Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pratybos 2019 m.

BIRŽELIS

„Geležinis vilkas 2019" (angl.  „Iron Wolf 2019")

 

Birželio 10 - 21 dienomis vyks pratybos „Geležinis vilkas 2019", kurios prasidės Gaižiūnų poligone, Jonavos rajone ir tęsis Generolo Silvestro Žukausko Pabradės poligone. Karinės technikos judėjimas Lietuvos keliais numatoma vyks 2019 metų birželio 8 - 9 dienomis.

 

Pratybos „Geležinis vilkas 2019" skirtos NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės veiksmų mūšio lauke bei vadovavimo-valdymo grandinės su aukštesne vadaviete tobulinimui, bei treniruoti karaliaus Mindaugo husarų ir kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų batalionus planuoti ir vykdyti operacijas bei gerinti tarptautinių pajėgų sąveiką. Planuojama, kad pratybose dalyvaus apie 4000 karių iš 9 NATO šalių. (Čekija, Danija, Vokietija, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija Didžioji Britanija, JAV, Lietuva).

 

 

„Baltijos saugotojas" (angl. „Baltic protector 2019")

 

Nuo gegužės 24 d. iki liepos 8 d. Baltijos jūros regione vyksiančiose tarptautinėse pratybose „Baltic protector " dalyvaus apie 3000 jūreivių ir jūrų pėstininkų bei apie 20 laivų iš 9 jungtinės karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF). Siekdami gerinti tarpusavio sąveiką, jie vykdys jūrų taktines pratybas, amfibines išsilaipinimo operacijas, logistines operacijas ir kitus jūrų manevrus. JEF pajėgos dislokavimo metu taip pat dirbs kartu su NATO sąjungininkais.

Tai yra pirmasis JEF jūrinių pajėgų komponento dislokavimas tokiu mastu ir parodo vienetų gebėjimą užtikrinti saugumą regione.

Pratybos „Baltic protector 2019" sudarys 3 etapai:
1 etapas - Danija, DANEX, Koviniai šaudymai ir pajėgų integracija.
2 etapas -  JAV vadovaujama BALTOPS operacija, Vokietijos ir Švedijos teritoriniuose vandenyse.
3 etapas -  AMPHIBEX (išsilaipinimo į sausumą operacijos), Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. 

 

Pagrindinės pratybų datos Lietuvoje:
1. Birželio mėn. - jūrų pėstininkų išsilaipinimas Nemirsetoje.
2. Birželio mėn. pratybos Kairių poligone, kur Jungtinės Karalystės 3-iosiso brigados štabo kuopa taktinėse pratybose treniruosis sąveiką su būriais iš Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos rinktinės padalinių.

 

 


„BALTOPS 2019"

 

Šiose pratybose daugiausia dėmesio bus skiriama treniruoti jūrų pajėgų komponentų atsaką į krizes Baltijos jūros regione. Jūrų pėstininkų korpuso pajėgos, su priskirtomis laivyno platformoms, treniruosis vykdyti įvairias amfibines operacijas. Į pratybas įtrauktos oro pajėgos dirbs su karinių jūrų pajėgų pajėgumais, kad užtikrintų laivų oro gynybą ir paramą amfibinėms operacijoms.

Pratybose „BALTOPS 2019" dalyvaus laivai iš 16 šalių sąjungininkių: Belgijos, Danijos, Estijos, Prancūzijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Ispanijos, Turkijos, Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Valstijų ir dviejų NATO partnerių Suomijos ir Švedijos.

Pratybų štabas bus įkurtas Norfolke, Virdžinijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, iš kur vykdys priskirtų laivų, orlaivių ir sausumos pajėgų operacinį ir administracinį valdymą ir vadovavimą rytinėje pakrantėje ir Šiaurės Atlanto vandenyne.

 

 

„Angelas sargas 2019" (angl.  „Angel Guardian 2019")

 

Birželio 16 - 21 dienomis Ispanijoje vyks pratybos „Angelas Sargas 2019", Pratybas organizuoja Ispanijos kariuomenės karo policija.

Lietuvos kariuomenės Karo policijos būrys dalyvauja pratybose kartu su kitais NATO karo policijos vienetais. Pratybos „Angelas sargas" skirtos NATO tobulinti karo policijos vienetų sąveikai, mokymai vyksta imituojant krizės scenarijų. Karo policijos vienetai vykdys NATO karo policijos doktrinines funkcijas bei užduotis sąveikaudami tarpusavyje tarptautinėje aplinkoje.

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2019-06-19
Sprendimas: Fresh Media