Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pratybos 2018 m.

GEGUŽĖ

 

• Gegužės 21- birželio 3 dienomis vyks NATO pratybos „Steadfast Cobalt 2018" (liet. „Tvirtas kobaltas"). Tai sertifikavimo pratybos, kuriose vertinami ryšių vienetų gebėjimai užtikrinti informacijos apsikeitimą ir ryšio palaikymą tarp NATO greitojo reagavimo pajėgų (NRF) kovinių vienetų, jungtinių ir komponentų vadaviečių. Dalyvaus apie 1000 karių iš 19-os NATO šalių.

 

• Gegužės 4-9 dienomis vyks Tarptautinės pratybos jūroje „Baltic Fortress 18" (liet. „Baltijos tvirtovė 2018"). Pratybos vyks Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje. Tai kasmetinės tarptautinės pratybos, kuriomis siekiama sudaryti sąlygas tarptautinių Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų štabo karininkų kurso klausytojams planuoti pratybas ir realių karinių mokymų jūroje aplinkoje treniruotis štabo procedūras įvairių pratybų štabų lygmenyje metu. Dalyvaus keturi Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai: „Kuršis" (M54), „Jotvingis" (N42), „Dzūkas" (P12) ir „Aukštaitis" (P14), treniruosis ir Karinių jūrų pajėgų (toliau - KJP) Karo laivų flotilės štabas.

 

• Gegužės 7-11 dienomis Generolo Silvestro Žukausko Pabradės poligone, Vilniaus rajone, vyks tarptautinės karo inžinierių pratybos „Inžinierių griausmas 2018" (angl. „Engineer Thunder 2017"). Pratybų metu Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai rengdami kovines operacijas bendradarbiaus su sąjungininkų pajėgomis iš Vokietijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

 

 

BIRŽELIS

 

• Birželio 1-15 dienomis vyks didžiausios šiais metais Lietuvos kariuomenės organizuojamos pratybos „Perkūno Griausmas 2018" (angl- „Thunder Storm 2018"). Planuojama, kad pratybų užduočių rajonai apims nemažą Lietuvos dalį, o pagrindiniai kariniai veiksmai vyks šalies kariniuose poligonuose. Pratybose Lietuvos kariai ir valstybinių institucijų pareigūnai treniruosis vykdyti plataus spektro operacijas LR teritorijoje tiek savarankiškai, tiek kartu su NATO ir sąjungininkų pajėgomis.

 

• Birželio 1-15 dienomis vyks Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų Europoje organizuojamos pratybos „Saber Strike" (liet. „Kardo kirtis"), kurios vienu metu vyksta trijose Baltijos šalyse. Treniruojamas gynybos operacijų planavimas ir vykdymas, stiprinama Baltijos šalių ir JAV jungtinių karinių vienetų sąveika.

 

• Birželio pradžioje tarptautinės pratybos Baltijos jūroje „Baltops 2018". Pagrindinis šių pratybų tikslas - didinti ir gerinti dalyvaujančių šalių pajėgų tarpusavio bendradarbiavimą ir sąveiką vykdant kompleksines operacijas, kartu didinti pratybose dalyvaujančių karinių pajėgų kompetencijos lygį. Pratybas organizuoja Jungtinių Amerikos Valstijų karinis jūrų laivynas. Dalyvauja NATO ir Šiaurės Europos valstybių karinių pajėgų vienetai. Lietuvai pratybose atstovaus du KJP laivai - „Kuršis" (M54) ir „Žemaitis" (P11), taip pat Povandeninių veiksmų komanda ir Karinių jūrų pajėgų karininkai, kurie užduotis vykdys pratybų štabe.

 

• Birželio 8-10 d. Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskrityse vyks Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) lauko taktinės pratybos „Tvirtas skydas". Mokymų metu KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai treniruosis vykdyti suplanuotas gynybos operacijas savo atsakomybės rajone, sąveikaujant su kitais Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų vienetais. Mokymuose taip pat dalyvaus kariai iš Lietuvoje dislokuoto Portugalijos rotacinių pajėgų kontingento, taip pat pareigūnai iš Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos. Vienu metu regione treniruosis apie 800 karių.

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-06-06
Sprendimas: Fresh Media