Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

UGNINIS GRIAUSMAS 2015

 

 griausmas logo

„Ugninis Griausmas" (angl. Flaming thunder) - tai kasmet Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų organizuojamos tarptautinės pratybos netiesioginės ugnies paramos vienetų įgūdžiams lavinti. Balandžio 13-24 dienomis vykstančiose pratybose „Ugninis griausmas 2015" dalyvaujs apie 450 karių iš keturių NATO šalių: Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Lietuvos ir Portugalijos.

 

Pagrindinis pratybų tikslas - treniruoti netiesioginės ugnies paramos vienetus teikti efektyvią ugnies paramą gynybinių operacijų metu, taip pat tobulinti sąveiką su NATO partneriais;

 

Mokymų tikslai:
 

- planuoti ir įgyvendinti kuopos lygmens ugnies paramos planus; 

- vykdyti kovinį šaudymą iš parengtų pozicijų; 

- vykdyti kovinį šaudymą užėmus pozicijas iš žygio;

- vykdyti greitus šaudymus; 

- vykdyti parengiamosios šaudymus;

- vykdyti užtveriamąją ugnį;

- vykdyti kontr. artilerinį apšaudymą;

- slopinti priešiškas oro gynybos sistemas;

- antžeminėmis ugnies sistemomis vykdyti pakrančių apsaugą slopinant taikinius jūroje;


Pratybų vietos

 

Pratybos vienu metu vyks dvejose Lietuvos vietovėse - brigados generolo Povilo Plechavičiaus poligone (Klaipėdos
r.) Lietuvos ir JAV artilerijos vienetai treniruosis vykdyti pakrančių apsaugą ir slopinti taikinius jūroje, o Lietuvos, Lenkijos ir Portugalijos minosvaidžių būriai generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) vykdys netiesioginės ugnies paramos teikimą. Balandžio 15 dieną pratybose Klaipėdos rajone dalyvaujantys artilerijos vienetai, lydimi karo policijos persidislokuos į generolo Silvestro Žukausko poligoną, kur toliau tęs pratybas ten.

 

Pratybų dalyviai


Aukščiausią pratybų štabą - Ugnies paramos koordinavimo centrą - sudarys kariai iš visų pratybose
dalyvaujančių šalių, tačiau jo pagrindas - Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariai.

 

Kovinio šaudymo pratybose dalyvauja 120 mm minosvaidžių būriai iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės
ulonų bataliono bei Algirdo ir Kęstučio mechanizuotųjų pėstininkų batalionų, 120 mm minosvaidžių skyrius iš Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono, 60 mm minosvaidžių būrys suformuotas iš KASP rinktinių atstovų, 105 mm haubicų baterija iš Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono, su Lietuvos kariais pratybose „Ugninis griausmas 2015" dalyvauja 155 mm savaeigių haubicų būrys su priskirtu artilerijos ugnies aptikimo radaru iš JAV 1-41
Lauko artilerijos bataliono, 120 mm minosvaidžių būrys iš Lenkijos 15-osios mechanizuotosios Brigados, 120 mm minosvaidžių būrys iš JAV 2-7 pėstininkų bataliono bei 81 mm minosvaidžių būrys iš Portugalijos žvalgybos kuopos. 

Taip pat pratybas remia Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas, Karinės Jūrų pajėgos, Karo policija ir kariai iš kitų vienetų - iš viso apie 450 karių. 
  

Balandžio 14-17 dienomis netiesioginės ugnies paramos padaliniai treniruosis planuoti ir vykdyti kovinį
šaudymą iš parengtų pozicijų, užėmus pozicijas iš žygio, vykdyti užtveriamąją ugnį, slopinti priešiškas oro gynybos sistemas ir antžeminėmis ugnies sistemomis vykdyti pakrančių apsaugą slopinant taikinius jūroje.

 

Balandžio 18-20 dienomis vienetai šaudys pagal pėstininkų kuopų vadų parengtus ugnies paramos planus.
Balandžio 21-22 dienomis bus treniruojamasi vykdyti jungtinę ugnies paramą vienu metu šaudant visomis antžeminėmis ugnies sistemomis. Balandžio 22 d. - pratybų svečių diena. 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2015-04-13
Sprendimas: Fresh Media