Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

BALTOPS 16

Tarptautinėse pratybos BALTOPS 16

 

     

Birželio 3-19 d. Baltijos jūroje - Estijos, Suomijos, Vokietijos, Lenkijos bei Švedijos teritoriniuose vandenyse bei išskirtinėse ekonominėse zonose vyksta didžiausios tarptautinės pratybos BALTOPS 16. Pratybas organizuoja Jungtinių Amerikos Valstijų karinis jūrų laivynas.

 

Pratybose dalyvauja kariniai laivai ir orlaiviai iš septyniolikos NATO priklausančių ir nepriklausančių (Suomijos ir Švedijos) šalių. Iš viso pratybose dalyvauja daugiau kaip 6 tūkstančiai karių, 50 įvairaus tipo laivų bei 61 orlaivis.

Lietuvos kariuomenės karinės jūrų pajėgos šiose pratybose dalyvauja su dviem laivais: patruliniu laivu P12 „Dzūkas" ir štabo ir aprūpinimo laivu N42 „Jotvingis". Taip pat šiose pratybose    Lietuvos KJP karininkas kmd. ltn. Tadas Jablonskis, šiemet vadovaujantis Baltijos šalių karinių laivų BALTRON junginiui, BALTOPS 16 pratybų metu taip pat vadovauja vienam iš trijų priešmininių laivų grupės junginių, kurį sudaro šeši laivai iš Latvijos, Estijos, Lietuvos, Prancūzijos ir Vokietijos bei JAV narų-išminuotojų komanda.

 

Pratybos vyksta pagal tam tikrą scenarijų, imituojant susidariusį konfliktą tarp pramanytų šalių. Pratybų dalyviai pagal scenarijų yra suskirstyti į dvi grupes, iš kurių viena atlieka pagalbos suteikimo vienai iš pramanytų šalių, taip pat gynybos, kita - puolimo funkcijas. Šios pratybos yra puiki proga patikrinti laivų įgulų pasiruošimą vykdyti karines užduotis artimas realioms sąlygoms.

 

Pratybų metu atliekamos ir tobulinamos karo laivų manevravimo formuotėse, laivų konvojavimo, artilerinių šaudymų, priešlėktuvinės ir antiteroristinės gynybos, minų paieškos ir nukenksminimo, kovos su povandeniniais laivais, jūrų desanto išlaipinimo krante bei kitos karinės procedūros.

 

Šių didžiausių NATO pratybų Baltijos jūroje, kurias kasmet organizuoja Jungtinių Amerikos Valstijų karinis laivynas, pagrindiniai tikslai yra šie: tarp dalyvaujančių NATO ir Šiaurės Europos valstybių pajėgų išplėsti sudėtingų kompleksinių operacijų mastą; taip pat didinti ir gerinti dalyvaujančių šalių pajėgų tarpusavio bendradarbiavimą ir sąveiką bei kelti dalyvaujančių jūrų pajėgų kompetencijos lygį.

 

 

Pranešimai apie pratybų BALTOPS 16 eigą:

 

 

2016.06.02 Tarptautinėse pratybose BALTOPS 16 Lietuvos karininkas vadovaus laivų junginiui

http://www.kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_struktura/karines_juru_pajegos/aktualijos_364/tarptautinese_pratybose_baltops_16_lietuvos_karininkas_vadovaus_laivu_junginiui.html?pbck=0

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2016-06-03
Sprendimas: Fresh Media