Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

KARDO KIRTIS 2015

Tarptautinės pratybos „Kardo kirtis 2015“

 

  

Bendrai


„Kardo kirtis“ (angl. Saber Strike) - tai kasmetinės Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų Europoje (angl. U.S. Army in Europe, USAREUR) organizuojamos tarptautinės pratybos Baltijos šalyse. Šios serijos pratybos šiemet vyks jau penktąjį kartą.


Pratybos „Kardo kirtis“ kasmet auga ir apjungia vis daugiau NATO ir partnerių šalių karių. Šių metų pratybose dalyvaus rekordinis skaičius - daugiau nei 6 tūkst. karių iš trylikos NATO ir partnerių šalių: Danijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Vokietijos, Portugalijos, Slovėnijos ir Suomijos. Keli šimtai jų treniruosis Estijoje, apie 2,5 tūkst. Latvijoje ir Lenkijoje bei apie 3 tūkst. Lietuvoje.

Šių metų pratybose „Kardo kirtis 2015“ Adolfo Ramanausko-Vanago kovinio rengimo centre,  Nemenčinėje, vyks brigados lygmens štabų mokymai, kuriuose dalyvaus net 5 NATO šalys: Danija, Estija, Latvija, Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų brigadų štabai.

 

Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje vienu metu vyks batalionų lygmens lauko pratybos.


Pratybų tikslai:

 

- stiprinti karinį trišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą;

- keistis turima patirtimi su sąjungininkais;

- treniruoti NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą;
- treniruotis vykdyti priimančios šalies paramą bei tobulinti procedūras sąjungininkų atvykimui į LR teritoriją.

 

Pratybų vietos


Pratybos „Kardo kirtis", rotacijos pagrindu, kaskart vyksta vienoje iš pasirinktų pagrindinių Baltijos šalių. Šiemet pratybų pagrindas bus Lietuvoje, todėl Nemenčinėje, Generolo Adolfo Ramanausko-Vanago Kovinio rengimo centre, bus dislokuotas aukščiausias (divizijos lygmens) pratybų štabas.


Net 5 mokymuose dalyvaujančių šalių brigadų štabų mokymai vyks Lietuvoje - Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje.

 

Lauko taktikos pratybos vyks Latvijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje. Latvijoje jos vyks Adaži poligone, Lenkijoje - Drawsko Pomarski poligone, Lietuvoje - Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko (Pabradė) poligonuose.

 

Pagrindiniai, pratybose naudojami, orlaiviai bus dislokuoti Estijos (Amari) karinėje bazėje.


Pratybų dalyviai

 

Atsižvelgiant į pratybų „Kardo kirtis" tikslus, pagrindinis dėmesys pratybose skiriamas Baltijos šalims, drauge treniruojantis kariams iš dar dešimties NATO ir partnerių šalių: Danijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Norvegijos, Vokietijos, Portugalijos, Slovėnijos ir Suomijos.

 

Aukščiausią pratybų štabą, dislokuotą Lietuvoje, sudarys kariai iš visų pratybose dalyvaujančių šalių.
Didžiąją dalį karių sudarys JAV kariuomenės Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos divizijos štabo kariai.

Lietuvoje vyksiančias pratybas koordinuosiančio štabo pagrindą sudarys kariai iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo.

 

Latvijos Adaži poligone vyksiančiose lauko taktinėse pratybose, bus vykdomas Baltijos bataliono, kuris ruošiasi budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose 2016 metais, nacionalinio lygio sertifikavimas. Baltijos batalionas suformuotas iš trijų valstybių: Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinių vienetų, ir yra jų bendras indėlis į NATO greitojo reagavimo pajėgas. Lietuva į Baltijos batalioną delegavo Karaliaus Mindaugo Husarų bataliono kuopą ir štabo elementą.

 

Lauko pratybose, kurios Lietuvoje bus rengiamos Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko poligonuose, kartu treniruosis apie 1600 karių iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padalinių, apie 900 karių iš Lietuvoje dislokuotų ir atvykstančių JAV Sausumos pajėgų Europoje 3-osios pėstininkų divizijos 1-os brigados 2-ojo bataliono ir 173-osios oro desanto brigados kuopų ir JAV. Taip pat Pensilvanijos nacionalinės gvardijos, Vokietijos 292 jėgerių bataliono, Portugalijos 6-ojo kavalerijos pulko žvalgų kuopos ir operacijų planavimo karininkai iš Kanados.

