Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pratybos 2016 m.

Pratybos, kuriose dalyvavo Lietuvos kariai 2016 m. 

 

  

2016 m. vykusiose pratybose Lietuvoje dalyvavo apie  9000 NATO šalių karių

 

 

Lietuvoje 2016 metais vykusios pratybos 

 

Kovas

 

 

Nacionalinės pratybos "Žaibo kirtis". Treniruojamos Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgos, vykdoma dalinė mobilizacija. Dalyvauja Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgos ir Taikos meto užduočių Operacinės pajėgos, Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijoms pavaldžios institucijos ir tarnybos, Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Alytaus ir Utenos savivaldybės. 

 

Gegužė

 

 

Tarptautinės pratybos „Medžiotojas“ („Hunter“). Gegužė 9-20 d. vyksta Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.). Daugiau nei 1200 Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos karių treniruojasi naikinti šarvuotą techniką ir kitus priešiškų pajėgų taikinius.

Plačiau 

 

Tarptautinės pratybos-operacija „Open Spirit" („Atvira dvasia"). Gegužės 16-27 d. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vyksta tarptautinė ir didžiausia šiais metais Baltijos jūroje nesprogusios amunicijos paieškos ir nukenksminimo operacija „Open Spirit 2016" (liet. „Atvira Dvasia 2016"). Operaciją organizuoja Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos.

 

 

 Nacionalinės pratybos „Stiprus drakonas“. Vertinamos Dragūnų bataliono NNPKT kuopos. Treniruojamas Dragūnų bataliono štabas.

 

Birželis

 

 

 

Tarptautinės pratybos BALTOPS 16. Birželio 3-19 d. Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų laivai - P12 „Dzūkas" ir N42 „Jotvingis" dalyvauja didžiausiose pratybose Baltijos jūroje BALTOPS 16. Pratybos vyksta Estijos, Suomijos, Vokietijos, Lenkijos bei Švedijos teritoriniuose vandenyse bei išskirtinėse ekonominėse zonose. Pratybas organizuoja Jungtinių Amerikos Valstijų karinis jūrų laivynas.

 

 

Tarptautinės teršimo incidentų jūroje likvidavimo pratybos „BALEX DELTA 2016".  

Birželio 20-22 d. Lietuvos teritorinėje jūroje vyks Tarptautinės teršimo incidentų jūroje likvidavimo pratybos „BALEX DELTA 2016". Pratybose dalyvaus penkiolika teršalų jūroje likvidavimo laivų iš aštuonių Baltijos jūrą supančių valstybių bei įvairios Lietuvos ir Latvijos valstybinės bei privačios institucijos, atsakingos už taršos likvidavimą. Pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras.

 

Tarptautinės pratybos „Kardo kirtis“ („Saber Strike“). JAV pajėgų Europoje organizuojamos pratybos, vienu metu trijose Baltijos šalyse. Treniruojamas gynybos operacijų planavimas ir vykdymas, stiprinama Baltijos šalių ir JAV jungtinių karinių vienetų sąveika.

Pratybos „Kardo kirtis“ susidės iš Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje vyksiančių tarptautinių lauko taktinių pratybų bei Estijos Tapa poligone Danijos divizijos organizuojamų štabų mokymų.

 

Lietuvoje pratybų „Kardo kirtis“ dalis - tarptautinės lauko taktinės pratybos „Geležinis Vilkas“ - vienu metu vyks Gaižiūnų (Jonavos r.) ir Generolo Silvestro Žukausko (Švenčionių r.) poligonuose. Iš viso mūsų šalyje treniruosis daugiau kaip 5000 karių iš 7 NATO šalių. 

Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) pratybos vyks birželio 6-16 d.  Šiose pratybose bus treniruojamas ir vertinamas LDK Kęstučio ir Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotųjų pėstininkų batalionų bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės gebėjimas vykdyti planavimo ir valdymo procedūras, atlikti žvalgybos, žygio, susitelkimo rajono užėmimo, gynybos ir puolimo užduotis.  Generolo Silvestro Žukausko poligone iš viso treniruosis apie 1900 karių iš Lietuvos, taip pat apie 400 karių iš JAV ir Lenkijos.

Gaižiūnų poligone (Jonavos r.), taip pat Kėdainių, Kauno ir Jonavos rajonų teritorijose pratybos „Geležinis Vilkas“ vyks birželio 11-21 d. Šiose pratybose bus treniruojama ir vertinama budėjimui NATO Ypač greito reagavimo pajėgose (NATO Very High Readiness Joint Task Force, VJTF) besiruošianti Danijos divizijos II-osios brigados karių pagrindu suformuota bataliono dydžio kovinė grupė. Šiose pratybose be maždaug 1200 karių iš Danijos, taip pat treniruosis apie 1500 karių iš JAV, Lietuvos, Liuksemburgo, Prancūzijos bei Vokietijos.

