Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Gedimino štabo batalionas

1993 metų balandžio 5 d. buvo įkurtas Atskiras komendantinis batalionas. Pagrindinė bataliono funkcija buvo administruoti pastatus ir kitas materialines vertybes, kurios buvo perimtos iš Lietuvą palikusios sovietų kariuomenės.

   
1998 m. rugsėjo 8 d. krašto apsaugos ministro įsakymu batalionas pervadintas į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną. Batalionui buvo suteikta teisė perimti visas tarpukario Lietuvos didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 1-ojo pėstininkų pulko, pradėto formuoti 1918 m. lapkričio 23 d., tradicijas ir atributiką.

 

Bataliono diena švenčiama rugpjūčio 25 dieną, tęsiant tarpukario Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 1-ojo pėstininkų pulko tradicijas: 1919 m. rugpjūčio 25-ąją Lietuvos kariuomenės sudėtyje pulkas iškovojo galutinę pergalę prieš bolševikus ties Zarasais, todėl ši data tapo tradicine iškilminga pulko švente.

 
 
 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono pagrindinis uždavinys - būti pasirengus užtikrinti strateginio lygmens vadaviečių įrengimą ir funkcionavimą nustatytuose operacijų rajonuose. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.

 

Garbės sargybos kuopą sudaro aštuoni būriai, per 200 karių. Nuo 2008 m. gruodžio 1 d. iki 2015 m. rugsėjo 16 d. kuopoje tarnybą vykdė tik profesinės karo tarnybos kariai. Nuo 2015 m. rugsėjo 16 d. kuopa buvo papildyta nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariais. Reprezentuodama Lietuvos valstybę ir kariuomenę, Garbės sargybos kuopa dalyvauja valstybiniuose ir kariniuose ceremonialuose, paraduose Lietuvoje ir už jos ribų, pasitinka aukšto rango Lietuvos Respublikos svečius, dalyvauja kituose protokoliniuose renginiuose. Garbės sargybos kuopa Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse garsėja savo parodomosiomis programomis su ginklais, dar vadinamomis „defilė". Parodomosios programos yra tobulinamos ir atnaujinamos kiekvienais metais. Garbės sargybos kuopos kariai kiekvieną sekmadienį 12 val. Simono Daukanto aikštėje, prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros, atlieka Lietuvos Respublikos valstybinės vėliavos pakeitimo ceremoniją ir vykdo garbės sargybą su XIV a. elitinio Lietuvos kario apranga, ekipuote ir ginkluote.

 

  

Lietuvos kariuomenės orkestras dalyvauja aukščiausio lygio valstybės svečių sutikimo ceremonijose, iškilminguose valstybiniuose ir Lietuvos kariuomenės ritualuose ir šventėse. Orkestre groja per 60 profesionalių muzikantų, todėl kolektyvas pelnytai vertinamas kaip vienas geriausių Europoje. Nemaža orkestro įrašų yra ir Lietuvos radijo ir televizijos fonotekose. Orkestras puoselėja kūrybinius ryšius su JAV, Belgijos, Vengrijos, Latvijos, Olandijos, Vokietijos kariniais orkestrais, yra dalyvavęs beveik trisdešimtyje Europos pučiamųjų orkestrų festivalių.

 

Štabo aprūpinimo kuopa savo pajėgumais užtikrina Garbės sargybos kuopos ir Lietuvos kariuomenės orkestro aprūpinimą transportu ir kitomis priemonėmis. Kuopa aktyviai dalyvauja ir bendruose karių ir civilių organizuojamuose renginiuose, juose taip pat vykdo aprūpinimo funkcijas.

  

 

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2020-02-26
Sprendimas: Fresh Media