Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Iron Sword 2016

 

 

NAUJIENOS

Foto/video galerijos

Informacija žiniasklaidai

 

 

Lapkričio 20 - gruodžio 2 d. tarptautinėse pratybose „Iron Sword 2016" (liet. „Geležinis kardas") kartu treniravosi kariai iš 11 NATO šalių: Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Rumunijos, Slovėnijos, Vokietijos ir Lietuvos. Dviejuose Lietuvos kariuomenės poligonuose - Rukloje ir Pabradėje - vienu metu iš viso susitelkė apie 4 tūkst. sąjungininkų karių.

Šiose pratybose nacionalinės ir tarptautinės batalionų taktinės grupės planavo ir vykdė gynybos ir puolimo operacijas, taip pat treniravosi atlikti žygio, susitelkimo rajono užėmimo, kovinės paramos ir kitas užduotis, įskaitant operacijas apgyvendintoje vietovėje. Kartu buvo stiprinama bendrų veiksmų koordinacija su NATO sąjungininkais.

 

Pratybose buvo vertinama šiais metais įsteigta Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija" ir Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas" bei priskirti padaliniai. Pratybose dalyvavo iš rezervo karių suformuotas pėstininkų batalionas.

 

„Ateityje kariuomenė susidurs su šiuo metu dar nežinomais iššūkiais, todėl gebėjimas greitai prisitaikyti prie naujos situacijos yra gyvybiškai svarbus ir tam reikia ruošti karius bei štabus. Greita ir efektyvi visų teritorijoje esančių padalinių reakcija į konvencinio karo grėsmes - yra vienas pagrindinių šių pratybų uždavinių", - sakė Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Valdemaras Rupšys.

 

Pratybos „Iron Sword" yra NATO karinio rengimo ir pratybų organizavimo programos (angl. MTEP - Military Training and Exercise Program) dalis. 2016 metais jos Lietuvoje surengtos jau trečią kartą (2014, 2015).

 

Pratybos „Iron Sword" vienu metu vyko dviejuose Lietuvos kariuomenės poligonuose.

 

Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) treniravosi ir buvo vertinama Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas". Pratybose jos pagrindą sudarė dvi batalionų taktinės grupės ir priskirtas artilerijos batalionas. Pirmosios - „Baltijos" bataliono taktinės grupės sudėtyje treniravosi Estijos, Latvijos ir Lietuvos kariai. Tuo tarpu, Jungtinių Amerikos Valstijų 173-osios desantinės brigados 2-ojo bataliono pagrindu suformuotoje taktinėje grupėje „Titanas" - kariai iš JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Slovėnijos ir Vokietijos. Artilerijos bataliono sudėtyje - savaeigėmis haubicomis ginkluoti Vokietijos kariuomenės 131-ojo artilerijos bataliono ir Lietuvos kariai.

 

Šiame poligone Lietuvos karių kontingentą sudarė kariai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas", Karaliaus Mindaugo husarų, LDK Algirdo ir LDK Kęstučio mechanizuotųjų pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionų ir kitų kariuomenės kovinių ir paramos vienetų.

 

Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) treniravosi ir buvo vertinama Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija", kurios sudėtyje LDK Butigeidžio dragūnų batalionas ir tokio lygio pratyboms pirmą kartą suformuotas rezervo karių batalionas, taip pat priskirti paramos vienetai. Šiame poligone kartu su lietuviais treniravosi kariai iš JAV ir Rumunijos.

 

LDK Butigeidžio dragūnų batalione tarnaujantiems nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) kariams šios pratybos tapo baigiamosiomis. Į atsargą kariai išleisti 2016 m. gruodžio pabaigoje.

 

Lapkričio 20-26 d. į pratybas „Iron Sword" buvo integruotos Sausumos pajėgų Nekinetinių operacijų pratybos „Pasitikėjimas", kuriose buvo stiprinami civilių ir karių tarpusavio ryšiai, atnaujinamos žinios apie šalies gynybą. Kariai supažindino gyventojus ir mokė atpažinti informacinės aplinkos keliamas grėsmes, supažindino visuomenę su karių vykdoma veikla, pratybomis ir Lietuvoje besitreniruojančių NATO sąjungininkų galimybėmis.

 

Lapkričio 24-27 d. pratybų „Iron Sword" dalimi tapo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės vertinamosios pratybos „Tvirtas skydas“. Jose buvo treniruojamas ir buvo vertinamas karių savanorių gebėjimas vykdyti jiems paskirtas gynybines operacijas.

 

 

 

Dalyvių atvykimas/išvykimas


Į tarptautines pratybas „Iron Sword" dalyviai atsigabeno savo ginkluotę ir kovinę techniką. Pratybų dalyvių atvykimas į poligonus vyko lapkričio 14-20 d., išvykimas - gruodžio 2-5 d. Karinė technika į pratybas ir iš jų buvo gabenama ir kariai vyko geležinkeliais, bendro naudojimo keliais, taip pat jūrų keliu per Klaipėdos uostą bei lėktuvais per Vilniaus ir Kauno oro uostus. Karines technikos kolonas buvo galima išvysti judant maršrutais Klaipėda-Vievis-Pabradė, Kalvarija-Kaunas-Vievis-Pabradė, Saločiai-Maišiagala-Pabradė, taip pat Rukla-Vievis-Pabradė. Kolonos buvo lydimos karo policijos. Pratybų vadovybė dėkoja eismo dalyviams už supratingumą.

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2016-12-09
Sprendimas: Fresh Media