Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

PASITIKĖJIMAS 2015

Lapkričio 8-20 d. Utenos, Ignalinos ir Švenčionių rajonuose vyksta Sausumos pajėgų netiesioginio poveikio pajėgumų karių kasmetinės vertinamosios pratybos „Pasitikėjimas 2015", kurias organizuoja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabas.

 

Pratybose dalyvauja ir yra vertinami visų Sausumos pajėgų karinių vienetų specialistai, kurių pagrindą sudaro KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės Nekinetinių operacijų kuopos (NOK) ir Mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" kariai.


PRATYBŲ TIKSLAI

Pratybų tikslas - treniruoti nekinetinių operacijų specialistus vertinti civilinę aplinką ir vykdyti informacines operacijas. Pratybose kariai mokosi remti karinius misijos tikslus bendradarbiaujant su vietos gyventojais, ruošiant įvairių civilinės aplinkos sričių vertinimus, vykdant viešąjį informavimą ir kitas netiesioginio poveikio operacijas.

 

Kadangi pratybos „Pasitikėjimas 2015" yra tarptautinių pratybų „Geležinis kardas 2015" dalis, kariai taip pat prisideda prie šių pratybų tikslų įgyvendinimo, sąveikauja su visų dalyvaujančių šalių pajėgomis, teikia jiems informaciją apie civilinę aplinką, užtikrina pajėgų judėjimo laisvę, tuo pačiu naudojasi tarptautinių pratybų technika ir infrastruktūra.


PRATYBŲ EIGA

Mokymai vyksta dviem etapais: pirmojo pratybų etapo metu, kuris vyksta lapkričio 8- 13 d. kariai Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje vykdo nekinetinių operacijų planavimą ir vertina civilinę aplinką Utenos, Ignalinos, Švenčionių rajonuose. Kariai praktiškai atlikinėja veiksmus vietovėje: vykdo derybas, tarpininkavimą, derina paramos klausimus su civilinės valdžios atstovais ir gyventojais, planuoja bendrus renginius, bendradarbiauja su žiniasklaidos atstovais.


Antrojo pratybų etapo metu, kariai bus integruoti į manevrinių vienetų sudėtį ir savo operacijomis rems kovinių grupių vykdomas veiksmus.

 

Pratybos „Pasitikėjimas" vyksta jau šeštąjį kartą ir kaskart organizuojamos vis kitoje Lietuvos vietovėje. Tuo siekiama į krašto gynybos pratybas įtraukti skirtingų rajonų institucijų atstovus ir gyventojus, taip pat supažindinti gyventojus su Lietuvos Kariuomenės ir partnerių pajėgumais bei pasiruošimu vykdyti krašto gynybą.

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2015-11-11
Sprendimas: Fresh Media