 

Pažymėtina, kad pratybose dalyvaus ne tik sausumos, bet ir oro pajėgų elementas. Jį sudarys įvairaus tipo orlaiviai iš JAV Pensilvanijos, Mičigano bei Minesotos valstijų nacionalinių gvardijų oro komponentų.


Pratybų sumanymas ir tematika


Pratybos „Kardo kirtis" ketinama organizuoti dviem etapais.

 

Pirmojo etapo metu, birželio 1-12 dienomis, Nemenčinėje, Adolfo Ramanausko-Vanago kovinio rengimo centre, 5 NATO šalių brigadų štabai, treniruosis planuoti gynybines ir puolamąsias operacijas, o naudodamiesi kompiuteriniais treniruokliais tikrins savo parengtus planus.

 

Antrasis pratybų etapas birželio 8-19 d. Lietuvoje, Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko poligonuose, lauko taktinėse pratybose, kuriuose dalyvausiantys vienetai, pagal iš anksto parengtus scenarijus, treniruosis vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas.

 

Pratybų atidarymas planuojamas Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko poligonuose birželio 8 d., svečių ir žiniasklaidos diena Lietuvoje numatyta birželio 18 d. Planuojamas oficialus pratybų „Kardo kirtis 2015" dalyvių ginkluotė ir technikos pristatymas visuomenei vyks Kaune birželio 18 d.


Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas yra atsakingas už priimančiosios šalies paramos organizavimą pratybose Lietuvoje dalyvausiančių NATO šalių kariams taip pat už nacionalinį pratybose dalyvausiančių Lietuvos kariuomenės padalinių vertinimą. Dėl šių priežasčių šios pratybos Lietuvos kariuomenei bus gera proga treniruotis ne
tik kovines operacijas, bet ir vykdant priimančios šalies paramą, tobulinant procedūras sąjungininkų atvykimui į LR teritoriją ir treniruoti karinius vi
enetus veikti drauge su sąjungininkais.

 

Pratybų metu naudojama technika
 

Lauko taktinių pratybų Lietuvoje metu LDK Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas, LDK Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir LDK Butigeidžio dragūnų bataliono kuopos veiks su vikšriniais šarvuočiais M113, būrys iš JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos - su ratinėmis šarvuotomis kovos mašinomis Stryker.


Lietuvoje dislokuotų ir atvykstančių JAV Sausumos pajėgų Europoje 3-osios pėstininkų divizijos 1-os brigados 2-ojo bataliono kariai veiks su tankais M1A2 "Abrams" bei ratiniais šarvuotais transporteriais "Stryker". Desanto operaciją atliks JAV 173-osios oro desanto brigados ir Vokietijos 31-osios desanto brigados kuopų kariai.

Vokietijos 292 jėgerių bataliono jėgeriai pratybose dalyvaus su šarvuotais transporterias "Boxer" ir "Fuchs" bei šarvuotais žvalgybos visureigiais "Eagle" IV ir "Dingo" II. Portugalijos 6-ojo kavalerijos pulko žvalgų kuopa kausis su įvairių modifikacijų šarvuotais transporteriais "Pandur".


 

Šiuolaikinis mūšis yra sunkiai įsivaizduojamas be ugnies paramos iš oro, todėl pratybose artimą paramą iš oro suteikti treniruosis aštuoni JAV Minesotos valstijos nacionalinės oro pajėgų gvardijos naikintuvai A-10 „Thunderbolt“ ir JAV Karinių oro pajėgų reaktyvinis strateginis bombonešis B-52. Šių orlaivių panaudojimą koordinuos Jungtinių atakų vadovai (angl. Joint Terminal Attack Controler, JTAC) iš Lietuvos ir JAV.

 

Minėtus orlaivius kuru užpildyti ore bus pasirengę du JAV Mičigano ir Pensilvanijos valstijų nacionalinių oro pajėgų gvardijų orlaiviai KC-135. Logistinių oro desanto operacijų vykdymui bus naudojamas JAV oro pajėgų Europoje transporto lėktuvai C-130. Gelbėjimo ir evakuacijos operacijas, esant poreikiui, pratybų metu vykdys Lietuvos Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 su įgula.
 

  

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2015-06-10
Sprendimas: Fresh Media