, gimnastika, kovos menai ir šokiai viename, atliekami gatvėje, pievoje, paplūdimyje ir bet kur, kur tik yra pakankamai erdvės. Apie šį sportą, leidusį paragauti kino dublerio duonos ir nusifilmuoti tokiuose filmuose kaip Emilio Vėlyvio „Redirected“, Roberto Mulano „Mes dainuosim“, BBC televizijos seriale „Karas ir taika“, kalbamės su Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus Inžinerijos bataliono logistikos operacijų vyresniuoju karininku vyr. ltn. Česlovu Petruškevičiumi.

null
Lietuvoje lankosi NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų grupės laivai
2020-05-26
img

Gegužės 28 d. ryte į Klaipėdos uostą atvyko trys NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One, SNMCMG1) laivai – vadovavimo ir aprūpinimo laivas „Donau“ (A516) (Vokietija), priešmininiai laivai „Fulda“ (M1058) (Vokietija) ir „Ramsey“ (M110) (Jungtinė Karalystė).

null
Dezinformacijos taikiniu tapo Vakarų žiniasklaida
2020-05-24
img
Informacinės erdvės stebėseną atliekantys Lietuvos kariuomenės Strateginė komunikacijos departamento analitikai atkreipia dėmesį, kad situacijai dėl viruso COVID-19 normalizuojantis vis vien kuriami nauji dezinformacijos naratyvai. Šį kartą dezinformacijos platintojai taikiniu pasirinko Vakarų valstybių žiniasklaidą ir žurnalistus. Plačiau skaitykite informaciniame pranešime.
null
KASP Žemaičių rinktinė mini 29-ąsias įkūrimo metines
2020-05-22
img
Gegužės 22 d. minime Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 29-ąsias įkūrimo metines. Rinktinės štabe sukaktis buvo paminėta šventine rikiuote. Žemaičių rinktinės vadas plk. ltn. Mindaugas Stackevičius pasveikino karius su rinktinės įkūrimo diena, apdovanojo pasižymėjusius.
null
Padėkota JAV rotacinių pajėgų pamainos kariams
2020-05-21
img

Gegužės 21 d. aštuonis mėnesius Lietuvoje atgrasymo tikslais ir pratyboms su Lietuvos kariais tarnavę JAV rotacinių pajėgų pamainos kariai Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradės r.) susirinko simboliškai atsisveikinimo ir apdovanojimų įteikimo ceremonijai.

null
Karo policijos štabe apdovanoti iš tarptautinių operacijų sugrįžę kariai
2020-05-21
img
Gegužės 21 dieną, Lietuvos kariuomenės Karo policijos štabo kiemelyje Vilniuje sutikti 7 karo policijos kariai, grįžę iš NATO vykdomos tarptautinės operacijos „Tvirta parama" (angl. Resolute support mission - RSM) Afganistano Islamo Respublikoje, vienas karys sugrįžęs iš JAV vadovaujamos operacijos „Įgimtas ryžtas" (angl. Operation Inherent resolve) Irako Respublikoje ir vienas karys sugrįžęs iš karinės mokymo operacijos Ukrainoje. Taip pat, karo policijos kariams suteikti aukštesni kariniai laipsniai. 
null
Brg. gen. Kazio Veverskio poligone Lietuvos ir sąjungininkų kariai treniruojasi koordinuoti naikintuvų atakas
2020-05-19
img

Gegužės 11–22 d. Brg. gen. Kazio Veverskio poligone (Kazlų Rūda) Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų Jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai treniruojasi atlikti taikinių nurodymo procedūras sąjungininkų orlaiviams. Šią savaitę vyksta antrasis  pratybų etapas. Kariai treniruojasi identifikuoti ant žemės esančius taikinius ir nurodyti juos artimą oro paramą teikiantiems sąjungininkų naikintuvams.

null
Surengtas HMMWV vairuotojo kursas
2020-05-18
img

Gegužės 2-ąją savaitę Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Brigados generolo Kazio Veverskio poligone vyko sunkvežimio HMMWV vairuotojo kursas, kurio tikslas – parengti Lietuvos kariuomenei vairuotojus, gebančius tinkamai prižiūrėti bei vairuoti tokio tipo transporto priemonę. Užsiėmimų metu buvo laikomasi Lietuvos kariuomenėje nustatytų COVID-19 viruso plėtros rizikos valdymo priemonių.

null
COVID-19 situacijai normalizuojantis – dezinformacijos nemažėja
2020-05-18
img

Nors situacija dėl COVID-19 viruso normalizuojasi ir kiekvieną dieną fiksuojama labai nedaug naujų užsikrėtimų atvejų, tačiau dezinformacijos ir melagingos informacijos srautas, susijęs su koronavirusu, internetinėje erdvėje neslūgsta, pabrėžia Lietuvos kariuomenės analitikai.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media