Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinėse jūrų pajėgose Vokietijos karinio laivyno vadovybės atstovų vizitas

2020-01-16
image

Sausio 16 d. Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų štabe lankėsi Vokietijos karinio jūrų laivyno vado pavaduotojas flot. adm. Stephan Haisch ir Vokietijos karinio laivyno štabo planavimo ir politikos direktorius flot. adm. Ulrich Reineke.


Svečius pasitiko Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas flot. adm. Arūnas Mockus, KJP padalinių ir štabo karininkai. Vizito metu svečiams buvo pristatytos Lietuvos karinių jūrų pajėgų vykdoma veikla, ateities vystymo planai. Su Vokietijos karinio laivyno vadovybės atstovais buvo aptarta daugelis aktualių dviejų šalių laivynų bendradarbiavimo klausimų, numatyti tolimesni bendrų projektų vystymo planai.


Lietuvos ir Vokietijos intensyvus bendradarbiavimas Karinių jūrų pajėgų srityje vystomas jau nuo 1998 m. kuomet su Vokietijos karinio laivyno parama buvo įsteigtas Baltijos šalių karinių laivų junginys BALTRON. Daugelį metų Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkai buvo rengiami Vokietijos karo jūrų akademijoje.


Lietuvos ir Vokietijos kariniai laivynai daugelį metų intensyviai bendradarbiauja NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I grupės veikloje, Lietuvos karo laivų įgulos buvo siunčiamos į kovos už laivo gyvybingumą mokymus Vokietijoje, šioje šalyje taip pat vykdomas Lietuvos karo laivų artilerinės ginkluotės remontas.


Europoje pasikeitus geopolitinei situacijai, bendradarbiavimas paskutiniaisiais metais dar labiau suintensyvėjo, Vokietijoje įsteigus Operacijų sėkliuose ir priekrantės vandenyse NATO kompetencijos centrą, kuriame tarnauja ir karininkas iš Lietuvos.


2019 m. balandžio-gegužės mėn. Vokietijos karinis laivynas savo įranga prisidėjo Klaipėdos uoste surengiant uosto apsaugos pratybas. Kasmet vyksta intensyvūs Vokietijos karinių laivų vizitai Lietuvoje.

 

Kmdr. ltn. Ramūno Kažersko nuotrauka.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media