Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas

 

 

 

Oro gynybos batalionas - Karinių oro pajėgų dalinys, įkurtas 2000 m. rugsėjo 1 d. ir dislokuotas Radviliškio mieste, ginkluotas moderniomis raketinėmis oro gynybos sistemomis RBS70, STINGER, GROM bei apžvalgos radarais SENTINEL ir GIRAFE MK IV. Oro gynybos batalioną sudaro viena apžvalgos radarų, viena štabo aprūpinimo ir penkios oro gynybos baterijos. Pagrindinis bataliono uždavinys - sausumos pajėgų vienetų apsauga nuo antpuolių iš oro ir strateginių objektų oro gynyba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Batalionas įsikūręs istorinėje vietoje ir istoriniuose pastatuose. Čia 1919 m. lapkričio 21-22 d. vyko kautynės su bermontininkais, teritorija jau prieškario Lietuvoje buvo naudojama kariuomenės tikslams.

 

 

  

 

Dabartinėje bataliono nuolatinės dislokacijos vietoje nuo 1935 m. rugpjūčio mėn. tarnavo virš tūkstančio Šarvuočių rinktinės ir II-ojo inžinerijos bataliono karių. 1935 m. į Radviliškį iš Kauno perkelta Šarvuočių rinktinė (prancūziški tankai FT17, angliški Vickers bei švediški šarvuočiai Landsverk). Apie 1936 m. netoli Linkaičių buvo dislokuoti Priešlėktuvinės rinktinės padaliniai.

 

 

  

 

2015 m. rugpjūčio 18 d. batalione buvo paminėtas istorinių kareivinių 80 - metis. Šiai progai įamžinti buvo atidengtos istorinio turinio lenteles, kuriose atvaizduoti 1935 m. įsikūrusių dalinių specializacijų ženklai, simboliai, šūkis, pavadinimas ir trumpas informacinis tekstas. Prie lentelių stovėjo garbės sargyba, kurią sudarė prieškario uniformą apsirengęs karys ir modernią ekipuotę dėvintis bataliono karys.

 

  

 

 

Prisijunkite prie mūsų

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2019-08-13
Sprendimas: Fresh Media