Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Indijos vandenyne laivo apsaugą vykdę kariai gavo itin aukštą įvertinimą

2020-01-07
image

Sausio 7 d. Klaipėdoje sutikta ir apdovanota iš Europos Sąjungos karinės jūrų operacijos ATALANTA prie Somalio krantų grįžusi 5-oji Lietuvos kariuomenės Autonominė laivo apsaugos grupė (ALAG) Krašto apsaugos sistemos medaliais ,,Už tarptautines operacijas“. Kariai operacijos metu vykdė Pasaulio maisto programos laivo, gabenančio humanitarinę paramą Somalio žmonėms, apsaugą. Ceremonijoje dalyvavo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Karinių jūrų pajėgų vadas flot. adm. Arūnas Mockus, Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos vadė plt. ltn. Jolita Sesartienė, karių artimieji,  kiti svečiai.

 

,,Ši tarptautinė operacija yra viena iš Europos Sąjungos sėkmės istorijų, suardžiusių Somalio piratų veiklą. Lietuva rodo solidarumą su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis ir jau seniai yra nebe tik gavėja, bet ir davėja“ – apie jūrinės operacijos ,,Atalanta“ svarbą kalbėjo Arnoldas Pranckevičius. Ceremonijos metu Karinių jūrų pajėgų ir ALAG vadai pirmiausia dėkojo artimiesiems, likusiems Lietuvoje už palaikymą ir tikėjimą Lietuvos kariuomene. Kpt. ltn. Julius Parnarauskas pabrėžė, kad dalyvauti šioje operacijoje buvo ne tik pareiga, bet ir didelė garbė. Džiugu, kad ,,Atalanta“ štabas ne tik apdovanojo karius ES medaliais, bet ir lietuvius įvertino ,,Outstanding“, t. y.  puikiai.

 

Karinių jūrų pajėgų pagrindu suformuota ir specialiai parengta 12 asmenų grupė praleido 124 dienas Indijos vandenyne prie Somalio krantų saugodami laivą, gabenusį Pasaulinės maisto programos (WFP) krovinį. Maisto paramos programa ypač svarbi Somalio vaikams, kurie yra viena labiausiai pažeidžiamų gyventojų dalis neramumų krečiamoje šalyje. Penktajai Lietuvos karių grupei saugant laivą į skirtingus Somalio uostus pristatyta 13 tūkst. tonų krovinio.

 

Nuo gruodžio 26 d. grupės pareigas iš Lietuvos karių perėmė kariai iš Serbijos.

 

Lietuvos kariuomenė šiai operacijai  jau  yra dislokavusi iš viso keturias Autonomines laivo apsaugos karių grupes, tuo pačiu laikotarpiu buvo skiriamas ir vienas Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas tarnybai operacijos ATALANTA kariniame laive įsikūrusioje pajėgų vadavietėje.  Lietuva ir toliau dalyvaus  šioje  operacijoje.  Tarnybą operacijos vadavietėje toliau tęsia Lietuvos karininkas,  o šių metų pabaigoje planuojama išsiųsti  naują  autonominę laivo apsaugos grupę.

 
Siųsdama savo karius dalyvauti į ES vadovaujamas tarptautines operacijas Lietuva prisideda kovojant su tarptautinėmis krizėmis ir stiprina ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką. Lietuva operacijoje ATALANTA dalyvauja nuo 2011 metų. Šiuo metu Lietuva skiria vieną štabo karininką tarnybai ATALANTA operacinio lygmens vadavietėj Rotoje, Ispanijoje. Operacijos metu ALAG karių aprūpinimą organizavo ir koordinavo du Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Nacionalinės paramos elemento kariai.

 

ES karinė jūrų operacija ATALANTA pradėta 2008 metų pabaigoje, reaguojant į itin išaugusį piratavimų skaičių prie Somalio krantų. Operacijoje dalyvaujantys karo laivai Adeno įlankoje ir Somalio vandenyse eskortuoja Pasaulio maisto programos laivus, gabenančius paramą Somalio gyventojams, atgraso ir sulaiko piratus, ginkluotus plėšikus operacijos rajone, palaiko kitas Europos Sąjungos tarptautines operacijas ir organizacijas, siekiančias stiprinti jūrų saugumą ir pajėgumus regione. ES operacijoje ATALANTA dalyvauja kariai iš ES valstybių ir šalių partnerių, taip pat skiriami laivai ir orlaiviai.

 

2020–2021 metais Lietuvos kariai dalyvaus 11 tarptautinių operacijų ir misijų: Lietuvos kariai tęs dalyvavimą dešimtyje tarptautinių operacijų, į kurias vyksta ir šiuo metu, bei prisidės prie naujos tarptautinės jūrinio saugumo užtikrinimo operacijos Hormūzo sąsiauryje.  Lietuvai prioritetais ir toliau išliks dalyvavimas NATO, NATO sąjungininkų koalicijų ir ES vadovaujamose tarptautinėse operacijose, bus išlaikomas Lietuvos indėlis Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje Malyje ir Lietuvos Respublikos karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje. Planuojama, kad artimiausius dvejus metus tarptautinėse operacijose dalyvaus apie 160 Lietuvos karių.
 
KJP ir ALAG nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media