Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KARDO KIRTIS 2013

Tarptautinės pratybos „Kardo kirtis 2013"

 

„Kardo kirtis 2013" (angl. „Saber Strike 2013") yra JAV kariuomenės sausumos pajėgų Europoje (angl. U.S. Army Europe, USAREUR) organizuojamos jau tradicinėmis tapusios tarptautinės karinės pratybos Baltijos šalyse. Šiais metais pratybos vyks birželio 3-14 d. Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Pagrindinis šių tarptautinių pratybų tikslas yra tobulinti vadovavimo ir valdymo procedūras, individualius ir kolektyvinius karių įgūdžius bei sąveiką su regiono kaimynais ir partneriais.

Pratybos „Kardo kirtis 2013" suskirstytos į du pagrindinius etapus - Brigados lygio štabų mokymus vyksiančius Estijoje ir Lietuvoje bei Latvijoje organizuojamas kuopos lygmens lauko taktines pratybas derinamas su situaciniu mokymu ir JAV pajėgų teikiama artima oro parama.


Pratyboms „Kardo kirtis 2013" tradiciškai vadovauja JAV kariuomenės sausumo pajėgų Europoje karininkai. Šiais metais pratybų vadovybė įsikūrusi Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone ir Kovinio rengimo centre Nemenčinėje, iš kur vadovauja visiems pratybų dalyviams.

 

Pratybų tikslai:

- Stiprinti karinį bendradarbiavimą ir sąveiką su sąjungininkais;
- Gerinti štabų, padalinių ir karių kovinį rengimą;
- Patirties dalinimasis su sąjungininkais;
- Organizuoti pratybas, kurios padėtų užtikrinti atskirų Baltijos šalių kovinio rengimo planų ir programų įgyvendinimą;
- Tobulinti taktinio lygmens padalinių sąveiką veikiant jungtinio karinio vieneto sudėtyje.

 

Pratybų vietos

JAV kariuomenės sausumos pajėgų Europoje organizuojamos pratybos „Kardo kirtis 2013" šiemet vyks visose trijose Baltijos valstybėse: Lietuvoje - Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje ir Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone Švenčionių rajone, Latvijoje - Latvijos kariuomenės Adaži poligone, Estijoje - Estijos karinių oro pajėgų bazėje Amaryje ir Tapa bei Tartu miestuose.

 

Pratybų dalyviai

Atsižvelgiant į pratybų „Kardo kirtis" programos tikslus, pagrindinis dėmesys pratybose skiriamas Baltijos šalims - Estijai, Latvijai ir Lietuvai. Bet kasmet pratybos skiriasi nuo praėjusių, tad 2013 metais be Baltijos šalių, dalyvaus ir atstovai iš Suomijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso (angl. Multinational Corps North East, MNC NE), JAV karinių oro pajėgų Europoje (angl. U.S. Air Forces in Europe, USAFE), JAV sausumos pajėgų nacionalinės gvardijos (angl. U.S Army National guard), JAV oro pajėgų nacionalinės gvardijos (angl. U.S. Air National guard), JAV kariuomenės kariūnų vadovybės (angl. U.S. Army Cadet Command) bei pratybų stebėtojus iš Norvegijos ir Švedijos.

 


Bendras trijose šalyse vyksiančių pratybų dalyvių skaičius bus virš 2000 karių, kurių daugumą sudarys JAV ir trijų Baltijos valstybių kariai.

 

Pratybos Lietuvoje

Pratybas „Kardo kirtis", rotacijos pagrindu, kasmet organizuoja vis kita šalis, o šiemet didžiausias krūvis planuojant pratybas teko Lietuvai.

Šiais metais Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone ir Kovinio rengimo centre Lietuvoje įsikurs pratybų vadovybė, Pabradės poligone treniruosis Latvijos ir Lietuvos Brigadų štabai, Suomijos bataliono štabas ir JAV divizijos lygmens vadavietė.


Į Pabradės poligoną atvyksta ir kelios dešimtys JAV karo medikų, kurie dalinsis patirtimi su Lietuvos atstovais ir demonstruos ekspedicinės medicinos paramos galimybes. Tuo tikslu pratybų vietoje bus išskleistas iš palapinių sudarytas mobilusis medicinos paramos vienetas, kurį, esant poreikiui, galima perdislokuoti į konflikto ar stichinės nelaimės rajoną ir teikti medicininę paramą.

 

 

  

 

Pratybų Lietuvoje dalyviai

Brigados lygmens štabų pratybose Lietuvoje dalyvaus apie 1000 Lietuvos ir užsienio karių. Pratybų laikotarpiu į Lietuvą atvyks apie 550 užsienio karių ir karinių stebėtojų iš Didžiosios Britanijos, Estijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Prancūzijos, Suomijos ir Švedijos bei NATO Šiaurės šalių daugianacionalinio korpuso. Daugumą atvyksiančių užsieniečių bus iš JAV - beveik 380, Latvijos - 90 ir Suomijos - apie 60. Kitos šalys deleguos po kelis karius.

 

Lauko taktinės pratybos Latvijoje

Latvijos Adažių poligone vyksiančiose kuopos lygmens lauko taktinės pratybose treniruosis pratyboms suformuotas daugianacionalinis batalionas, kurio pagrindą sudaro trys Baltijos šalių kuopos. Lietuvos kariuomenę Latvijoje atstovaus Alytuje dislokuoto didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotasis pėstininkų bataliono kuopa ir atstovai iš karinių oro pajėgų, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono, Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų.


Poligone prie Latvijos ir Lietuvos karių prisijungs ir po būrį karių iš JAV, o Didžiosios Britanijos būrys sustiprins estų kuopą.


Lauko pratybose treniruojami klasikiniai mūšio elementai tokie kaip: gynyba, puolimas, pasala, parama ugnimi ir t.t. Šiuolaikinis mūšis yra sunkiai įsivaizduojamas be ugnies paramos iš oro tad pratybose paramą ugnimi užtikrins JAV Merilendo valstijos nacionalinės oro pajėgų gvardijos A-10 atakos lėktuvai, kuriuos kuru ore užpildys Pensilvanijos valstijos nacionalinės oro pajėgų gvardijos KC-135 orlaiviai. Ant žemės esantys 3 Baltijos valstybių oro atakos vadovai koordinuos lėktuvų ugnį.

 

Pratybų metu naudojama technika

Pratybų metu, trijose šalyse bus naudojama virš 200 įvairios paskirties ir kovinių transporto priemonių, JAV ginkluotųjų pajėgų atakos lėktuvai A-10 „Warthog", kuru ore užpildymo lėktuvai KC-135.

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2013-05-22
Sprendimas: Fresh Media