Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

TOBRUQ LEGACY 2017

„Tobruq Legacy 2017" (liet. „Tobruko palikimas“)

 

Tarptautinės antžeminės oro gynybos vienetų pratybos liepos 11-22 d. Lietuvoje vyksta pirmą kartą. Šios NATO pratybos išskirtinės tuo, kad jos vienu metu rengiamos Lietuvoje, Čekijoje ir Rumunijoje.


Iš viso visose trijose šalyse pratybose dalyvauja 22 valstybės, Čekijoje ir Rumunijoje taip pat dalyvauja ir Lietuvos kariai. Lietuvoje dalyvauja apie 500 karių ir apie 30 oro gynybos sistemų iš Lietuvos ir keturių NATO šalių - Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos ir Lenkijos.


Pratybose „Tobruq legacy 2017" treniruojama sąveika tarp NATO antžeminės oro gynybos vienetų ir tobulinamos oro erdvės vadovavimo ir kontrolės procedūros. Pratybomis siekiama didinti tarptautinį ir regioninį jungtinių pajėgumų integralumą, tokiu būdu treniruojant ir stiprinant pasirengimą galimam NATO kolektyvinės gynybos scenarijui.


Pratybų metu tikrinama, kaip sąjungininkų ir Lietuvos pajėgos pasirengusios atremti įvairias oro grėsmes, saugoti mūsų pajėgas nuo raketų antpuolio bei koordinuoti tarpusavyje gynybos veiksmus. Šios pratybos taip pat yra svarbios rengiant tolesnę Lietuvos ir Baltijos šalių oro gynybos architektūrą.


Jungtinės Amerikos Valstijos pratybų metu pirmą kartą Lietuvoje dislokavo ilgojo nuotolio oro gynybos sistemą „Patriot". Šių sistemų dislokavimas demonstruoja tvirtus JAV įsipareigojimus saugumo užtikrinimui Lietuvoje bei aukštą JAV parengtį greitai dislokuoti strateginius pajėgumus regione.

 

Tuo pačiu metu Lietuvoje, Čekijoje ir Rumunijoje vyksiančioms pratyboms „Tobruq Legacy" vadovauja Rumunijoje įsteigta Jungtinių pajėgų oro komponento vadavietė (NATO JFAC), kurioje dalyvauja ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų kariai. Lietuvos padaliniai dalyvauja ir Čekijoje vykstančių pratybų „Tobruq Legacy" dalyje, kur tobulina oro gynybos operacijų vykdymo įgūdžius nakties metu.

 

Pratybų „Tobruq Legacy 2017" pagrindinis organizatorius - Jungtinės Amerikos Valstijos. Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos jose dalyvaus jau trečią kartą: 2015 m. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų kariai pirmą kartą treniravosi vykdyti NATO Oro gynybos operacijas būrio dydžio vienetu (Čekijoje), 2016 m. - baterijos dydžio vienetu (Slovakijoje), o šiais metais Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų kariai treniruosis veikti kartu su sąjungininkais ir vadovauti tarptautiniam antžeminės Oro gynybos bataliono lygmens vienetui.


Pratybų „Tobruq Legacy 2017" Lietuvoje integrali dalis nacionalinės pratybos „Budrus Sakalas 2017", kurių metu treniruojama sąveika, vadovavimo ir kontrolės procedūros tarp Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vienetų.


„Tarptautinių antžeminės oro gynybos vienetų pratybų „Tobruq Legacy 2017"organizavimas Lietuvoje rodo, kad nei tokio pobūdžio pratybos, nei strateginės reikšmės oro gynybos pajėgumų dislokavimas Lietuvoje nebėra tabu. Esant poreikiui šie pajėgumai būtų Lietuvoje. Šiandien su sąjungininkais treniruojamės kartu tam, kad prireikus gebėtume veikti išvien", - pabrėžė pratybas stebėjęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.


„Džiaugiuosi, kad šiandien galime matyti įvairią oro gynybos techniką, tokį gerą bendradarbiavimą tarp įvairių NATO šalių karių ir tikiuosi, kad tai padės mums pasiruošti naujiems NATO sprendimams, apsaugos ne tik Baltijos šalių bet ir viso rytinio NATO flango pasienį turimomis oro gynybos sistemomis", - sakė pratybose „Tobruq Legacy 2017" apsilankiusi ir stebėjusi išbandomą ilgojo nuotolio oro gynybos sistemą „Patriot", Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

Pratybų vadovas pulkininkas leitenantas Rolandas Greibus atkreipė dėmesį, kad „šių pratybų metu Lietuvos karinių oro pajėgų kariai galėjo ne tik susipažinti su NATO šalių antžeminėmis oro gynybos sistemomis, bet ir tobulinti bei stiprinti tarpusavio sąveiką."

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2017-07-21
Sprendimas: Fresh Media