Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinės jūrų pajėgos

Dvidešimt šešerių metų atkūrimo sukaktį skaičiuojančios Karinės jūrų pajėgos gali didžiuotis tuo, kad yra reikšminga Lietuvos Respublikos kariuomenės dalis, užtikrinanti mūsų šalies ir jos piliečių saugumą Lietuvos teritorinės jūros vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje.

 

Karinės jūrų pajėgos sėkmingai vykdo savo užduotis bei įsipareigojimus mūsų valstybei, visuomenei ir tarptautiniams partneriams.

 

Karines jūrų pajėgas sudaro Karo laivų flotilė, Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyba, Povandeninių veiksmų komanda, Logistikos tarnyba, Mokymo centras bei Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centras. Flotilė yra pagrindinis Karinių jūrų pajėgų elementas, kurį sudaro Priešmininių laivų divizionas, Patrulinių laivų divizionas ir Pagalbinių laivų divizionas. Karinių jūrų pajėgų personalą šiuo metu sudaro virš 600 karininkų, puskarininkių, žemesnių grandžių karių ir civilių darbuotojų.

 

Lietuvai tapus NATO dalimi, Karinės jūrų pajėgos specializuojasi jūrinių minų paieškos ir nukenksminimo srityje, išlaiko bei plėtoja atitinkamus pajėgumus, prisidėdamos prie NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės ir NATO greitojo reagavimo pajėgų. Taip pat Karinės jūrų pajėgos kasmet skiria laivus ir štabo personalą Baltijos šalių karinių laivų junginio (angl. BALTRON) veiklai vykdyti. Šio junginio pagrindinė užduotis - vykdyti minų paieškos ir nukenksminimo operacijas, tobulinti eskadroje dalyvaujančių laivų įgulų įgudžius bei ruošti jas dalyvauti NATO vadovaujamose jūrinėse operacijose.

 

Žvelgiant į rytdienos perspektyvą, Karinės jūrų pajėgos pasitinka ją atnaujindamos Karinių jūrų pajėgų karinį laivyną moderniais laivais ir įranga, turėdamos nuolat tobulėjantį personalą, kas užtikrina puikų Karinėms jūrų pajėgoms pavestų užduočių vykdymą.

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-09-28
Sprendimas: Fresh Media