Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2020-10) naujienų archyvas

Ltn. L. Gorodecko sugrįžimas į Inžinerijos batalioną: kariuomenė įtraukė, sužavėjo ir neketina paleisti
2020-10-31
img
Prieš penkerius metus NPPKT Juozo Vitkaus inžinerijos batalione pasirinko Lukas Gorodeckas. Tąsyk, ko gero, jis nesitikėjo, kad pirmoji pažintis su kariuomene jam taip patiks, kad po tarnybos jis pasirinks studijas Lietuvos karo akademijoje, taps geriausiu savo laidos absolventu, užsitarnaus leitenanto laipsnį ir pradėti karininko tarnybos grįš ten, kur ir įgijo karybos pagrindus – į Inžinerijos batalioną. Apie pasirinkimus ir atkaklų savų tikslų siekį pasakoja ltn. L. Gorodeckas.
null
Lietuvos karininko vadovaujami NATO laivai dalyvavo išminavimo operacijoje Estijoje
2020-10-30
img
Spalio 20–29 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) karininko vadovaujamas NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės laivų junginys, kurio flagmanas (laivas-vadavietė) KJP laivas „Jotvingis“ dalyvavo Estijos teritoriniuose vandenyse vykusioje išminavimo operacijoje.
null
Sėkmingai kvalifikuotos pirmosios PKM „Vilkas“ įgulos – manevringiau, staigiau, agresyviau
2020-10-30
img
Būti pirmiems – tai privilegija, įsipareigojimas ir atsakomybė, krintanti ant pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ įgulų pečių. Sėkmingai baigtos pirmosios jų kvalifikavimo pratybos leidžia nustatyti standartus vėlesniam kitų padalinių įgulų rengimui ir sudaro sąlygas pradėti kitą „Vilkų“ integravimo etapą.
null
Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų epizodas : šuolis parašiutu
2020-10-30
img
Praėjusią savaitę Pociūnų aerodrome savo pirmąjį šuolį parašiutu atliko Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai. Prieš šį iššūkį klausytojai – būsimieji karininkai – prisipažino jautę jaudulį ir baimę, adrenalino antplūdį. Tačiau iššokus iš lėktuvo, įtampą lyg ranka nuėmė, o pasiekus žemę užliejo nenusakomas džiaugsmas ir pasididžiavimas savimi.
null
Stipri motyvacija – gero fizinio parengtumo garantas
2020-10-30
img
Spalio pabaiga – intensyvus laikas Lietuvos kariuomenės Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje. Praėjusią savaitę užbaigtas 7 savaites trukęs Fizinio rengimo instruktoriaus kursas, kurį sėkmingai baigė virš 20 klausytojų iš įvairių Lietuvos kariuomenės dalinių.
null
Lietuvos kariuomenei oficialiai perduota vidutinio nuotolio oro gynybos sistema NASAMS
2020-10-30
img
Spalio 30 d. Lietuvos kariuomenei oficialiai perduota vidutinio nuotolio oro gynybos sistema NASAMS. Po sėkmingo sistemos testavimo Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione tai patvirtinantį dokumentą pasirašė Krašto apsaugos ministerijos ir NASAMS gamintojos Norvegijos kompanijos „Kongsberg“ atstovai. Nuo šiandien Lietuva tapo visateise šios sistemos savininke. 
null
Oro gynybos batalione karinius įgūdžius atnaujino parengtojo rezervo kariai
2020-10-30
img
Spalio 10–30 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione karybos teorines žinias ir praktinius įgūdžius atnaujino į pratybas pašaukti karo prievolininkai, atliekantys tarnybą rezerve. Paskutinę mokymų dieną rikiuotės metu rezervo kariams buvo padėkota už jų tarnybą, o geriausiai pasirodžiusiems mokymuose kariams įteiktos padėkos.
null
Birutės ulonų batalione prisiekė jaunieji kariai
2020-10-30
img
Spalio 30 d. Alytuje Lietuvos Respublikai iškilmingoje rikiuotėje prisiekė daugiau nei 170 Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios  kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.
null
Antrąsyk šią savaitę Karinės oro pajėgos gabeno donoro organus transplantacijos operacijoms
2020-10-30
img
Besibaigianti savaitė Karinėms oro pajėgoms (KOP) yra išskirtinė ir tuo, kad jau du kartus kariniai oro sraigtasparniai dalyvavo donorų organų, skirtų transplantacijos operacijoms, pergabenimo operacijose.
null
Svarstoma padidinti karių, vykdysiančių Taikos meto užduotis, skaičių
2020-10-29
img
Svarstomos galimybės didinti karių, vykdančių Taikos meto užduotis (TMU) ir teikiančių pagalbą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC), skaičių. Tai paskelbė spalio 29 dieną su Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariais savanoriais ir NVSC darbuotojais susitikęs KASP vadas plk. Dainius Pašvenskas.
null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media