Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2016 m. aktualijos

Į NATO tarptautinę misiją Afganistane išlydėta Karo policininkų grupė
2016-12-21
img

Gruodžio 21 d. į NATO tarptautinę misiją „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support“) Afganistane išlydėta Lietuvos kariuomenės Karo policijos karių grupė. Šešių karių grupė tarnaus operacijos vadavietėje Kabule, kur vykdys tarptautines karo policijos funkcijas kartu su Australijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų karo policininkais.

null
Karo policija organizavo pirmąjį Lietuvos kariuomenės atvirąjį grumtynių turnyrą
2016-11-22
img

Lapkričio 18 d. Rukloje (Jonavos r.), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono sporto salėje, Karo policija organizavo pirmąjį Lietuvos kariuomenės (toliau – LK) atvirąjį grumtynių turnyrą.

null
Lapkričio 14–18 dienomis Kaune vyko tarptautinio Karo policijos pakomitečio posėdis.
2016-11-21
img

Lapkričio 14–18 dienomis Kaune vyko antrasis tarptautinio Karo policijos pakomitečio posėdis.

Pagrindinis susitikimo tikslas – tarptautinėmis pajėgomis prisidėti prie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų teisėtvarkos tarnybos MLOS (angliškai „Military law and order serves“) reformos, kuriant profesionalią Karo policijos tarnybą, gebančią vykdyti savo funkcijas ne tik Ukrainoje, bet ir veikti viename lygmenyje su NATO pajėgomis. Kanados karo policija prisiėmė įsipareigojimą padėti koordinuoti šią reformą ir pritraukti į projektą kuo daugiau užsienio partnerių.

null
Lietuvos kariuomenės karo policininkai dalyvavo tarptautinėse Karo policijos pratybose „Angel Guardian 2016“ Ispanijoje.
2016-10-31
img

Š. m. spalio 23–28 d. vienuolika Lietuvos kariuomenės karo policininkų dalyvavo tarptautinėse pratybose „Angel Guardian 2016“ Ispanijoje, Beteros mieste. Pratybas organizavo Ispanijos kariuomenės Karo policija. Tai vienintelės Europoje tokio pobūdžio pratybos, orientuotos tik į Karo policijos operacijų ir funkcijų vykdymą. Pratybose dalyvavo Ispanijos kariuomenės oro, jūrų, sausumos ir karinių ekstremalių situacijų vienetų karo policijos padaliniai, taip pat atstovai iš JAV, Didžiosios Britanijos, Belgijos, Lenkijos, Rumunijos ir Lietuvos.

null
Spalio 21 d. Karo policija minėjo 18-ąsias atkūrimo metines.
2016-10-24
img

Lietuvos kariuomenės Karo policijos įkūrimo data laikoma 1919 m. kovo 15 d., kai Kauno karo komendantas subūrė Kauno milicijos kuopą, kurios paskirtis buvo prireikus padėti palaikyti tvarką mieste ir apskrityje. Karo policija veikė iki okupacijos pradžios 1940 m.

1998 m. spalio 22 d. Lietuvos Respublikos Seime buvo priimtas Karo policijos įstatymas. Ši data laikoma Karo policijos atkūrimo diena. Taigi šiais metais Karo policija švenčia jau aštuonioliktąjį gimtadienį. „Pilnametystei“, kaip juokauja patys karo policininkai, atšvęsti spalio 21 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje buvo organizuotas šventinis minėjimas.

null
Rugsėjo 29-30 dienomis vyko trijų Baltijos šalių Karo policijos vadų susitikimas
2016-10-10
img

Rugsėjo 29-30 dienomis Kauno įgulos karininkų ramovėje vyko Lietuvos, Latvijos ir Estijos Karo policijos vadų susitikimas. Tokie trijų Baltijos šalių pasitarimai (vizitai) rengiami kartą per metus rotaciniu principų, kurioje nors vienoje iš Baltijos šalių. Šiais metais susitikimo šeimininkai buvo Lietuviai.

null
Nuoširdi padėka karo policijai
2016-09-21
img

Karo policija gavo nuoširdų pilietės A. Č. elektroninį padėkos laišką.

Kaip paaiškėjo, š. m. rugsėjo 20 d. Karo policijos Vilniaus įgulos karys vyr. srž. Vaidas Genys, grįždamas po budėjimo namo, padėjo į nepavydėtiną situaciją patekusiai moteriai ir jos vaikui.

null
KARO POLICIJOS KOMANDA ORO GYNYBOS BATALIONO VADO TAUREI LAIMĖTI FUTBOLO VARŽYBOSE UŽĖMĖ I-ĄJĄ VIETĄ.
2016-09-05
img
2016 m. rugsėjo 2 d. Radviliškyje, Karo policijos futbolo komanda dalyvavo Oro gynybos bataliono mažojo futbolo varžybose, skirtose Oro gynybos bataliono vado taurei laimėti.
null
Karo policija pasirūpins vaikų saugumu prie mokyklų
2016-09-02
img
Rugsėjo mėnesio pirmosiomis dienomis Karo policija, bendradarbiaudama su Lietuvos policija, dalyvauja saugaus eismo akcijoje „Apsaugok mane“. Mokslo ir žinių šventės metu karo policininkai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose budės prie mokyklų ir rūpinsis grįžusių iš vasaros atostogų moksleivių saugumu.
null
Karo policininkai nepasimetė
2016-08-29
img
Š. m. rugpjūčio 23 d. Karo policijos Kauno įgulos kariai, vykdydami užduočių planą, patruliavo Jonavos r. Apie 20.30 val. Ruklos miestelyje, privažiavę prie Algirdo bataliono praleidimo punkto, iš posto tarnybos gavo pranešimą, kad prieš kelias akimirkas bataliono kariai pranešė apie Karaliaus Mindaugo gatvėje, priešais dalinio trečiąsias kareivines, šalia kelio, gulinčią moterį.
null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media