Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

MAŽASIS ERELIS 2015

Lietuvos kariai Lenkijoje treniruosis vykdyti NATO kolektyvinės gynybos operacijas


Lapkričio 15-27 d. apie 50 karių iš Lietuvos netoli Varšuvos (Lenkija) treniruosis tarptautinėse lauko taktinėse ir vadaviečių pratybose „Compact Eagle 2015" (liet. „Mažasis erelis 2015"). Pratybas organizuoja NATO pajėgų daugianacionalinis Šiaurės Rytų korpusas Ščecine.


Pratybų metu jose dalyvaujančių NATO valstybių ir partnerių šalių kariuomenių štabai ir kariai treniruosis vykdyti konvencines operacijas, įtraukiant į pratybas ir valstybines institucijas, nevyriausybines organizacijas. Pratybose iš viso dalyvaus apie 1800 karių.

 

„Compact Eagle 2015" dalyviai naudodami kompiuterines sistemas imituos NATO kolektyvinės gynybos operacijų vykdymą siekdami atkurti teritorinį vientisumą vienoje iš NATO valstybių narių. Pagrindinis pratybų tikslas - treniruoti tarptautinį Šiaurės Rytų štabo ir remiančių vienetų štabų personalą, gerinti sąveiką vykdant didelio intensyvumo kovines operacijas vietovėje.


Lietuvą atstovaujančių karių grupės pagrindą sudaro kariai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų, taip pat kariai iš Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono, Generolo Romualdo Giedraičio Artilerijos bataliono ir Didžiosios Lietuvos kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono.

 

Iš viso pratybose dalyvaus kariai iš 6 valstybių: Čekijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Vengrijos ir Vokietijos.


NATO pajėgų daugianacionalinis Šiaurės Rytų korpusas Ščecine - tai NATO pajėgų struktūros dalis, arčiausiai Lietuvos esantis karinis sąjungininkų korpusas. NATO valstybių vadovų susitikimo Velse metu buvo sutarta padidinti šio korpuso parengtį ir vaidmenį koordinuojant regioninį bendradarbiavimą gynybos srityje, taip pat užtikrinant pasirengimą kolektyvinės gynybos operacijoms pagal V Šiaurės Atlanto sutarties straipsnį. Korpuso steigėjos yra Lenkija, Danija ir Vokietija, o jo veikloje dalyvauja dar 16 NATO ir partnerių šalių kariai ir civiliai tarnautojai iš Čekijos, Estijos, Kroatijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos ir Vengrijos.

 

Taikos metu vadavietėje Ščecine tarnauja apie 450 karių ir civilių tarnautojų (šaltinis - http://mncne.pl), tarp jų - aštuoni Lietuvos karininkai.

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2015-11-13
Sprendimas: Fresh Media