 

Liepa

 

Tarptautinės trišalės paieškos ir gelbėjimo pratybos Baltijos jūroje „LIT-POL-RU 2016" vyks liepos 28 d. Baltijos jūroje, Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos išskirtinėse ekonominėse zonose. Tai tarptautinės civilinės pratybos, kuriose dalyvauja Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos jūrų gelbėjimo koordinaciniai centrai, paieškos ir gelbėjimo laivai ir orlaiviai siekiant patikrinti ir tobulinti šalių pasirengimą veikti bendrai ir koordinuotai vykdant paiešką ir gelbėjimą jūroje.

 

Šiais metais pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės (LK) Karinių jūrų pajėgų (KJP) Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC), o Lietuvą šiose pratybose atstovaus LK KJP paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai", LK KJP patrulinis laivas P14 "Aukštaitis", bei LK Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis AS-365N3+ "Dauphin". Taip pat pratybose dalyvaus vienas Lenkijos paieškos ir gelbėjimo laivas ir šeši Rusijos Federacijos laivai, vienas lėktuvas ir vienas sraigtasparnis.

 

Rugpjūtis

 

Tarptautinės pratybos „Baltic Bikini 2016" (liet. „Baltijos bikinis 2016") vyks rugpjūčio 1-5 d. Treniruojamas Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinių oro pajėgų skraidantis personalas tinkamai reaguoti nelaimės atveju, vykdyti gelbėjimosi veiksmus įvykus orlaivio incidentui virš jūros, tobulinami išsilaisvinimo iš orlaivio įgūdžiai vandenyje. Taip pat bus patikrintas gelbėjimo darbus koordinuojančių ir vykdančių institucijų darbas bei Paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnių aktyvavimo signalo perdavimas. Šiose pratybose dalyvaus ir Lietuvos VĮ „Oro navigacija", Aeronautikos gelbėjimo koordinacinis centras.

 

Nacionalinės pratybos „Ugninis Griausmas" (angl. „Flaming Thunder") vyks pirmoje rugpjūčio pusėje. Treniruojami artilerijos ir ugnies paramos pajėgumai. Pratybose be Lietuvos karių dalyvaus apie 500 sąjungininkų iš Portugalijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos ir Latvijos. Planuojama, kad į pratybas atvyks ir apie 50 Ukrainos karių.

  

Spalio mėn.

 

 

Visą spalio mėn. vyksta plataus karinių užduočių spektro pratybos Lietuvoje„Baltic Piranha 2016" (liet. Baltijos piranija). Jose dalyvauja daugiau nei 1000 karių iš Belgijos, Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Paramą kariams iš oro teikia Belgijos karinių oro pajėgų sraigtasparniai NH90 „Caiman". Belgai taip pat atsigabeno daugiau nei 200 karinių transporto priemonių. Karinės operacijos vykdomos Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Utenos, Švenčionių, Panevėžio regionuose ir kariniuose poligonuose. 

 

 

Karinių jūrų pajėgų pratybos „Kormoranas 2016" vyksta rugsėjo 26 - spalio 7 d. Klaipėdoje. Pratybomis tikrinamas Karinių jūrų pajėgų štabo gebėjimas planuoti ir vykdyti operacijas, treniruojamas Karinių jūrų pajėgų padalinių pasirengimas užduočių vykdymui ir vertinamas Karinių jūrų pajėgų funkcionalumas bei gebėjimas veikti kaip vientisas junginys.

2016 10 04 Klaipėdoje vykta karinių pratybų „Kormoranas 2016" aktyvioji dalis

 

Lapkričio-gruodžio mėn.

 

Tarptautinės pratybos Ukrainoje „Maple Arch" („Klevo Skliautai"). Stiprinamas bendradarbiavimas ir sąveika su Kanados, Lenkijos ir Ukrainos pajėgomis. Pratybas organizuoja Kanados kariuomenė. 2016 metų štabų mokymų pratybos vyks lapkričio  7-18 dienomis Ukrainoje Javoriv poligone Lvovo apskrityje. Iš Lietuvos pratybose dalyvaus Ulonų bataliono 5 kariai, kompiuterinio stimuliatoriaus atsako celėje.

 

 

Lapkričio 20 - gruodžio 3 d. tarptautinėse pratybose Iron Sword 2016" (liet. „Geležinis kardas") kartu treniravosi 10 NATO šalių kariai: Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Rumunijos, Vokietijos ir Lietuvos. Iš viso treniruosis apie 4 tūkst. karių.


                         

 

 

Tarptautinės pratybos „Baltic Host" („Baltijos šeimininkas"). Treniruojami trijų Baltijos šalių priimančiosios šalies paramos pajėgumai.

 

  

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2017-01-19
Sprendimas: Fresh Media