Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Šv. Barboros dienos renginio metu Oro gynybos batalionas apdovanojo geriausius 2019 metų karius ir darbuotojus

2019-12-05
image

Jau eilę metų, gruodžio mėnesio pradžioje, Oro gynybos batalionas mini Šv. Barboros - artileristų ir oro gynybininkų dieną.
Radviliškio Kultūros centro administracijai padedant, Renginys visada vyksta iškilmingoje aplinkoje - Radviliškio Kultūros centre.
Šiandien, gruodžio 5 d., šventėje dalyvavo ir visus susirinkusius svečius bei karius sveikino Radviliškio miesto savivaldybės atstovai, Karinių oro pajėgų vienetų vadai, sukarintų padalinių vadai, Radviliškio Kudirkos gimnazijos kolektyvas, o karius laimino ir Šv. Barboros tradicijas pristatė Karinių oro pajėgų kapelionas dr. plk. ltn. Virginijus Veilentas.
Šios tradicinės oro gynybos bataliono ceremonijos metu buvo įteikti apdovanojimai geriausiems oro gynybininkams (pagal eilinių, puskarininkių ir karininkų kategorijas), geriausiam instruktoriui, geriausima būriui bei civiliui darbuotojui. Pirmuosius šūvius iš raketinių oro gynybos kompleksų RBS-70 ir GROM atlikę kariai taip pat buvo pasveikinti ir apdovanoti unikaliais suvenyrais su ginkluotės elementais. Renginyje buvo apdovanotas ir Specialiųjų operacijų pajėgų karys šiemet atlikęs savo pirmąjį šūvį iš oro gynybos komplekso GROM.
Renginio pabaigoje, bataliono vadas pasidžiaugė nauja, tik 2018 m. pradėta tradicija - Šv. Barboros renginio metu oro gynybininkams įteikti oro gynybininko kvalifikacinius ženklus. Dar 2018 m. jį gavo tik vienas Bataliono karys, o šiais metais kvalifikacinių ženklų įteikta net 16.
Renginio metu, daugumai karių nuostabai, buvo pristatyti Bataliono kariai: j. eil. Monika Kaškauskaitė, j. eil. Deividas Šnaras ir j. eil. Manfredas Pundzius, kurie atliko savo ir kitų autorių dainas bei pritarė vieni kitiems. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos abiturientai Miglė Jacynaitė ir Rokas Banys - taip pat pasveikino susirinkusius karius savo dainomis.
Tikroji Šv. Barboros diena minima gruodžio 4 dieną, ją švenčia ne tik oro gynybininkai, bet ir artilerijos padaliniuose tarnaujantys kariai.

 

Nuotr. aut.: vyr. eil. Orinta Jadzevičiūtė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media